Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje v této nádherné hudební biografii. Vynikající James Stewart a June Allyson hrají hlavní role ve vzrušujícím příběhu legendárního amerického kapelníka. Provází nás životem Glenna Millera od jeho začátků neznámého a chudého hudebníka k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. Ve filmu zazní původní Millerova hudba v podání Glenn Miller Orchestra a takových hudebních velikánů jako Louis Armstrong, Gene Krupa, Frances Langford a The Modernaires! Vynikající herecké obsazení doplňují takové populární tváře jako Harry Morgan (M*A*S*H), Charles Drake a George Tobias. Díky elegantní režii Anthonyho Manna znovu ožívá dynamický swing legendárního Glenna Millera! (oficiálny text distribútora)

classic

Trošku slabší Stewart i samotný film,ktorý je dôstojnou Millerovov biografiou s výbornou hudbou,scenárom,či oceneným oscarovým zvukom.June Allyson je opäť pôvabná ako v The Stratton Story,vtedy si zahrala tiež ženu hlavného hrdinu! Glenn Miller bol nadaný človek ako jeho herecký predstaviteľ,ale Glenn mal leteckú nehodu,pri ktorej zahynul,a tak nestihol pokračovať v rozbehnutej kariére,čoho James stihol viac ako požehnane! Vo filme vystupuje aj slávny černošský trubkár,spevák,skladateľ LOUIS ARMSTRONG,s ktorým má James vystúpenie. Tak potom vo filme je možnosť vidieť viacero zvučných MIEN. Preto to netreba premeškať,ale samotný film nefunguje tak dobre ako Glennove Millerove čísla. ()

pakobylka

Kultivované, noblesní a rezervované, ovšem nikoli upjaté. Vysoce empatická záležitost, která vyznává harmonii, ani na chvilku neztrácí rytmus a nezná faleš ... ve světě tónů ani ve vlastním srdci. P.S.: Ráda bych věděla, kde se berou ... éterické oddané bytosti, které vám stojí po boku v dobách dobrých i zlých - a probouzejí vaše lepší já ? A co je víc ... nadání nebo píle ? V jakém poměru musí být namíchaný koktejl ze smůly a štěstí, abyste se prosadili ? Co může změnit maličkost, která se přihodí na správném místě - a ve správnou chvíli ? Když se každý den protínají všechny naše cesty na křižovatkách osudu ... ()

Martin741

Perfektny zivotopisny film o jazzovom hudobnikovi Glennovi Millerovi. Film skuma Millerove pociatky ood nuly az po hudobny vrchol, pricom Millera stvarnil nezabudnutelny James Stewart /It´s a Wonderfull Life 1946., Shenandoah, Winchester´73/ a genialna June Alyson. Hudab tu tvori nadherny doplnok, nuda nehrozi, tempo je vyborne a stale dokaze udrzat divaka v prijemnom napati toho, co sa bude diat. No a dialogy su kapitola sama o sebe- tak perfektne rozhovory som uz dlho npocul. 88 % ()

progression

Zajímavým způsobem zfilmovaný příběh jazzového velikána Glenna Millera. Nejenom o tom, že jeho cesta na "jazzové výsluní" nebyla ani zdaleka lehká a přímočará (vynikající James Stewart v hlavní roli), kterému zdatně sekunduje June Allyson v roli jeho manželky. Spousta skvělé Millerovy hudby, která se stala skutečně světoznámou a nesmrtelnou (škoda, že scéna s Louisem Armstrongem ve filmu nemohla být delší) a dvojnásobná škoda, že Millerova kariéra byla utnuta předčasně. Určitě jsme přišli o řadu dalších nesmrtelných melodií. Menší počet "detailů" Millerova příběhu je bohatě vyvážen množstvím jeho nadčasových melodií i nezaměnitelných aranží. ()

Willy Kufalt

Americký životopisný doják... Příběh podaný bez výraznější gradace, i navzdory načrtnutí zajímavých profesních překážek titulní postavy v náročné cestě ke slávě to působí jako hladká pohádka. Invence samotného filmu se hudebním invencím Glenna Millera ani zdaleka nepřiblížila, jde o standardní hollywoodský film. Tak proč jsem dal až 4 hvězdičky? Jednoznačně díky hudbě, která zde (naštěstí) prakticky hraje hlavní roli, a vedle níž se na ten sentimentálně romantický příběh nakonec kouká velice příjemně – sedí k ní. :-) Jak nemám Jamese Stewarta moc v oblibě, tak zde mne naopak velice bavilo v rámci role slavného skladatele a přelomového muzikanta sledovat jeho originální práci s orchestrem, Stewartův hlasový projev byl přímo nezaměnitelný. Kouzelné retro, ve kterém uvidíme na pár minut v barvě i velkého Louise Armstronga. 70% (# Challenge Tour – 52 roků filmu za 52 týdnů) ()

• Harry Morgan, který hrál Chummyho, hrál v orchestru se skutečným Glennem Millerem. (Kulmon)
  • Ekvivalentem 24 000 amerických dolarů, které obdržel Glenn Miller (James Stewart) za desku "Moonlight Serenade", by o 60 let později v roce 2014 bylo 393 600 dolarů. (Mol)
  • Slavnostní premiéry filmu se účastnila i matka Glenna Millera, která míníla, že její syn byl pohlednější než James Stewart. (Kulmon)