Leonarda, syna majiteľa malej čistiarne z brooklynského Brighton Beach, po rozchode so snúbenicou sužujú depresie a samovražedné sklony. Počas večere u svojich rodičov s rodinou otcovho obchodného partnera sa zoznámi so Sandrou, ktorá sa do neho už dávnejšie zamilovala a chcela by s ním stráviť zvyšok života. Hoci nie je Leonardovi nijako ľahostajná, predstavuje pre neho skôr únik pred úzkosťou z predchádzajúceho vzťahu. Úplne osudovým sa pre mladíka stane stretnutie s novou susedkou Michelle, lenže jeho nesmelosť a nerozhodnosť mu nedovoľujú, aby jej vyjavil svoje city. Michelle berie Leonarda ako kamaráta, takže sa mu zverí so svojím vzťahom k ženatému spolupracovníkovi, ktorého zase ona bezhranične miluje. Leonard síce začína plánovať spoločnú budúcnosť so Sandrou, ale neprestáva myslieť na Michelle. (TV JOJ)

B!shop

Takovy vlastne nicim zajimavy a nic noveho neprinasejici romanticky drama, na ktery se ale celkem dobre kouka, protoze je slusne natoceny a obsazeny. Pribeh je ale jinak dalsi variace na vztah mezi chlapem a zenskou, kdy on ma pritelkyni, ale mysli na jinou, ktera ho ale bere jako kamose a taky nekoho ma. Proste typickej vztahovej film. A vlastne se tu ani nic jinyho nedeje a ke konci uz filmu precejen dochazi dech, protoze proste nema co nabidnout. A i ten konec je takovej lehce pitomej. Aspon, ze tu je silna herecka sestava v cele s Phoenixem, kterej hraje takovyho lehce rozsrackovanyho typka, pak tu je problemova sousedka v podani slusny Paltrow a sympaticka Shaw. Nekde sem cet, ze ve filmu bude odvazna scena s Gwyneth, jestli si teda film bude nekdo poustet kuli tomu, tak upozornuju, ze to je jeden zaber na jedno prso z dalky. Celkove sice dobre natoceny a zahrany drama, ale nic extra. ()

castor

Všechno je docela jasně rozdané, záleží tak hlavně na tom, jak si tvůrci pohrají s emocemi. Když to přeženu, tak se totiž vyprávění sužuje na depresemi trpícího mladíka, který volí mezi dvěma ženami, konkrétně mezi vášní, rozpolceností, nejistotou a bezpečím, jistotou (rozuměj rozumnou láskou). Odraz sama sebe ale náš hrdina vidí právě v té „špatné“ cestě. Vše je navíc zahalené bezútěšnými chladnými barvami, vyprávěné pomalými záběry. Místy mu díky reálným charakterům a výborným hercům (Paltrow, Phoenix, Shaw) tluče srdce, jindy přesně naopak. Tak či onak, funguje to, ale jakási prapodivná prázdnota na konci filmu jakbysmet. A to dobře rozhodně není!! Přesto se na čtyři hvězdy dere.. ()

lesumir

Autentičnost a utrpení, sálající přes obrazovku vás možná úplně nepohltí, ale přesto donutí k zamyšlení. James Gray zvolil takový styl, který divákovi nedovolí s postavami sympatizovat a objektivně pozoruje trojuhelník Joaquina Phoenixe. __ Na melancholickou náladu tenhle film není správným lékem. To už teď vím. ()

Krissty

Další film, nad jehož procenty mi přestává rozum stát.. Pro mě je to úžasný snímek se zajímavým dějem, výborným obsazením a skvělým zpracováním i scénářem. Ani na chvíli jsem se nenudila a byla jsem zvědavá, jak to celé nakonec dopadne. Počiny hlavních postav mi nepřipadaly ani trochu nelogické, právě naopak - úplně jsem se s nimi sžila.. A kdokoliv cokoliv udělal, říkala jsem si, že chápu, proč to dělá.. Prostě úplně fantastický snímek.. Joaquin Phoenix mi dokázal, že místo na předních místech mé TOPky nemá jen tak pro nic za nic a že je to dokonalý herec, který dokáže svoji roli perfektně procítit a ponořit se do ní tak, že mu věřím každé slovo a každou slzu.. Překvapila mě Gwyneth Paltrow, konečně jsem ji přestala vnímat jako jednu z těch "blondýn šoubyznysu".. I Vinessa Shaw se mi opravdu hodně líbila, byla milá a krásná! Celý film je tak úžasně zpracovaný, romantický, vzrušující, dojemný.. Má úplně všechno a myslím, že to prostě nemohlo dopadnout lépe! :) ()

Arsenal83

Zamotaný mnohouholník vzťahov, kde sa film začína aj končí v podstate samovraždou, či už dokonanou alebo nie, to sa divák dozvie až v priebehu. Príde aj tehotenstvo, nevera, potrat či závislosť na drogách. Akoby všetko v jednom, no ale Gwyneth by bola fakt krásna narkomanka, mohli ju trochu viac dogabať. Príbeh Phoenixovej postavy je tak trocha zvláštny. Si s nikým, s kým nechceš až tak byť, lebo túžiš po inej. A keď tú inú dosiahneš a ona sa na teba aj tak vyserie, tak ti je dobrá aj tá predtým. Také chlapské. A nič obdivuhodné. ()

• James Gray uviedol, že Gwyneth Paltrow ho inšpirovala k napísaniu scenára, keď sa s ňou stretol na večierku a ona nariekala, že všetky jeho filmy sú príliš mužské. Preto napísal tento film a postavu Michelle, aby jej to vyvrátil. (Arsenal83)