Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Horor
  • Akčný
  • Krimi
  • Komédia

Recenzie (4 201)

plagát

K jezeru (2019) (seriál) 

Keď všetkým športovcom z Ruska zakázali športuvac, ich filmová tvorba sa nestiahne z obehu? Respektíve keď si človek pustí niečo Ruské, je stále dostatočne solidárny k Ukrajine, alebo už prekročil medze a stáva sa fašistom? No a môžem teraz napísať aj niečo pozitívne, či by som mal povinne hejtuvať (??) lebo teraz je to v móde, ako zvonové nohavice v 60´rokoch v Londone. Za prvé, všetci “spomalení” čo čakali zombie hrátky, sú fakt legitímne “líznutí” cez gebulu, lebo nikde tu nevidím žiadny, ani len minimálny náznak toho, že by sa malo jednať o tento druh námetu. Ďalšia vec, nevidím dôvod, aby divák neustále sledoval “kvázi” post apokalyptický “film”, ktorý sa bude výsostne odohrávať v meste, ako vo všetkých Jak jednou cicinou robených filmoch z poza mláky. Rusi si v podobe “To The Lake” idú svoje, a treba objektívne dodať, že absolútne zaslúžene, pričom ich zámer sledovať pokles morálky, tolerancie či humanity, je doslova trefou do čierneho. Ľudia sú zveri, keby sa stane niečo obdobné, garantujem Vám, že aj ten najlepší sused, bez mihnutia oka zožerie suseda. Čo mi ale vadí je fakt, že dej je predsa len pomalší, akcie je pomenej, čo zrejme málo kto docení, keďže trpezlivosť je prevažne výsada kráľov. Mladšia generácia nadšená nebude, lebo kde nie sa cecky na celú obrazovku, tam nie je (pre väčšinu) ani len filmová duša. Za mňa je “To The Lake” solídnou sondou do duše zúboženej ľudskej mentality.

plagát

Ostře sledované vlaky (1966) 

Výborná dobová vec o nie len “spoločenských” vzťahoch v časoch, kedy by si jeden myslel, že “jebačka” je to posledné na čo “všetci” mysleli. A oulehle 😅🤷‍♂️❤️

plagát

The Batman (2022) 

Odmyslite si kostýmy z maškarného, a dostanete klasickú kriminálku o skorumpovanom meste plnom "kokotov" na vyšších pozíciách, namočených do drog či iných maškŕt (proste také klasické Slovensko o politických zástupcoch dofetovanej "EsÁesky"). Výborná hudba a "tmavší" obraz robia svoje, čiže snaha o temné podanie sa uprieť rozhodne nedá, no poďme konštatovať. Je to iný Batman? To rozhodne. Je to mimoriadne kvalitný Batman? Tak to kurva ani omylom. Proti doslova "čaptavému" ksichtu Pattisona, ktorý bol pre mňa veľkým otáznikom, žiadna výtka! Toto na počudovanie pomerne slušne, nečakane zapadlo. Lenže čo ten príbeh, ktorých je na trilióny? Čo malo byť tým mimoriadnym impulzom pre diváka, ktorý by pripravil mimoriadny zážitok? Nie, z tohto pohľadu - NIČ. Takýchto filmov s obdobnou tematikou je viac než plné vrece. Ďalšia vec. Čo tie tri hodiny do svätej, nepoškvrnenej panenky Márie?! Na takúto stopáž majú nárok kultové filmy, ako "Krstný", Míľa, Vykúpenie z basy, Gladiátor či Goodfellas, nie takáto so všetkou úctou, ničím extra zaujímavá noir-kriminálka pre nenáročných. Hm, tak prečo 4 jagavé? Kurva lebo tá hudba, ten celkový nádych a záverečná tretina, ktorá odkryje identitu vraha (sériového - na ktorých mám skrátka slabosť), ma proste nútia voliť "vyššie", i keď nie všetko je v tomto filme po kostolnom poriadku. Slabší Batman, no presto všetko ľahší nadpriemer ..

plagát

Krajina ve stínu (2020) 

Solídny film s hĺbkou o téme, ktorá bolí aj po uplynutí desaťročí. Bohužiaľ, bez výrazného zásahu do emócií i keď snaha o vierohodnosť sa rozhodne uprieť nedá. ČB look plusom ..

plagát

Mučen pro Krista (2018) 

To, že to má nádych negativizmu voči komunizmu ma nijak nemrzí, ani nebolí. Koniec koncov, Rusi taktiež napáchali svinstiev, že by sa jeden z toho dogrcal. Ono sa nedá ani tvrdiť, že by to bol vizuálny prešľap bez kvality, akurát, že ten non-stop monológový doprovod bol ako za trest, pričom neustále demagogické predslovy doslova úspešne rezali za živa. Nie, dííííky kokotkovia Americkí, od Vás túto grcanice hodnú zlátaninu neberiem. To už Nemci by boli hodnejší pozornosti, ako Vy ..

plagát

The Hot Zone - Zákeřný antrax (2021) (séria) 

Aj druhá séria "Hot zounu" vydarená, pričom šliape na rovnakých princípoch ako tá prvá. Nesťažujem sa, som spokojný, 5 hodín je tak akurát, aby sa zachovalo tempo aj dejová "záhadnosť" z vývoja ..

plagát

The Hot Zone - Zákeřná Ebola (2019) (séria) 

Toto nie je moja prvá skúsenosť s "National Geographic" v podobe hraného "filmu", no a opätovne musím priznať, že ide opätovne o pomerne lepšiu zážitkovú skúsenosť než v prípade podaktorých projektov známych filmových spoločností. "The Hot Zone - Zákeřná Ebola" je najmä v závere solídne atmosférická záležitosť, pričom jediné, čo nedokážem posúdiť, je vierohodnosť faktov zasadených do deja, keďže samotný námet sa pýši označením: "podľa skutočnosti". Lepší priemer ..

plagát

Furioza (2020) 

Geniálna hudobná vsuvka, predurčila "Furiozu" k nadpriemeru. Za mňa škoda, že nie je samotný snímok poňatý "na-vážno", lebo tá miestami odľahčená forma, nie tak celkom plní svoj účel. Každopádne, film baví, nenudí, tých 140 minút solídne rýchlo zbehlo, čo ma teda celkom milo prekvapilo. Medzi tri-4 ..

plagát

Sanitka (2022) 

Mladí si honia ego, tým starším nezostane ani spotený fľak pod pazuchou. Bay-a je známy svojim falošne lacným patriotizmom či predajom vlastenectva, kedy jeden nezmyselný, extrémne primitívny príbeh strieda druhý. Okrem prvých troch filmov, ktoré boli aspoň z radu zábavných, je toto presne ten "duch", ktorým sa takmer celú svoju kariéru prezentuje. Grcať ..

plagát

Dcera (2021) 

Na konci sa dozviete, že v Španielsku sneží. Inak Vám tento snímok nedá z hola nič ..

Reklama

Reklama