Temné sprisahanie

• Česko Pod rouškou temnoty (viac)

Politická aktivistka Sofia zahynie pri nehode, pri ktorej ju zrejme niekto úmyselne zrazil autom a ušiel z miesta činu. Veterán vietnamskej vojny Travis Block pracuje ako tajný agent pre riaditeľa FBI Gabriela Robinsona a vykonáva špinavú prácu ako likvidátor problémov v systéme. Travis chce odísť do dôchodku a tráviť viac času so svojou dcérou a vnučkou, ale šéf ho nechce prepustiť. Novinárka Mira Jonesová pátra po príčinách Sofiinej smrti a získa dôkaz, že nešlo o nehodu. Tajný agent Dusty Crane jej navyše tvrdí, že má informácie o prísne tajnej operácii FBI s názvom Projekt Unity, pri ktorej sa likvidujú nepohodlní ľudia a zabíjajú nevinní civilisti ako Sofia. Riaditeľ FBI poverí Travisa Blocka poslednou úlohou pred odchodom do dôchodku, má priviesť agenta Dustyho Cranea. Vzápätí zavraždia Cranea a unesú Blockovu dcéru s vnučkou. Keď sa Block dozvie od novinárky o tajnom projekte FBI a vražde jej vydavateľa, ktorý o tom publikoval článok, nezostáva mu nič iné, len považovať svojho šéfa za zločinca a zastaviť ho všetkými prostriedkami. Nečudo, veď čoskoro by sa na zozname smrti ocitol aj on so svojou rodinou. (TV JOJ)

AdamesWWE

[3/10] Dosť nepodarený film, ale chápem, aj takéto akčné výlevy sa dali čakať v kariére Liama Neesona. Je to stále sympaták, ale to je jediné kvôli čomu sa dal ten film dopozerať, aj ked to bola minimálne z polovice stereotyp a dosť aj nuda. Akčné scény obyčajné, taká béčková produkcia, ktorá síce nevyzerá vizuálne zle, bohužiaľ obsahovo a spracovaním to je už niečo iné. ()

helloween93

Hned zkraje roku 2022 přistála v kinech další Neesonovka za 40 mio $ s názvem Blacklight koprodukovaná několika společnostmi. Režie se ujal Mark Williams, který natočil Honest Thiefa. Akce je minimum, prostor tu dostává ne moc kvalitní a inovativní příběh o zlém programu FBI. Filmu podráží nohy ne moc zajímavý scénář a hrozně laciný konec, kdy se šéf FBI přizná ke zločinům, které spáchal, to bylo vyloženě z kategorie sci-fi. V kinech Blacklight propadl a filmu by spíš prospěla distribuce pouze na streamovacích platformách. Trochu mám obavu o Neesonovu kariéru, snad už opravdu končí s akčními rolemi, jak dvakrát prohlásil (naposledy v roce 2021). Myslím si, že nutně potřebuje nějaký opravdu solidní film, protože filmy jako Blacklight jsou cestou k Willisům, Cageům, Seagalům apod., což by v jeho přípdě byla obrovská škoda. Snad se vymaní z té akční role a ještě si ho divák pár let užije. 2* ()

KOOHA odpad!

Twe to je hrob jako svine, na to se nedalo vubec koukat. Pustil jsem si to, ale klobel jsem neco na telefonu a po 30 minutach jsem se pristihnul, ze jsem ani nezdvihnul oboci se podivat, co ze se tam deje. Dej vo nicem, lokace kdesi ve Vancouveru, proste zumpa jako svine. Uz at nic netoci, jde to s nim s kopce ()

M.i.k.e

standardní Neesonovská jednohubka, která má světlejší chvilky a je rozhodně lepší než nedávná Ice Road, ale na jeho slavnější kousky se nechytá ani omylem.Neeson se jako ultra spšel agent musí tentokrát vyrovnat s nekalými praktikami uvnitř FBI a jakkoliv tenhle nápad není špatný (byť není originální),tak to celou dobu jede na půl plynu a ve finále se to rozplizne do nikam...40% ()

verbal odpad!

A je to definitivní. Tímto se děda Nýsn, který se dosud z posledních sil ještě jakž takž snažil držet zteřelé hajzlové roury těsně nad žumpou lobotomizovaných pičočalamád pro šimpanzí výběhy, rezignovaně pustil a šouravě se vydal ve Wilišových stopách k Segalově hrobce. To, že se v posledních letech ze smrtelně nebezpečného kůl dedyho z prvních 96 hodin přetransformoval ve smrtelně patetického senilního dědka s mumulendovským morálním kodexem a sveřepě drží tuto sranickou linii, by mi po jeho posledních počinech až tolik nezanítilo vkus a nedonutilo mě uchylovat se až k těm nejžalostnějším výrazům mého šedesátisvazkového Slovníku explicitních filmově – teoretických termitů. Není to zjevně ani natočeno na ruční kameru za výtěžek týdenního kouření čuráků v nádražce a distribuuje to velké studio, které bývávalo alespoň z padesáti procent zárukou, že po zhlédnutí nezačnete žrát neoloupané banány, srkat jogurt nosem ani kopat s Farzekašovými za Telecum. Ne, vzepřít se svému naturelu i pracně vybudované pověsti upjatého slušňáka, co v životě neřekl sprosté slovo, mě, kurva, donutil především „scénář“ této monstrózně slaboduché pičidity. Zoufale napsaný i zahraný, oplzle debilní a až i pokojové rostliny urážející telenovelizovaný mentální moulinex, ve kterém děda Nýsn polovinu hrací doby pateticky ňuňá s obskurně kýčovitým fuckanem a tu druhou nudně dementně popajdává od ničeho k ničemu s nějakou totálně koženou prdelatou Negroameričankou se zjevným talentem od BLM, chovají se, jednají a mluví jako utečenci z útulku pro downy a dělají z FBI Federální Bandu Idiotů. A až je to přestane bavit, zachrání děda Nýsn zase úplně všechny, a hlavně xmrti otráveného diváka ze zoufalství odhodlaně už už přibližujícího žiletku ke svému zápěstí, tím, že největšímu padouchovi řekne: „Vzdej se, ty hnusný amorální padouchu!“. A padouch na to: „Tak jo, ty morálně dokonale ukotvený správňáku, čemuž nelze odporovat!“… střih, hudba z porna, děda opět ňuňající s kýčovitým fuckanem až za hrob, stmívačka, titulky, kontrola, jestli se vám neudělal rozštěp, a pak veliká úleva, že jste se u toho frustrovaně nezačali sebepoškozovat. Ale bylo to na hraně! ()

• Film sa natáčal v Canberre, Mount Macedon a Melbourne (Austrália). (Arsenal83)