Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiálny text distribútora)

sidzej

Pri niektorých 5* komentároch som sa teraz spätne dobre pobavil. Ostatne kvôli nim som si tento film stiahol, holt nemal som to robiť. Najlepší horor poslednej doby? ha ha ha dobrý vtip až mám podozrenie že bol napísaný 1. apríla. Nechutné, zvrhlé, zvrátené, pôsobiace lacným televíznym dojmom. Hlavná hrdinka- knihovníčka Sarah (A.Argento) vzdialene pripomínala Rachel Weisz z Múmie až na to, že nebola zďaleka tak sympatická a o herectve si môže nechať zdať. Dialógové pasáže celkom ušli, až do chvíle keď prišla k slovu samoúčelná brutalita. Ale jedno pochváliť musím. Konečne sa hlavná hrdinka v životnej situácii nechová stupídne a dokonca si vyzuje podpätky aby jej beh po schodoch nebol počuť :-) ()

Flipnic

Tohle je fakt masakr, umělecký, horrorový, brutální a pro mne i duchovní nářez ... Nechápu ... Argentovi jako by se podařilo mne opravdu zavézt někam za oponu viditelné skutečnosti a pocítit mystiku tohoto světa. Téma filmu mi naprosto sedlo. Vždy mě toto přitahovalo. Goreefekty jsou kapitolou samou pro sebe, Argento využívá klasické postupy dokonale spojené s moderní technologií a vytváří tak opravdu šílený (v dobrém slova smyslu ...) dojem... Výtvarná a hudební stránka absolutní vrchol ... vše zakončeno úžasným soundtrackem u titulků spolu s obrazy z okultních knih... Slovo dokonalé je pro tento film slabé ... Ovšem tento film ocení zejména příznivci horrorů a samotného Argenta. Mnoho ostatních diváků nebude ve filmu vidět to, co člověk, který Argentův styl už zná. Například klasickou hru s obrazem, barvou, kombinací barvy (opět vystupuje z obrazu zejména červená) atd. Věřím, že toto je pro některé diváky jeden z nejlepších horrorů všech dob. Přiznávám, že jisté nelogičnosti zde byli, a to i v přemisťování postav v prostoru nebo čase plus dosti prkenný herecký výkon Argentovy dcery Asii. Ale to už nehraje žádnou roli. Klady tohoto filmu mnohonásobně převyšují těch pár nedotažeností. ()

Campbell

Po zkouknutí všech 3 částí můžu s klidným svědomým říct že se jedná sice o nejslabší díl, ale i tak je serie nadprůměrá. Nejlepší díl trilogie je 2 část Inferno, to je vynikající. Tato matka mi nepřišla tak špatná, jen prostě vznikla ve špatné době. Argento si mohl odpustit to zabití dítěte, ne proto že to bylo dítě ale proto že to vypadalo divně. Nicméně ostatní gore bylo prakticky vynikající a nebylo to trapné co se poslední dobou furt natáčí(třeba trapné vraždy v remaku Pátek 13). Asia je celkem kočka. Jen jsem měl trochu problém s koncem, přišel mi takový na rychlo splácnutý. ()

*CARNIFEX*

Objav historickej truhlice na jednom z cintorínov vyvolá v Ríme množstvo nevysvetliteľných, tragických udalostí. Na zemský povrch, z ríše zla prichádza skaza zlej čarodejnice, cirkvou pomenovanej ako "Matka sĺz". Kým pri všetkými ospevovanej "Suspirii" chýbali klasické hororové atribúty, v "Mother of Tears" absentuje všetko ostatné. Keď neberiem do úvahy Paula Villagga či Monicu Bellucci, Taliani sú neskutočne príšerní, na mňa až umelo pôsobiaci herci (všimol si niekto rovnako ako ja, že keď sa nevedia zhostiť svojich úloh, nacpú do kamery "cecky" a "kundy"?). Chvála za gore, ktoré bolo miestami - no proste na parádu! Bohužiaľ, ani to nie je všetko a opäť sa jedná o polovične odvedenú prácu. Záver odfláknutý. Do denníčka si môžem poznačiť, ďalší z mnoha hororov na priemernej úrovni z apenínskeho poloostrova. S "Argentom" by sme nenašli spoločnú cestu ani keby stojíme na nej - 5o%. ()

Shit

Nejlepší díl z trilogie o tří matkách a to jednoznačně. Skvělej příběh, spousta napínavých scén, naprosto elektrizující hororová atmosféra podbarvená úžasnou takovou satanistickou hudbou, která je tady dokonale přesná a zbytečně se nevnucuje a samozřejmě spousta krve a typický argentovy brutality, který jsou ale asi tak 2x drsnější, než v předchozích dílech. Snad jen konec mohl být ještě o něco vypjatější, ale zakončení trilogie to je fakt výjimečně parádní. ()

• Film měl premiéru 6. září 2007 v Torontu. (Chatterer)
  • Daria Nicolodi a Asia Argento jsou v reálném životě matkou a dcerou. (Chatterer)
  • Natáčeno v Římě, Turíně a Ternu. (Chatterer)

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Smutné zprávy přichází z Itálie, v Římě dnes zemřela Daria Nicolodi. Herečce, scenáristce a bývalé dlouholeté partnerce kultovního režiséra Daria Argenta bylo 70 let. Informaci médiím předala jejich… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (viac)