Shoda

(festivalový názov)
  • USA Match

Odhalenie sprevádzané otázkami o vnímaní pravdy a presvedčenia. Match je príbeh o zodpovednosti, umeleckom zanietení a láske.
Tobi Powell (Patrick Stewart) je bývalý tanečník, ktorý v súčasnosti pracuje ako baletný inštruktor. Jedného dňa ho mladý pár, Mike (Matthew Lillard) a Lisa (Carla Gugino), požiadajú o rozhovor pre ich dizertačnú prácu o tanečníčkach a tanečníkoch v 60. rokoch 20. storočia. Mikove otázky však pomaly, ale isto spejú ku skutočnému dôvodu, pre ktorý Tobiho oslovil: chce vedieť, či Tobi nie je jeho biologickým otcom, ktorý sa pre kariéru odmietol venovať rodine.
Film je nakrútený na motívy divadelnej hry s rovnakým názvom. (silentname)

Padme_Anakin

Pozoruhodná záležitost ve všech ohledech, komorní drama rozehrané na malém prostoru, přesně tak, jak to mám ráda, výborní herci, kteří podpoří zajímavý a neotřelý příběh, k tomu příjemný hudební podmaz.. Obecně řečeno konverzačky mě baví a tohle stálo za to vidět, těch témat k diskuzi a úvahám je samozřejmě mnohem víc, než je ta stěžejní linie ve filmu, ono to tam probublává pod pokličkou.. Patrick Stewart dokáže být ohromně sympatický a ve vteřině nesmírně odporný, smekám klobouk.. ()

MartinezZ

Aneb Jak dokáže během 24 hodin životem zamíchat jeden rozhovor. Patrick je prostě dobrý divadelní herec a hrát umí. Nepopírám, že je důvodem, proč jsem se o tenhle film vůbec zajímal. no a zas to stálo za to. Dialogovka, které škodí už jen ten spoiler ohledně rozhovoru, který v ději přijde už poměrně brzy - i když je dost očekávatelný. A Patrick do toho sedne. ~~~ "I love my life, I regret my life. The lines eventually blur, it's just my life." - Toby Powell (Patrick Stuart), Match, 2014 ()

Marthos

Jedna poněkud drzá návštěva podivného manželského páru u bývalého slavného tanečníka a choreografa a je z toho skvělý film. Přestože příběh je banální, nebanální je jeho průběh a rozuzlení; zásluhou brilantního scénáře se film dokonce umně vyhýbá žánrovým stereotypům a nabízí v každém ohledu originální bilanci jednoho mimořádného lidského života. Je nasnadě, že filmu kraluje jedinečný Patrick Stewart, herec neobyčejného podmanivého výrazu, ztvárňujícího Tobiho s neodolatelnou nonšalancí a jiskřivým humorem. Scéna na střešní terase s výhledem na New York a s jedním z nejkrásnějších životních kréd stojí minimálně za to, abyste tenhle film nevynechali. Je prostě okouzlující. Stejně jako Tobi, tanečník, co šukal s každým, kdo za to stál. #Mezipatra 2015 ()

PhillM.

Pokud máte rádi Patricka Stewarta a/nebo "divadlo na plátně" (zde tedy typickou divadelní konverzačku, ovšem s výtečnými herci), není o čem spekulovat, není nad čím váhat. Je to emotivní, ale možná jak pro koho. Jste syn s komplikovaným vztahem k otci? Tak to s Váma mávne. Ale jinak... možná Vám to přijde ukecané a nezajímavé. Nevím. Mně to přišlo skvěle napsané (dialogy) i zahrané. A navíc: Je to prostě tak, že "Sir Stewart makes everything better". ()

silentname

Máte radi Patricka Stewarta? Položte si vopred túto otázku predtým, než sa rozhodnete pozrieť tento film. Ja sa na neho osobne dívam veľmi rád a v správne role vie mať charizmu akú do svojich filmov vedel dať aj zosnulý Robin Williams. Veľmi som sa na tento film po zhliadnutí traileru tešil a musím povedať, ani v najmenšom ma to nesklamalo. Patrick Stewart je maximálne skvelý. Užíva si svoju rolu a dáva do toho maximum. Carla Cugino v role sympatickej ženy, ktorá je nešťastná vo svojom manželstve je rovnako skvelá a moment, kde spolu so Stewartom tancuje je nádherný. Jeden z mojich najboľúbenejších momentov filmu vôbec. Všetky postavy majú hĺbku, zmysel pre cit a dávajú maximum. A najúžasnejšie na tom je, že je to fim, ktorý skutočne tvoria len tri postavy. Ale sú tak fantasticky zahrané, že ich uveríte všetkými desiatimi. Čakal som od filmu trošku viac komédie, ktorú sľuboval trailer, no celkovo je film o niečom úplne inom. A napriek tomu, že koniec tušíte, hovoríte si aké by bolo super, keby to bolo opačne. A keby vás v tom film prekvapil. Ale v súvise čo sme sa všetko dozvedeli to jednoznačne dalo zmysel. Postavy sú skvelé, atmosféra je skvelá, humor je skvelý, dráma je fantastická... pre mňa je "Match" jeden skutočne nádherný film, ktorý ma ohromil od začiatku až do konca. A doporučujem všetkými desiatimi. Hodnotenie: A ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca 18. dubna 2014. (Terva)
  • Režisér a scenársta filmu, Stephen Belber, je autorom aj pôvodnej divadelnej hry z roku 2004, podľa ktorej bol film natočený. (silentname)