Herečka Joan se právě rozešla s přítelem. Gracie už ani nedoufá, že by se její manželství mohlo změnit k lepšímu. Tyto a další postavy však něco spojuje a není to jen štěstí, láska, bolest, smrt a naděje, o nichž tento zajímavý film vypráví. (oficiálny text distribútora)

vitekpe

Nic, kde ucinkuje bohyne Gillian, nemuzu hodnotit objektivne uz z podstaty veci. Takze jen poznamku...na to, kolik se zde seslo superhvezd (najdete mi podobnou koncentraci...jak toho - pro mne zcela neznamy Willard Carroll - docilil, to nechapu???) mi prisel potencial znacne nevyuzity. Skoda, skoda, skoda... Je to film plny nadhernych a citlivych zen, ale bohuzel (krome Seana) pouze prumernych a ubrecenych muzu...a to je chyba. Je to na muj vkus takove preslazene, ale urcite nevadi zhlednout...je to dobry film. Snazi se to navic o optimisticky zaver, coz je prima. :-) 3++ ()

dopita

Je to povídkový film, kde se jednotlivé části v závěru prolnou. Nejdřív se to tváří tak trochu jako Magnolia, postupně se ale film přiblíží spíš k Lásce nebeské. Ovšem ani jednomu nesahá ani po kotníky a to ne proto, že by se jednalo o špatnej film, ale proto, že výše zmíněný filmy jsou mimořádně kvalitní. Přitom Podoby lásky vzniky o rok dřív než Magnolia o dokonce o čtyři roky dřív než Láska nebeská. Kladem filmu je, že kromě jedné z povídek jsou ostatní velice dobře koukatelný a tempo a zajímavost filmu tím pádem nijak zvlášť nekolísá. Taky herci jsou na úrovni, asi poprvé mě zaujala i Angelina Jolie, kterou jinak velmi nesnáším. ()

mrx.friend

Nikdy bych nečekal, že ve filmu uvidim takové záběry, jako když moje oblíbená Gill dává pusu Seanu Connerymu nebo se bradou opírá o levé rameno Angeliny Jolie a přitom se usmívá tak kouzelně jako vždycky... Zajímavé herecké hvězdné obsazení a jinak příjemný oddechový, dobře vypointovaný, snímek... :-) ()

nash.

Mozaika v níž se mísí dokonale reálné postavy s papírem šustícími figurkami, filmová klišé s civilní přirozeností, hloupé fráze s moudrostí, smích s dojetím. Některé ze zručně proplétaných dějových linií a vztahů bych si klidně odpustil, jiné mě nadchly (nejvíc asi Sean Connery a Gena Rowlands), některé postavy byly výtečné (Dennis Quaid, Gillian Anderson) jiné naopak nesnesitelné (Jon Stewart). Sice se to rozjíždí poněkud pomalu a těžkopádně, ale pak to najednou klapne, chytne a už nepustí. Přes všechen sentiment a smutek (někdy trošku prvoplánový) až nečekaně pohodová a optimistická podívaná, která se určitě z paměti nevytratí se závěrečnými titulky. ()

jawesy

Nebýt poslední půlhodiny film bych příliš neocenila ale finish to celé sjednotil a dal tomu šmrnc. Jinak doporučila bych na zamyšlení. Já konkrétně jsem si vybrala hned na začátku dojici které jsem fandila ale i ostatní části příběhu byly fajn. Nedoporučuji těm co jsou na ty typické romantické slaďáky protože ačkoli je film romantický, není to typická milostná šaráda s předvídatelným dějem. ()

• Sean Connery sa vyjadril, že nízka gáža 50 000 dolárov mu vôbec nevadila, pretože si konečne chcel hrať postavu v jeho veku vo vzťahu s niekým v jeho veku. Len dva roky predtým zarobil len na hlavnej postave vo filme Skala (1996) 14 miliónov dolárov. (Arsenal83)
  • Podľa režiséra Willarda Carrolla bol film natočený s nízkym rozpočtom "len" 14 miliónov dolárov, keďže aj hviezdni herci pod vedením súhlasili s prácou za 50 000 dolárov každý. (Arsenal83)