Denníček (42)
Filmová abeceda - 2024
a- Architektovo břicho****, Anatomie pádu****, Agatha a prokletí bohyně Ištar***
b- Bastard****, Bod obnovy****, Brána ke štěstí****, Bál šílených žen****
c- Cikán*** Calamari Union*** City That Never Sleeps*** Cela 211 - Vězeňské peklo****
d- Dalších deset minut****, Divoké dítě****, Desirée****
g- Gone to Earth**** Gunman: Muž na odstřel*** Gardens of the Night**** Galveston****
h- Hořká rýže****, Hladoví po úspěchu****, Harry to s vámi myslí dobře****, Hlubina****
j- James Dean**** Jízda s ďáblem**** Juno a páv** Jak si vzít milionáře*** Já, Natálie****
l- La sombra de la ley**** Lazzaro felice**** Lejla a její bratři**** LaRoy*** Luna*** La residencia**** Léto**** Le orme*****
m- Mona Lisa and the Blood Moon*** Mám rád Huckabees** Mám strach**** Margrete-královna severu**** Moebius***
n- Neznámý**** Napoleon*** Nahý polibek*** Nije kraj**** Nevěra*** Nafukovací panna**** Nejhorší člověk na světě****
o- Oko za oko*** Oktanový kult*** Obavy komisaře Maigreta**** Ochrana státu****
p- Provaz a kolt****, Přežila jsem Picassa****, Plážový povaleč***
r- Rasputin*** Ranč zločinců**** Rachel se vdává*** Rozparovač z New Yorku** Raid****
s- Saltburn****
z- Zrcadlo****, Zlatá číše****, Zimní prázdniny*****, Zjizvená tvář***, Zabij mě třikrát***
1- Jedna navíc
2- Druhý muž
5- Pátá oběť
7- Sedm životů
8- Osmý den
9- Devět životů
Bonus: 1670****, Pád letu A800****, Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce, 1080 Bruxelles****
princezna- Princezna z Montpensier***, Princezna***
noc- Pod rouškou noci**** Noc bezMoci*** A Cry in the Night*** Noc 12.**** Noc je ještě mladá***
město- Edge of the City**** Two Weeks in Another Town**** 36 China Town** Město podivínů****
slunce- Moje slunce Mad
vánoce- Vánoční prázdniny
den- Cesta dlouhého dne do noci****
otec- Otec a otec
anděl- Alita: Bojový Anděl
hřbitov- Dům u hřbitova
vražda- Vražda ing. Čerta
strom- Strom života
tělo- Tělo mého nepřítele
tajemství- Tajemství
dům- Dům u dálnice
červená- Red Rooms
láska- Nádech pro lásku
drak- Polibek Draka, Wu Xia,
poslední- Poslední samuraj
svět- Nový svět
Rok se světovou kinematografii 2023
Amerika
Argentina - Moje mistrovské dílo****, Vážený občan****, Moebius***
Brazílie - Neviditelný život Eurídice Gusmao*****
*Guatemala - Ixcanul****
Chile - Fantastická žena****
Kanada - Possessor****, Antiviral***
Kostarika - Clara Sola*****
Kuba - Než se setmí****
Mexiko - Mal de ojo****, Animales Humanos***
USA - Avatar: The Way of Water***, Tajuplný vlak****, Noc a město****, Žena na útěku****, Večeře u přátel****
*Venezuela - Zdaleka***
Afrika a Oceánie
Alžírsko - Papicha****
Austrálie - Like Minds**, Wolf Creek 2***
*Ghana - Azali***
JAR - Gaia****
Kamerun - Čokoláda***
Nigérie - Král chlapců**
Nový Zéland - Jak dopadají zoufalci***
Malawi - Chlapec, který spoutal vítr****
*Papua - Nová Guinea - Pan Pip****
*Uganda - Holka ve žluté mikině***
Asie
Afghánistán - Kandahár****, The Covenant****
Čína - Sbohem, synu****, V prach se navrátíš*****, Süan ja č' šang***, Jedna sekunda****, Guan yin shan****
Indie - Mom***, Paní sériová vražedkyně*
Indonésie - Marlina, vražedkyně ve čtyřech aktech****, Prokletá vesnice***
Írán - Taxi Teherán****
Izrael - Vyplnit prázdnotu****, Tragedie Niny***, Mi mefahed mezeev hara****
Japonsko - Past***, Černá kočka****, Rodina****, Kroužek sebevrahů****
Kazachstán - Kulky spravedlnosti**
Jižní Korea - Moorwehan***, Pobřežní hlídka****
Saudská Arábie - Alkhallat+**
Spojené arabské emiráty - Al Kameen**
Turecko - Sibel****
Evropa
Anglie - Nevhodné chování****, Jindřich VIII****, The Naked Edge****, Špión, který přišel z chladu****, Křik****
Belgie - Zbožňování****, Kalvárie***, Het Tweede Gelaat***, JCVD****
Estonsko - Apatykář Melchior:Tajemství tallinského vězně***, Znamení čarodějnice***, Katova dcera***
Finsko - Rare Exports***, Sisu***, Iron Sky***
Francie - Černá řada***, La chair de l'orchidée****, La Ville des silences****, Otčím**, Kněz Léon Morin***, La Menace****
Chorvatsko - Karaula****, Ústava****
Itálie - Konformista****, Masakr v Římě***, Un posto ideale per uccidere****, La donna del lago****, Spasmo****, Libido****
Irsko - Víly z Inisherinu****, Irský zázrak****
Litva - Vesper Chronicles****, Piktuju karta****
Nizozemí - Překvapení***, Baantjer****
Norsko - Bezva chlap****, Neviňátka*****
Maďarsko - Trezor****, Báchorky***, Pokud vím****
Polsko - Johnny****, Bad Boy***, Pekelná díra****
Rakousko - Zeď****
Rumunsko - Všichni v naší rodině****, Katalin Varga****, Zjizvená srdce****
Řecko - Jabka****, Prasini thalassa****
SSSR - Služební román*****
Španělsko - Rodokmen krve***, Nevyzpytatelné cesty Boží**, Infiesto***
Švédsko - Snadný prachy****, Neviditelná manželka***
Západní Německo - Náhle vzplanutí****, Effi Briest****
Challenge tour 2022 - březen
30 filmů z 30 zemí za 30 dní!
Argentina - El robo del siglo****
Austrálie - Syn zmaru***
Belgie - Víc než zákon***
Bosna a Hercegovina - Cirkus Columbia****
Brazílie - Sedm vězněných****
Česko - Chyby****
Čína - Krvavé pobřeží***
Dánsko - Královská hra****
Estonsko - Pravda a spravedlnost****
Finsko - Kuutamolla***
Francie - Neděle na venkově****
Gruzie - Kukuřičný ostrov*****
Hongkong - Shang cheng****
Chile - El Club***
Itálie - Boží ruka****
Indie - Parched****
Izrael - Syrská Nevěsta****
JAR - Jsem všechny dívky***
Jižní Korea - Amsal****
Kanada - Pokušení**
Kazachstán - Podarok Stalinu****
Libanon - Kafarnaum****
Maďarsko - Velký sešit****
Mongolsko - Mongolská spojka**
Mexiko - El infierno***
Nizozemí - Benedetta****
Německo - Malina***
Norsko - Poslední král***
Nový Zéland - Coming Home in the Dark***
Palestina - Ráj hned teď****
Polsko - Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl****
Vietnam - Tři sezony****
Rakousko - Ráj: Láska***
Rumunsko - Aferim!*****
Rusko - Mořská víla***
Řecko - Středa 4.45***
Slovensko - Čistič****
Španělsko - Zákon touhy**
Švédsko - Mamut***
Tchaj-wan - Láska z Khon Kaen***
Po stopách režisérov - Challenge tour 2022
můj první film od - Céline Sciamma - Portrét dívky v plamenech***
ambron - Elia Kazan - Divoká řeka****, Panika v ulicích****
emma53 - Jean Becker - Rozhovory s mým zahradníkem****, Záhadný kontraband***
Padme_Anakin - David Cronenberg - Cosmopolis**, Rabid***
CarloRizzi - Ingmar Bergman - Léto s Monikou****, Večer kejklířů****
kajda.l - Sofia Coppola - V úskalí****
eLeR - Hirokazu Kore'eda - Naše malá sestra****, Jaký otec, takový syn****
Pedro Almodóvar - Julieta***, Paralelní matky**, Špatná výchova**
Roy Andersson - O nekonečnu****
Paul Thomas Anderson - Lékořicová Pizza***, Gambler***
Wes Anderson - Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun****
Dario Argento - Stendhalův syndrom****, Vrah přichází v noci***, Čtyři mouchy na šedém sametu***
Mario Bava - Il rosso segno della follia***, Cani arrabbiati****
Kathryn Bigelow - Nemilovaná***, K-19: Stroj na smrt****
John Boorman - Bez okolků***, Neznámý Rangún****
Luis Buñuel - Nenápadný půvab buržoazie***, Tajemný předmět touhy***
Jane Campion - Síla psa****
Leos Carax - Zlá krev****, Milenci z Pont-Neuf****, Annette***
George Cukor - Keeper of the Flame****, Adamovo žebro****
Vittorio De Sica - Slunečnice****, Včera, dnes a zítra****
Carl Theodor Dreyer - Vampyr****, Den hněvu****
Atom Egoyan - Pokušení**
Rainer Werner Fassbinder - Pěstní právo svobody****, Třetí generace***
Terry Gilliam - Muž, který zabil Dona Quijota***
Alfred Hitchcock - Rozmary bohaté ženy***
Claude Chabrol - Krásný Serge****, L'Enfer****, Kloboučníkovy přeludy****, Kůň hrdosti****
Aki Kaurismäki - Světla v soumraku****
Claude Lelouch - Celý jeden život****, Ať žije život****
Ernst Lubitsch - Osmá žena Modrovousova****, Útěk z ráje****
Michael Mann - Zloděj****
Lucrecia Martel - Žena bez hlavy***, Zama****
Jean-Pierre Melville - Policajt****, Nejstarsi Fercheaux***
Vincente Minnelli - Módní návrhářka****, Město iluzí*****
Friedrich Wilhelm Murnau - Tabu****, Chléb náš vezdejší****
François Ozon - 5x2***, Une nouvelle amie***, Dvojitý milenec**
Ken Russell - Divoký Mesiáš****, Zamilované ženy****, Zločiny z vášně***
Carlos Saura - Starý dům uprostřed Madridu***
Ridley Scott - Klan Gucci***, Černý jestřáb sestřelen***
Martin Scorsese - Kundun****, Barva peněz***
John Sturges - Poslední vlak z Gun Hillu****, Orel přistává****
Guillermo del Toro - Ulička přízraků***, Blade 2***
François Truffaut - Střílejte na pianistu***, Kapesné***
Paul Verhoeven - Benedetta****
Denis Villeneuve - Duna****
Luchino Visconti - Natálie****, Čarodějky***
Andrzej Wajda - Slečny z Vlčí****, Velký týden****
Apichatpong Weerasethakul - Láska z Khon Kaen***
Orson Welles - Skvělí Ambersonové****, Cesta do strachu****
Billy Wilder - Štístko****, Soukromý život Sherlocka Holmese****
William Wyler - Paní Miniverová****, Carrie****
John Woo - Krvavé pobřeží***
Yimou Zhang - Cesta domů****, Zbytečná krutost***
Challenge tour 2021 - březen
30 filmů z 30 zemí za 30 dní!
Austrálie – Cizinec na útěku***
Argentina - Perdida***
Bhútán – Poutníci a kouzelníci****
Brazílie – Á Deriva****
Dánsko - R****
Česko – Krajina ve stínu****
Československo – Drak se vrací****
Finsko - Hän varasti elämän****
Francie – Druhý dech****
Hongkong - Na východě ďábel, na západě jed****
Indie - Ittefaq***
Island - Vychladlá stopa***
Itálie – Šok****
Írán - Kde je dům mého přítele?****
Irsko - Veronica Guerin***
Izrael – Ha-Ushpizin****
JAR - Triggered***
Japonsko – Po bouři****
Jižní Korea - Mlha nad mořem****
Kanada – Rozhněvaný muž****
Maďarsko – Kojot***
Mexiko – Smrt v této zahradě***
Nizozemsko – Dirigentka***
Německo – Případ Collini***
Norsko – 90 minut****
Nový Zéland - Anděl u mého stolu****
Polsko – Místnost sebevrahů. Hater****
Rusko – Storož****
Singapur - Pravidlo č.1***
Srbsko - Deník strojvůdce*****
Španělsko - Toc Toc****
Švédsko – Ďáblovo oko***
USA – Midnight Lace****
Velká Británie – Žena v bílém***
Vietnam - Cyklo****
Herecká odysea 2021
oblíbení mých spoluhráčů:
(ambron) Byeong-heon Lee - Přicházím s deštěm*****, Pevnost****, IRIS: Spiknutí zla**, Memories of the Sword****
(ambron) Jessica Chastain - Ava: Bez soucitu**, Válka bez pravidel***, Lovec: Zimní válka***, Úkryt v zoo***
(eLeR) Matthias Schoenaerts - Suite Française****, Mrtvý stín****, Oslněni sluncem****, Na dřeň***, Loft***, Hříšní lidé města Oss****
(eLeR) Florence Pugh - Král psanec***, Souboj s rodinou***
(emma53) Aksel Hennie - Jonny Vang****, 90 minut****, Špatně rozdané karty****, Den Som Frykter Ulven***
(emma53) Alicia Vikander - Kde se země chvěje****, Testament mládí***, Tulipánová horečka***, Sedmý syn***, Hotel***
(Padme_Anakin) Mads Mikkelsen - O kuřatech a lidech****, Chlast****, Polar****, Bleeder****
(Padme_Anakin) Emily Blunt - Závan smrti***, Vlkodlak***, Zásnuby na dobu neurčitou****, Arthur Newman***, Moje léto lásky****,
(Snorlax) Lino Ventura - Druhý dech****, Rozhněvaný muž****, Tajný policista***, Dotěrný chlap****
(Snorlax) Romy Schneider - Světlo ženy****, Bloodline***, Vrtohlavá ovce****, Ďábelská trojice****
(CarloRizzi) Steve Buscemi - Průšvih****, Můj nejmilejší bar****, Bouchači a bouchačky***, Mrtví neumírají**, Nebe s.r.o.****
(CarloRizzi) Bibi Andersson - Ďáblovo oko***
(Willy Kufalt) Jean Gabin - V případě neštěstí****, Člověk bestie***, Když je v Paříži noc****, Verdikt****
(Willy Kufalt) Simone Signoret - Smrt v této zahradě***
(troufalka) Max von Sydow - Jako v zrcadle****, Uppehall i myrlandet****, Hamsun****, Mosazný terč****
(troufalka) Kristin Scott Thomas - Chromofobie***, Podnájemnice***, Miláček***, U nich doma***
(peter12) Christopher Lee - Arabské dobrodružství**, Intimní past**, Dům dlouhých stínů****, Expres hrůzy***, Mumie****
(peter12) Daria Nicolodi - Šok****
mí oblíbení:
Steve McQueen - Když do deště se dá****, Milovník války****, Bullitův případ***
Kevin Spacey - Den před krizí****, Nezvaný host***, Oko bere***, Rebel v žitě***
Tommy Lee Jones - Síla života****, V elektrizující mlze****, Bouřlivé pondělí***, Wander**
Alan Rickman - Bezcenný syn***, A Promise***, The Song of Lunch****, CBGB: Kolébka punku****, Doktor Mesmer**,
The Search for John Gissing***
Rufus Sewell - Kdo chce zabít Nancy?**, Restless****, Čas***, Otec****
Harvey Keitel - Kdo to klepe na moje dveře****, Alice už tu nebydlí****, Lulu na mostě***, Zločin***
Toširó Mifune - Zběsilost****, Samurai***, Rivalové pod rudým sluncem***, Peklo v Pacifiku****
Rutger Hauer - Slepá zuřivost***, Úderem půlnoci***, Vykosťovač**, Hra o přežití***, Ostermanův víkend***,
La leggenda del santo bevitore****
Dennis Quaid - Great Balls of Fire!****, Navštivte ráj****, Gang policajtů****, Podoby lásky***
Luke Evans - Kingova pomsta***, Crisis***, Máma***, Nine Perfect Strangers**
Charlize Theron - Vzpoura v Seattlu****, Gringo-Zelená pilule***, Opravdový život***, 24 hodin**, Cesta****
Claudia Cardinale - Profesionálové****, Den sovy****, Salamandr***, Drsný chlapík***,
Ingrid Bergman - Zvony od svaté Marie**, Elena a muži**
Scarlett Johansson - Black Widow***, Spirit***, Koupili jsme zoo***
Susan Sarandon - Bílý palác****, Děvčátko**, Neodolatelný**, Tři generace****, Bílé období sucha****
Tippi Hedren - Manželství s nepřítelem**
Elizabeth Taylor - Gigant****, Little women****, Písečný ptáček****, Ivanhoe***
Mia Wasikowska - Piercing**, Neklid****, Albert Nobbs***, Večerní slunce****
Claire Danes - Za všechno může láska***, Krása na scéně****, Igby***, Jeden navíc****, Proměna Placida Lakea****
Carla Gugino - Shoda****, Zamčený pokoj****, Ženy v nesnázích***, Elektra Luxx***, Jedinečný*, San Andreas**, Oběť-Lovec krve**,
Girl Walks Into A Bar***, Jett***
oblíbení mých oblíbených:
(giblma) Gregory Peck - Žluté nebe****, Plíživý měsíc****, Spatřit plavého koně****, Přelud****
(giblma) Isabelle Adjani - Camille Claudel****, Ďábelská lest**, Řidič***
(fleur_pac) Gary Oldman - Zabiják & bodyguard**, Žena v okně****, Kandidáti***, Nejtemnější hodina****
(fleur_pac) Helena Bonham Carter - Pokoj s vyhlídkou****, 55 schodů****, Rozpolcená srdce***, Burton a Taylorová**, Johnny Worricker***
(ibeh) Jeff Bridges - Americké srdce****, Nadine***, Beze strachu***, Báječní Bakerovi hoši***, Dárce**
(ibeh) Giulietta Masina - Perinbaba****, Ginger a Fred****, Podvodník****
(evapetra) Alain Delon - Bojovník***, První klidná noc,****, Povídka o policajtovi****, Borsalino****
(evapetra) Isabelle Huppert - Soudce a vrah***, Hluboké vody****, Gabriela****
(EastWicka) Willem Dafoe - Žít a zemřít v L. A.***, Věznice****, Tom a Viv****, U brány věčnosti****, Pokrevní bratři***
(EastWicka) Kate Winslet - Collateral Beauty: Druhá šance**, Hora mezi námi**, Iris****, Černý víkend***, Mare z Easttownu****
(mmoi) Cillian Murphy - Rozbitý svět****, Aloft****, Retreat****, Na hraně lásky****, Městečko Peacock***, Klub sebevrahů****
(mmoi) Clemence Poésy - I dva jsou rodina***, Mr. Morgans letzte Liebe****, The Ones Below***
(pm) Sean Bean - Bez záznamu****, Tma**, Lady Chatterley****, Anna Karenina****, Cash***
(pm) Barbara Stanwyck - Gangsterská nevěsta****, The Furies****, Remember the Night****, My Reputation****
Hororová tour - květen 2020
Hororové série:
1. Ring***
2. Halloween***
3. Annabelle 3 (2019)*
4. Freddy vs. Jason***
5. Predátoři****
6. Rec**
7. Nezvratný osud****
Režiséři: Argento a Bava
1. Devítiocasá kočka***
2. Trauma (1993)***
3. Bestie musí zemřít (2009)**
4. Krvavá zátoka (1971)***
5. Prokletí smrti (1966)***
Různé země:
1. Kanada - Ve vysoké trávě (2019)****
2. Španělsko - Díra (2019)****
3. Velká Británie - Teď se nedívej****
4. USA - Nezvaná***
5. Jižní Korea - Deo webtoon: yego salin****
6. Japonsko - Naneživo****
Horory z Asie: Jižní Korea a Japonsko
Animal horory:
1. Kořist (2019)***
2. Jezero****
3. Tarantule (1955)***
Čarodějnický horor: Armáda démonů: Matka slz***
Challenge tour 2020 - březen
30 filmů z 30 zemí za 30 dní!
Austrálie - Hotel Mumbai****
Bhútán - Milarepa***
Bosna a Hercegovina - Chlapi nepláčou***
Brazílie - V žáru slunce****
Česko - Vlastníci****
Československo - Sedem svedkov****
Čína - Poslední večery na Zemi****
Dánsko - Srdcová královna****
Finsko - Odhalený přístav****
Francie - Slečna učitelka*****
Chile - Gloria***
Indie - Talaash****
Írán - Čas opilých koní****
Irsko - Doba nevěrná****
Island - The Valhalla Murders****
Itálie - Rodinný přítel***
Izrael - Lalecet Al Hamaim***
Jižní Korea - Vzplanutí****
Kanada - Beze mě: Šest tváří Boba Dylana***
Keňa - Cena svobody****
Libanon - Černá vdova***
Maďarsko - O těle a duši****
Mexiko - Roma****
Německo - Balón****
Nizozemsko - Charakter****
Polsko - Uprostřed nočního ticha****
Rakousko - Na miskách vah**
Rusko - Fabrika***
Španělsko - Její oči***
Švédsko - Lilja***
Tchajvan - Ai***
Tunisko - Hedi***
USA - Official Secrets****
Vanuatu - Tanna****
Velká Británie - Na špičce jazyka****
Vietnam - Furie**
Season Challenge Tour vol. 4 (2020)
Január
1. slovenské a české režisérky
Šmejdi****, Za frontom****
2. politické filmy
Člověk ze železa*****, Ctihodné mrtvoly****
3. štúdio A24
Lady Bird***, Děsivé dědictví***
4. odporúčanie režiséra – Christopher Nolan
5. nemecký expresionizmus
Poslední štace****
Február
6. herečka Simone Signoret
Místo nahoře****
7. maďarský film pred rokom 1990
Prokletí****
8. prvá svetová vojna vo filme
Ptačí zpěv***, 1917****
9. neonoir od roku 1980 až doteraz
Mu ji zhe****, Škrtič z Martfü K****, Ďábelská svůdkyně**, Ďábel v modrém**,
Až se setmí, miláčku****, Do morku kostí****
Marec
10. Cahier du cinéma
Vzplanutí****
11. terorizmus
Černá vdova***, Hotel Mumbai****, Fauda*****
12. neznáme filmové krajiny na B – Bhután, Bahamy, Bangladéš, Bolívia, Bielorusko
Milarepa***
13. historický film vyrobený v roku 2018
Balón****, Vládce Paříže***
14. cudzojazyčné filmy nominované na Oscara
Roma****, Charakter****, Babettina hostina****
Apríl
15. špióni vo film
Dvojník***
16. kameraman Roger Deakins
17. čínsky romantický film
18. film 30. rokov
Veřejný nepřítel****, Bouřlivá dvacátá léta*****
Máj
19. matka vo filme
Philomena***
20. mestá Mníchov - Rím - Benátky
Teď se nedívej****, Armáda démonů: Matka slz***
21. rumunská nová vlna
12:08 Na východ od Bukurešti****
22. režisér Paľo Bielik
Varúj!****, Vlčie diery****
Jún
23. fantasy
Volání netvora: Příběh života****, Angel-A***
24. európsky western
25. filmy o spisovateľoch
26. speváci-herci vo filme
Gentleman s pistolí (Tom Waits)***
Júl
27. ázijskí herci – Takeši Kitano (Japonsko), Andy Lau (Čína), Kang-ho Song (Južná Kórea)
Ve spárech yakuzy****, Kdo s koho*****, Quan zhi sha shou****, Mutant***
28. Berlínska škola - moderný nemecký film
Nikdy neodvracej zrak****, Narušitel systému****
29. výrazné ženské hrdinky
Paní Bovaryová****, Tereza Raquinová****, Antigoni****, The Trojan Women****
30. dystopické filmy
Svítání***, Pozdrav od juggerů****
August
31. film do roku 1920 - platia aj krátkometrážne prvotiny
Fantômas - À l'ombre de la guillotine****
32. sovietska animovaná rozprávka
33. more
Pán velryb****
34. Český lev
Kobry a užovky****, Nabarvené ptáče***
35. režiséri čiernej pleti
BlacKkKlansman****
September
36. filmy podľa divadelných hier
Zakázaný majetek****, Rozmarný duch***, Zlatíčko***, Omkara*****, Haider**
37. severské komédie
Kámoš***, Bohémský život****, Leningradští kovbojové dobývají Ameriku****, Tak už mě sakra polib, pitomče****
38. divný film (zoznam)
Holy Motors****, Hausu***, Ink***, Ejzenštejn v Guanajuatu****
39. samurajské filmy (okrem Kurosawu)
Soumrak*****
Október
40. americká nezávislá scéna
The Florida Project****, Katie se loučí*****
41. filmy o jedle
42. herci za kamerou
Tvrdé palice****, Suburbicon: Temné předměstí****, Králova zahradnice**, Tři pohřby****
43. filmy s hudbou Hansa Zimmera
Dáma ve zlatém***, Lví král****
November
44. talianske giallo
Krátká noc skleněných panenek***, Occhi di cristallo***, Lo strano vizio della signora Wardh***, Muka neviňátek****, Una Lucertola con la pelle di donna****, La Coda Dello Scorpione****, La Dama rossa uccide sette volte***
45. katastrofické filmy
Geostorm: Globální nebezpečí*, Mrakodrap**
46. blaxploation
Shaft***
47. kanadský film (vo francúzštine)
Les 7 jours du talion***, Café de Flore**, Úpadek amerického impéria**
December
48. 1001 filmov, ktoré musíte vidieť pred smrťou
Vysoko v horách****, A teď cestovateli****, Americká noc****
49. československé kriminálky
Smrt přichází v dešti***, Strach****, Slečnám nic nevadí***, Vo vyhni poludnia****
50. africká kinematografia
Číslo 37***, Moje učitelka chobotnice****
51. šport vo filme
Náhradníci***
52. filmy odohrávajúce sa cez zimu
Za každou cenu přežít***, Chata***, Základ rodiny***
Challenge Tour 2019 - 30 dní so svetovou kinematografiou
EVROPA
Rusko - Durak K****
Polsko - Sviňky****
Československo - Transport z ráje****
Slovensko - 38 K****
Maďarsko - Rodinné štěstí K****
Jugoslávie - Svaté město****
Německo - Proti zdi K**
Itálie - Vášeň****
Francie - Marie-Octobre****
Španělsko - Hlas moře****
Dánsko - Jack staví dům K***
Norsko - Aberdeen K*****
Švédsko - Boj sněžného pluhu s mafií***
Finsko - Heavy Trip K****
Anglie - Tyranosaurus*****
Irsko - Co udělal Richard***
Island - Když letí havran***
ASIE A AFRIKA
Čína - Květy války****
Jižní Korea - Kkoon***
Japonsko - Sonatine****
Vietnam - Vůně zelené papáje****
Indonésie - Modus Anomali***
Írán - Shekarchi****
Turecko - Med****
Nigérie - Half of a Yellow Sun K**
AMERIKA A AUSTRÁLIE
Kanada - Krvavé housle****
USA - Nancy K****
Chile - Život ryb***
Brazílie - Jauja****
Argentina - Na konci tunelu***
Austrálie - Romper Stomper****
Zahraniční výzva 2019
leden - Bulharsko - Soud****
únor - Ukrajina - Oranžová láska***
březen - Vietnam - ? - Vůně zelené papáje****
duben - Řecko - Attenberg*****
květen - Rakousko - Import/Export K***
červen - Maďarsko - Saulův syn****, 1945****
červenec - Estonsko - Houbaření***
srpen - Izrael - Neznámí****
Seznamte se s...2019
leden (Padme_Anakin ) - Vladimir Nabokov - Lolita***, Lolita***, Lužinova obrana****
únor (hanagi) - Evan Hunter (Ed McBain) - Džungle před tabulí****, Nebe a peklo*****
březen (kajda.I) - F. Scott Fitzgerald - Velký Gatsby***
duben (ibeh) - Jan Otčenášek - Romeo, Julie a tma / Lásky mezi kapkami deště****
květen (peter12) - Robert Louis Stevenson - Doktor Jekyll a sestra Hyde***
červen (troufalka) - Jan Procházka - Závrať K*****
červenec (hanagi) - Ernest Hemingway - Komu zvoní hrana****
srpen (peter12) - Mary Shelley - Frankensteinova kletba****
září (troufalka) - Jaromíra Kolárová - Jen o rodinných záležitostech****
říjen (kajda.I) - Emily Brontëová - Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny****
listopad (CarloRizzi) - Cornelius Ryan - Nejdelší den****
prosinec (tatanapope) - Nick Hornby - Brooklyn***
Filmová výzva 2019
Zadáno: eLeR Zadáno: Padme_Anakin Zadáno: emma53
1. Dej mi své jméno**** 1. Pasiáns**** 1. Shirley Valentinová K****
2. Vincent jede k moři**** 2. Svět podle Lelanda*** 2. Show začíná****
3. Borg/McEnroe K*** 3. Single Man*** 3. Deuce of spades K**
4. Láska medzi regálmi**** 4. Láska s vůní čokolády**** 4. Opravdově, šíleně, hluboce****
5. Mudbound**** 5. Starbuck**** 5. Křižovatky****
6. Stopy K**** 6. Michael Kohlhaas**** 6. Ježek K*****
7. Durak K**** 7. Hyena**** 7. Věci života****
8. Havaj, Oslo**** 8. 38 K**** 8. Hlas moře****
9. Odpojit**** 9. Tanečník K***** 9. Swing kids****
10. Mary Magdalene*** 10. Úsměvy smutných mužů**** 10. Děti z mokřin****
Bonus: The F Word**** Bonus: Sůl nad zlato*** Bonus: Poslední dny Sophie Schollové K***
SuperBonus: Nejkrásnější den****
ŠpeciBonus: Rodinka Bélier***
Zadáno: misterz Zadáno: ambron
1. Napoleon**** 1. Akta Pentagon: Skrytá válka***
3. Prípad Mahowny**** 3. Little Men***
4. Santa Sangre**** 4. Sépie a velryba K****
5. A Serious Man**** 5. Miss Sloane****
6. Paddleton**** 6. Son of Saul****
7. Stella Dallas K***** 7. Carol K***
8. Destry Rides Again**** 8. All that Heaven Allows K*****
9. Hazardný hráč**** 9. Atmen****
10. Transport z ráje**** 10. Hidden Figures****
Bonus: The Haunting of Hill House****
Zadáno: Bigrambo Zadáno: kajda.l
1. Monty Pythonův smysl života**** 1) Princezny***
2. Modrý samet**** 2) Grace už není*****
3. Anděl zkázy**** 3) Já a Ty a všichni ostatní****
4. Božské děti**** 4) Shutter K***
5. Štamgast**** 5) Milovat Lizu***
6. Kdo seje vítr**** 6) Aberdeen K*****
7. K smrti odsouzený uprchl**** 7) Nelly a pan Arnaud****
8. O patro výš**** 8) Elina K*****
9. Člověk z mramoru K***** 9) Rozchod K**
10. Dnes naposled**** 10) Milenci***
Bonus: Noc a mlha K**** Bonus rozverný - Pinocchio K****
Červený balónek K**** Bonus brakový, třeba k pobavení - Jumanji - Vítejte v džungli!***
Bílá hříva****
Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus – první pracovní den*****
Dva mrazíci****
52 rokov s filmami za 52 týždňov (leden - prosinec 2019)
2019 - Skleněný***
2018 - Hastrman****
2017 - Jumanji: Vítejte v džungli!***
2016 - Nejkrásnější den****
2015 - Vzmuž se***
2014 - Jauja****
2013 - Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny****
2012 - Na cestě***
2011 - Lukostřelci****
2010 - Nádech****
2009 - Splice****
2008 - V kleci K***
2007 - Trade***
2006 - Horší už to nebude****
2005 - Aein****
2004 - Proti zdi K**
2003 - Svět podle Lelanda***
2002 - Všechno nebo nic K****
2001 - Pozdní sňatek K****
2000 - Ve stínu upíra***
1999 - Sen noci svatojánské****
1998 - Tichý hlas****
1997 - 187 - Kód pro vraždu****
1996 - Byt*****
1995 - Květ mého tajemství***
1994 - Italské námluvy***
1993 - Vůně zelené papáje****
1992 - Vražda po americku**
1991 - Souboj****
1990 - Svaté město****
1989 - Santa Sangre****
1988 - Dobrodružství Barona Prášila***
1987 - Štamgast K****
1986 - Křižovatky****
1985 - Šílená láska K****
1984 - Společenství vlků****
1983 - Zločin****
1982 - Nádraží pro dva*****
1981 - Vášeň lásky****
1980 - Nebeská brána****
1979 - Moskva slzám nevěří K***
1978 - Detektiv ze San Franciska***
1977 - Bolwieser****
1976 - Muž na střeše K****
1975 - Zajatec 2. avenue****
1974 - Buzíci K***
1973 - Muž v osidlech****
1972 - Motýli jsou svobodní****
1971 - Kořist***
1970 - Cheyennský klub****
1969 - Una sull'altra***
1968 - The Split****
1967 - Hraběnka z Hongkongu***
1966 - Někoho jsem zastřelil****
1965 - Šunpuden****
1964 - Dáma v kleci****
1963 - Oko ďábla****
1962 - Divotvůrkyně****
1961 - Statek K****
1960 - Kdo seje vítr****
1959 - Nenávist****
1958 - Dnes naposled****
1957 - Čtyřicet pušek****
1956 - K smrti odsouzený uprchl****
1955 - The Big Combo****
1954 - Vášeň****
1953 - Příběh Glenna Millera****
1952 - Nebezpečný útěk****
1951 - Věc***
1950 - Gun Crazy****
1949 - Všichni královi muži K****
1948 - Křížová trojka****
1947 - Dead Reckoning****
1946 - Prší nám na lásku****
1945 - Vykradač hrobů K****
1944 - Mít a nemít K****
1943 - Komu zvoní hrana****
1942 - Skleněný klíč***
1941 - Come Live with Me****
1940 - Příběh z Filadelfie****
1939 - Destry Rides Again****
1938 - Leopardí žena****
1937 - You Only Live Once****
1936 - Pokušení****
1935 - Anna Karenina****
1934 - Manhattan Melodrama***
1933 - Neviditelný muž****
1932 - Modré světlo K****
1931 - Little Caesar****
1930 - Vražda!****
1929 - The Skeleton Dance****
1928 - Utrpení panny Orleánské****
1927 - Východ slunce****
1926 - Frigo na mašině****
1925 - Zlaté opojení****
1924 - Kabinet voskových figurín***
1923 - O patro výš****
1922 - Upír Nosferatu K***
1921 - Vozka smrti*****
1920 - Frigo staví dům K****
Season Challenge Tour vol. 3 (august - december)
30 júla - 5. augusta (srpen) - týždeň s filmami podľa kníh
Solaris****, Murder at the Gallop K****, Charly****, Na Větrné hůrce****
6. -12. aug. (srpen) - týždeň s moderným českým a slovenským filmom (po roku 2010)
Filmový dobrodruh Karel Zeman****, Nenasytná Tiffany****
13. - 19. aug. (srpen) - týždeň s Alainom Delonom
20. - 26. aug. (srpen) - týždeň s akčným filmom 80. a 90. rokov
Útěk z New Yorku***, Blade***
27. aug. - 2. sept. (září) - týždeň s filmami z mediálneho prostredia
Truth***, Nic než pravda***
3. - 9. sept. (září) - týždeň s najlepšími filmami podľa magazínu Empire
Z****, Rok nebezpečného života****
10. - 16. sept. (září) - týždeň so Stevenom Spielbergom
1941***, Ready Player One: Hra začíná***
17. - 23. sept. (září) - týždeň s filmami o vietnamskej vojne
Temný úsvit****, Narozen 4. července****
24. - 30. sept. (říjen) - týždeň s romantickými filmami z Ázie
Vnitřní krása***, Nae meorisogui jiugae**
1. - 7. okt. (říjen) - týždeň s latinskoamerickými režisérmi
Jen s tvým partnerem**, Stroj času***, Mimic****, 21 gramů****
8. - 14. okt. (říjen) - týždeň s filmami z New Yorku
Gangy New Yorku***, Noc v New Yorku****, Detektiv Nick v New Yorku K****, Kolo zázraků**
15. - 21. okt. (říjen) - týždeň s britskými filmami 40. a 50. rokov
Korunní svědek****, Indiskrétní příběh****, Otázka života a smrti****
22. - 28. okt. (listopad) - týždeň s tínedžerskými horormi
Dům milosrdných sester***, Skautův průvodce zombie apokalypsou****, Hra na vraha**, Prom Night**,
29.okt.- 4. nov. (listopad) - týždeň s obľúbenými filmami prvých troch najobľúbenejšich užívateľoch ČSFD
kleopatra - Tina Turner****, Still Crazy - Pořád naplno****
5. - 11. nov. (listopad) - týždeň s filmami, ktoré sme už videli
Lea*****, Putování s domácími zvířaty*****, Dáma s kaméliemi****, Zbytečná krutost K*****
12. - 18. nov. - týždeň s nemým filmom
Cesta na Měsíc*****, Velká železniční loupež****, Faust****
19. - 25. nov. (listopad) - týždeň s austrálskym filmom
Království zvěrstev K****, Vášeň v srdci***, Gallipoli****, Jack Irish: Bad Debts***,
Jack Irish: Black Tide***, Jack Irish: Dead Point***
26. nov - 2. dec. (prosinec) - týždeň s filmami o zvieratách
Dva bratři***
3. - 9 dec. (prosinec) - týždeň s víťaznými filmami z Berlinale
Druhá strana naděje****, Grbavica****
10. - 16. dec. (prosinec) - týždeň s najhoršími filmami podľa ČSFD
17. - 23. dec. (prosinec) - týždeň s filmami európskych režisérok
Můj život beze mne K****, Usínání****, Slepý****, Disco Pigs K****, Code Blue K***, Fish Tank****
24. - 30. dec. - týždeň s filmami odohrávajúcimi sa počas Vianoc
We're No Angels****, Zázrak v New Yorku****, Ukradené Vánoce Tima Burtona***
30 dní so svetovou kinematografiou, březen 2018
30 filmů z 30 zemí za 30 dní!
EVROPA
Sovětský svaz - Komisařka****
Rusko - Dračí princ K****
Polsko - Jsem vrah****
Česko - Po strništi bos***
Maďarsko - Rodinné ohniště K****
Jugoslávie - Otec na služební cestě****
Bulharsko - Glory****
Švýcarsko - Pod kůží K*
Nizozemsko - Steekspel***
Itálie - Nesmrtelná Callasová***
Francie - Sladká smrt***
Španělsko - Agora****
Velká Británie - Spodina****
Irsko - Můří deníky K****
Island - Eiðurinn K***
Norsko - Cesta za králem trollů***
Švédsko - Lepší svět***
Dánsko - Otevřená srdce****
AFRIKA A ASIE
Senegal - Badou Boy**
Jižní Afrika - Yesterday****
Čína - Černé uhlí, tenký led****
Jižní Korea - Byeonhoin***
Japonsko - Lady Snowblood****
Singapur - Katův učeň***
Thajsko - Chalard Games Goeng K****
Indie - Dhobi Ghat K****
Írán - Minulost****
Izrael - Vzteklina**
Libanon - Libanon****
AMERIKA A AUSTRÁLIE
Kanada - C'est pas moi, je le jure!****
USA - Ain't Them Bodies Saints****
Kuba - Pořadník****
Brazílie - Konečná linky 174***
Argentina - Devět královen***
Austrálie - Zapadákov***
Seznamte se s...2018
leden (hanagi) - Sébastien Japrisot - Vražedné léto****
únor (hanagi) - Henryk Sienkiewicz - Křižáci***
březen (CarloRizzi) - Honoré de Balzac - Plukovník Chabert****, Krásná hašteřilka****
duben (eLeR) - Roald Dahl - Roald Dahl's Esio Trot***, Co jsem komu udělala?***
květen (ambron) - Danielle Steel - Danielle Steel: Hvězda*, Rodinné album**, Prsten**, Danielle Steel: Táta*
červen (PetrPan) - Dean R. Koontz - Ďábelské sémě***, Neobyčejný Odd Thomas***, Skrýš***
červenec (hanagi) - Daphne Du Maurier - Mrtvá a živá****
srpen (troufalka) - Květa Legátová - Želary****
září (peter12) - Alexandre Dumas st. - Hrabě Monte Christo****, Hrabě Monte Cristo***
říjen - (CarloRizzi) - Jussi Adler-Olsen - Journal 64, Žena v kleci****, Zabijáci****, Vzkaz v láhvi****
listopad (tatanapope) - Marie Poledňáková - S tebou mě baví svět***
prosinec (tatanapope) - Tim Burton - Ukradené Vánoce***
Zahraniční výzva 2018
Leden - Slovinsko - Nepřítel třídy***, Díky za Sunderland***
Únor - Slovensko - Tábor padlých žien**** , Zabijácká krása****, Jááánošííík****, Raňajky v tráve****
Březen - Jihoafrická republika - Yesterday****, Spud***
Duben - Polsko - Temný dům K*** Dopraváci***, Bohové****, Sára**, Nula****, Wolyń****, Mžitky****,
Kanály*****, Sanatorium na věčnosti****
Květen - Hongkong - Lepší zítřek***, Město zločinu****
Červen - Německo - Proč posedl amok pana R.****, Triumf vůle K**, Unavená smrt****, Závěť doktora Mabuse****,
Každý pro sebe a Bůh proti všem***, Hořké slzy Petry von Kantové*****, Lili Marleen***,
Červenec - Sovětský svaz - Solaris****, Král Lear K*****, Matka a syn****, Dopisy mrtvého****, Člověk obojživelník***,
Nachové plachty, Jeřábi táhnou***
Srpen - Island - Smafuglar****, Kamenné srdce***, Doprava doleva***
Září - Mexiko - Bez návodu***, Na větrné hůrce****
Říjen - Chorvatsko - Metastázy****, Svědkové****
Listopad - Rumunsko - Schimb valutar***, Fiul muntilor K**
Prosinec - Velká Británie - Twisted Nerve****, Bezcharakterní žena****, Lady Jane****, Hilary a Jackie****
V podezření****, Špína Londýna***, Calibre****, Disco Pigs K****, Mesiáš***
Neobvyklé dobrodružství***, Sluha****, Hamlet***
Filmová výzva 2018
Zadáno: Padme_Anakin Zadáno: misterz Zadáno: eLeR
1) Polnočná omša**** 1. To**** 1. Maudie****
2) Panu učiteli s láskou**** 2. Francouzská revoluce**** 2. Nemilovaní*****
3) Tristana**** 3. Nevěra K**** 3. Přízrak****
4) Jak zabít kněze K**** 4. Angustia K**** 4. Tenká červená linie****
5) Lužinova obrana**** 5. Wolyń**** 5. Malá princezna****
6) Slavíci v kleci K*** 6. Danton K**** 6. Šermíř****
7) BrainStorm**** 7. Ivanovo dětství**** 7. Konečná uprostřed cesty****
8) Osmy**** 8. The Sentinel**** 8. Na druhé straně****
9) Pásky z Nagana**** 9. Roman de Gare**** 9. Bohové****
10) Konzultant K**** 10. Proč posedl amok pana R.**** 10. The Child in Time***
Bonus: Mary a Max K*** Bonus: Kautokeino-opprøret**** Bonus: Spisovatelé***
Špeci bonus: Zimní válka**** SuperBonus: Valerian a město tisíce planet***
Zadáno: giblma Zadáno: fleur_pac Zadáno: Bigrambo
1. Mé noci jsou krásnější než vaše dny**** 1. Triumf vůle K** 1. Rituál****
2. Popel a démant**** 2. Andaluský pes**** 2. Okouzlený****
3. Král Lear K***** 3. Červené střevíčky**** 3. Zakázané hry****
4. Barva granátového jablka**** 4. Armáda temnot**** 4. Velká iluze****
5. Sanatorium na věčnosti**** 5. Pět lupičů a stará dáma**** 5. Hříšnice****
6. Kanály***** 6. Nula**** 6. Gambit****
7. Den začíná**** 7. Malá z rybárny K**** 7. Up in Smoke K***
8. Hranice ovládání**** 8. Vábení sirén K**** 8. Pasáček z doliny****
9. Každý pro sebe a Bůh proti všem*** 9. Hamlet*** 9. Ministerstvo strachu****
10. Všetko čo mám rád*** 10. Zootopia K**** 10. Královská hra****
Bonus: Březový háj**** Bonus: Psychoville**** Zahraniční bonus: Muž bez kůže***
Český bonus: Rozhovory****
Rok s největšími světovými režiséry - září 2017 - srpen 2018
1. z TOP 10 - Alfred Hitchcock - Žena se špatnou pověstí***
Asie - Akira Kurosawa - Nelitujeme svého mládí K****
První film - John Cassavetes - Žena pod vlivem****
Režisérka - Claire Denis - Páteční večer K*****
Woody Allen - Interiéry K***
Pedro Almódovar - Kůže, kterou nosím***
Robert Altman - Gosford Park K****
Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků****
Wes Anderson - Darjeeling s ručením omezeným*****
Theodoros Angelopoulos - Přerušený krok čápa****
Dario Argento - Tmavě červená***
Bernardo Bertolucci - Svůdná krása K***
Kathryn Bigelow - Detroit****
Peter Bogdanovich - Poslední představení****
John Boorman - Zardoz K**
Luis Buñuel - Andaluský pes****
Tim Burton - Temné stíny****
Jane Campion - Jasná hvězda****
Frank Capra - Jezinky a bezinky K***
Marcel Carné - Nábřeží mlh*****
Joel Coen & Ethan Coen - Ave, Caesar!**
Francis Ford Coppola - Lidé deště K****
David Cronenberg - Mapy ke hvězdám K****
Alfonso Cuarón - Malá princezna****
George Cukor - Včera narození****
Brian De Palma - Zredigováno****
Carl Theodor Dreyer - Slovo****
Clint Eastwood - The Eiger Sanction***
Rainer Werner Fassbinder - Martha K*****
Federico Fellini - Osm a půl****
John Ford - Přepadení****
Miloš Forman - Taking Off K***
Bob Fosse - All That Jaz****
John Frankenheimer - Vlak****
William Friedkin - Dvanáct rozhněvaných mužů****
Terry Gilliam - Imaginárium Dr. Parnasse***
Jean-Luc Godard - Detektiv***
Peter Greenaway - Kniha snů K**
Michael Haneke - Happy End K****
Werner Herzog - Každý pro sebe a bůh proti všem****
John Huston - Dobrodružství v Panamě****
Claude Chabrol - Nevěrná žena*****
Jim Jarmusch - Hranice ovládání****
Alejandro Jodorowsky - Svatá hora****
Michail Kalatozov - Jeřábi táhnou***
Aki Kaurismäki - Le Havre****
Elia Kazan - Pinky****
Krzysztof Kieslowski - Tři barvy: Červená****
Takeši Kitano - Loutky****
Stanley Kubrick - Strach a touha***
Emir Kusturica - Dům k pověšení*****
Fritz Lang - Lidská bestie****
David Lean - Vášniví přátelé***
Ang Lee - Touha, opatrnost*****
Spike Lee - Krvavé léto v New Yorku****
Ken Loach - Já, Daniel Blake****
Ernst Lubitsch - Obchod za rohem****
George Lucas - Americké graffiti***
Sidney Lumet - Rozsudek K***
David Lynch - Twin Peaks****
Terrence Malick - Tenká červená linie****
Louis Malle - Milenci****
Joseph L. Mankiewicz - Slídil****
Jean-Pierre Melville - Osudový kruh*****
Vincente Minnelli - Žízeň po životě****
Kendži Mizoguči - Život milostnice Oharu****
Mike Nichols - Soukromá válka pana Wilsona****
Jasudžiró Ozu - Todake no kjódai****
Sergej Paradžanov - Barva granátového jablka****
Pier Paolo Pasolini - Kytice z tisíce a jedné noci****
Arthur Penn - Štvanice****
Roman Polanski - Hnus***
Sydney Pollack - Bez zlého úmyslu****
Michael Powell & Emeric Pressburger - Červené střevíčky****
Sam Peckinpah - Útěk***
Otto Preminger - Tam, kde ulice končí****
Jean Renoir - Velká iluze****
Alain Resnais - Loni v Marienbadu***
Leni Riefenstahl - Triumf vůle K**
George A. Romero - Martin***
Ken Russell - Ďáblové****
Martin Scorsese - Mlčení****
Ridley Scott - Vetřelec: Covenant***
John Schlesinger - Daleko od hlučícího davu****
Alexandr Sokurov - Matka a syn K****
Steven Spielberg - Sugarlandský expres****
Oliver Stone - Snowden***
Béla Tarr - Muž z Londýna***
Andrej Tarkovskij - Ivanovo dětství****
Jacques Tourneur - Komedie plná hrůz***
Lars von Trier - Antikrist***
François Truffaut - Příběh Adély H.***
Luchino Visconti - Nejkrásnější****
Andrzej Wajda - Kanály*****
Peter Weir - Pobřeží moskytů****
Orson Welles - F jako falzifikát***
Wim Wenders - Hammett K***
Billy Wilder - Pět hrobů u Káhiry K****
John Woo - Zloději****
William Wyler - Sběratel****
Yimou Zhang - Ju Dou****
Fred Zinnemann - Odtud až na věčnost****