Reklama

Reklama

Televízia - Tipy

TV tipy dňa

Párna a nepárna

Párna a nepárna (1978)

Taliansko / USA, Komédia / Krimi / Akčný

Hromotĺcky Charlie Ferpo (Bud Spencer) vezie na svojom nákladnom aute na preteky motorový čln, a pretože je obetavý dobrák, zvezie mníšku a malú sirotu. V pretekárskom depe sa po prvý raz stretne s modrookým sympatickým Johnnym Firpom (Terence Hill), poručíkom amerického námorníctva, ktorý nedokončil preteky z dôvodu sabotáže, ktorú má na svedomí banda gangsterov, čo zarábajú na športových stávkach tak, že sabotujú favoritov. A práve Johnnyho poveril admirál O´Connor (Woody Woodbury), aby túto bandu, ktorá ohrozuje víťazstvo námorných síl v blížiacich sa pretekoch v Miami, zneškodnil. Súčasne má ako svojho pomocníka získať dobráckeho Charlieho, bývalého slávneho športovca, ale predovšetkým geniálneho hráča. Lenže získať ho pre takú pomoc, akú má Johnny na mysli, rozhodne nebude jednoduché. Charlie sa totiž pevne rozhodol, že už nikdy nebude sádzať a hrať. Johnny vie, že na to musí ísť ľsťou. Vyberie sa do tajnej herne, kde hrá tak zle, že prehrá takmer všetko, vrátane „svojho“ nákladiaku, ktorý parkuje vonku na parkovisku. Keď si ho však gangstri chcú odviezť, narazia na jeho skutočného majiteľa, Charlieho, a, samozrejme, na jeho pádne päste. Johnny využije bitku na to, aby s kamiónom ušiel. Ďalší deň Charliemu zavolá a dohovorí si s ním schôdzku. Tvrdí mu, že je jeho nevlastný brat a na dôkaz ho zavedie za ich otcom, ktorý predstiera slepotu a tvrdí, že je obeťou pomsty mafiána Parapolisa (Luciano Catenacci), ktorému kedysi Charlie zlomil nos. Charlie dojatý jeho osudom sľúbi, že zoženie stotisíc dolárov na jeho operáciu. A to už ho Johnny má tam, kde potrebuje. Prvé peniaze získajú stávkou na dostihoch, kde Johnny zaskočí za podplateného džokeja a zvíťazí v preteku, v ktorom mal prehrať. Postupne získajú päťstotisíc dolárov, o ktoré oberú gangstrov. Tým šéfuje práve Parapolis. Johnny sa dá počuť, že ich vsadí do hry s gangsterským bossom. Dá sa odviezť na jeho jachtu, slúžiacu ako ilegálna herňa, ktorá sa pohybuje v medzinárodných vodách, a je teda mimo dosah polície. Johnny tak síce zostane bez ochrany armády, ktorá mimo pobrežné vody nemôže zasiahnuť, ale zato sa tu nečakane objaví Charlie. A to práve v okamihu, keď Johnny mafiána Parapolisa o všetko obohrá. Gangstri, pravdaže, nechcú Johnnymu dovoliť s výhrou odísť, a tak sa na lodi strhne nevídaná bitka. O tom, kto zvíťazí, netreba dlho premýšľať...

Piadinôžka

Piadinôžka (2018)

USA, Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Animované dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie obráti mýtus hore nohami, keď mladý šikovný Yeti nájde niečo o čom si myslel, že neexistuje, človeka – piadinôžku. Chýr o piadinôžke sa veľmi rýchlo rozšíri do kmeňa Yeti – ov. Vyvolá senzáciu nad tým, čo ešte môže byť tam vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou. Všetko sa dozvieme v novom príbehu o priateľstve, odvahe a radosti z objavovania.

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda (2008)

USA, Animovaný / Akčný / Komédia

Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie.

Polibek ze stadionu

Polibek ze stadionu (1947)

Československo, Komédia

Praha 1947 - Mistrovství světa v ledním hokeji. Vítězství Rakouska nad Švédskem dopomohlo Československu k získání titulu mistrů světa. V oslavujícím davu na stadionu dostane zubař Jan Vaněček polibek od rozjásané neznámé dívky. Atmosféru zachycuje kamera, která připravuje filmový žurnál do kin. Tento žurnál shlédne Vaněčkova snoubenka Lída, která nechce Jana už ani vidět. Ten žádá o pomoc v usmíření s Lídou svého přítele Oldřicha. Po dlouhém pátrání Jan najde dívku ze stadionu a žádá ji, aby mu před Lídou dosvědčila jeho nevinu. Dívka souhlasí. Celá aféra skončí šťastně, neboť Lída se sblíží s Oldřichem a Jan se zamiluje do Věry - dívky ze stadionu.

Čo sme komu zase urobili

Čo sme komu zase urobili (2019)

Francúzsko, Komédia

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali.

Reklama

Nezabudni na mňa

Nezabudni na mňa (2010)

USA, Dráma / Romantický / Psychologický

Mladý rozhnevaný muž Tyler Hawkins z New Yorku rozhodne nie je rebelom bez príčiny. Tragické úmrtie brata v ňom zanechalo hlbokú jazvu, ktorú ešte väčšmi prehĺbil rozvod rodičov a fatálny rozkol s vlastným otcom. Od rodinnej tragédie žije s pocitom permanentnej vykorenenosti a odcudzenosti a nikdy by nenapadlo, že nájde spriaznenú dušu. Zrazu však stretne Ally, ktorej prítomnosť pôsobí na jeho dušu ako balzam, a tak sa do nej bezhlavo zamiluje. Ally dokáže vyliečiť Tylerovu chorú dušu, pretože v dôsledku bolestnej straty, ktorú prežila na vlastnej koži, presne vie, ako sa Tyler cíti. Nečakaná láska pomáha Tylerovi opäť nájsť zmysel života. Ale šťastné chvíle netrvajú dlho - na povrch vyplávajú skryté tajomstvá a zdá sa, že šťastena hrá s Tylerom a Ally nefér hru. Okolnosti nie sú ich vzťahu príliš naklonené a to, čo ich spojilo, ich zároveň môže aj navždy rozdeliť.

Pán Popper a jeho tučniaky

Pán Popper a jeho tučniaky (2011)

USA, Komédia / Rodinný

Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať.

Rýchlo a zbesilo 5

Rýchlo a zbesilo 5 (2011)

USA, Akčný / Krimi / Thriller

Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený.

Muž z Ria

Muž z Ria (1964)

Francúzsko / Taliansko, Akčný / Dobrodružný / Komédia

Vojak Adrien Dufourquet prichádza do Paríža na týždňovú dovolenku za svojou snúbenicou Agnes Villermosovou. Tú však unesú tajní muži, pátrajúci po troch soškách, ktoré sú jedinými pamiatkami na stratenú civilizáciu a zároveň kľúčmi k bájnemu pokladu. Adrien sa okamžite vydá únoscov prenasledovať až do exotickej Brazílie.

U mě dobrý

U mě dobrý (2008)

Česko, Komédia

V zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově se počátkem 90. let schází v malé hospůdce U Buddyho parta kamarádů, nepříliš úspěšných, přesto ve svém skromném světě více či méně spokojených outsiderů. Bývalý disident Tonda, který vede hospodu se svým synem, pankáčem Jáchymem, a družkou Andulou, rybář Láďa s kamarádem Frantou, nesmělý Kája, Tondův otec Balun, Jáchymova přítelkyně Bára a bývalý kouzelník Mrklas, jehož přezdívka je zkomoleninou jeho uměleckého jména Mr. Class. Hrají desetníkový mariáš, prožívají drobné životní radosti i ústrky, ať už je to Kájova nepříjemná manželka Jíťa, neochota ostatních hrát karty s Mrklasem nebo Tondovy starosti se zlodějíčkem Pepem. Všichni se ale jednoho dne spojí, aby pomohli Kájovi, který zabloudil na velký bleší trh a stal se obětí bandy skořápkářů, jež ho obrala o pracně nabyté úspory. Mrklas, kterého nešťastný Kája požádá o pomoc, vymyslí podraz. Potřebuje však pomoc všech štamgastů Tondovy hospůdky. Vysvětlí jim, jak funguje podvod se skořápkami a v čem spočívá jeho plán. Samozvaní mstitelé nadšeně vezmou spravedlnost do svých rukou a pustí se do velkého dobrodružství.

Reklama

Srdce na dlani

Srdce na dlani (2022)

Česko, Komédia

Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať.

Mavericks: Na divokej vlne

Mavericks: Na divokej vlne (2012)

USA, Dráma / Športový

Film natočený podle životního příběhu Jaye Moriartyho (Jonny Weston), neuvěřitelně talentovaného surfaře, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě. Když je Jayovi 15 let, zjistí, že místo, kde se Mavericks objevuje, opravdu existuje a nachází se dokonce jen několik mil od jeho domova v Santa Cruz. Podaří se mu přesvědčit místní legendu Rickyho "Frosty" Hessona (Gerard Butler), bývalého záchranáře a reprezentanta v plavání, aby ho začal trénovat. Zkušený profesionál po prvních hodinách pochopí, že v mladém klukovi se skrývá nejen dokonalý cit pro moře, ale i neskutečně pevná vůle, která mu pomáhá zdolávat i ty nejtěžší překážky. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytvoří jedinečné přátelství a tak je spojuje nejen touha po zdolání nezkrotné vlny. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu a pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů.

Bandolero!

Bandolero! (1968)

USA, Western

Slávny americký western o vylúpenej banke, banditoch na úteku, láske a o neľútostnom prenasledovaní. Banda Deeho Bishopa (DEAN MARTIN) chce vykradnúť banku vo Val Verde, ale pri čine ich chytia a odsúdia na smrť. Bishopov starší brat Mace (JAMES STEWART) sa prezlečie za kata a pomôže banditom ujsť. Ako rukojemníčku so sebou Dee vezme krásnu Mariu Stonerovú (RAQUEL WELCHOVÁ), do ktorej je zaľúbený šerif Johnson (GEORGE KENNEDY). Ten ich nemilosrdne prenasleduje až na mexické územie, kde chcú nájsť banditi útočisko...

Kuriér

Kuriér (2002)

Francúzsko / USA, Akčný / Thriller / Krimi

Frank Martin (Jason Statham) je bývalý príslušník špeciálnej jednotky. Teraz žije zdanlivo pokojným životom na francúzskom pobreží Stredozemného mora. Príležitostne pracuje ako nájomný kuriér, ktorý prepravuje zásielky rôzneho druhu (ľudí alebo iné) – z jedného miesta na druhé. Na nič sa nepýta, tovar preváža vo svojom špeciálne upravenom Mercedese, a plní len tajné a niekedy aj nebezpečné úlohy. Frank sa drží troch veľmi prísnych pravidiel: prvé – nikdy nemeň dohodu, druhé – žiadne mená, tretie – nikdy sa nepozeraj do zásielky. Frankova najnovšia úloha vyzerá rovnako ako niekoľko tých, ktoré už v minulosti robil. Najme si ho Američan, známy pod menom „Wall Street“ (Matt Schulze), aby doručil zásielku. Keď Frank cestou zastaví, všimne si, že jeho „balík“ sa hýbe. Bleskurýchlo poruší pravidlo tri a pozrie sa dnu. Obsahom je krásna žena so zalepenými ústami. Teraz sa Frank ženie po diaľnici so svojou novou spolucestujúcou Lai (Shu Qiová) do šokujúcich tajomstiev a smrteľných komplikácií. Posledná vec, ktorú Frank nečakal, je zistenie, že pravidlá existujú preto, aby sa porušovali. Proti svojej vôli sa totiž zapletie do pašovania ľudí z Ázie a chce utečencom, uväzneným v kontajneri, zachrániť život...

Ja, legenda

Ja, legenda (2007)

USA, Dráma / Sci-Fi / Thriller

Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží...

Reklama

Pád anjela

Pád anjela (2019)

USA, Akčný / Thriller

Po neúspešnom pokuse o atentát na amerického prezidenta Allana Trumbulla (Morgan Freeman) je jeho dôveryhodný ochranca, agent tajnej služby Mike Banning (Gerard Butler), falošne obvinený a poslaný do väzby. Keď sa mu podarí utiecť, musí sa držať ďalej od svojej vlastnej agentúry a preľstiť FBI, aby našiel skutočných vinníkov. Banning sa zúfalo snaží odhaliť pravdu a obráti sa na tých najmenej pravdepodobných spojencov, aby s ich pomocou očistil svoje meno, ochránil rodinu a zabránil hroziacemu nebezpečenstvu pre celú krajinu.

Shane

Shane (1953)

USA, Western / Dráma

Jazdec Shane sa nechá najať na farmárske práce u Joe Starretta. Vidí, že celý kraj tyranizuje bohatý rančer Rufus Ryke, ktorý vyháňa usadlíkov z ich pôdy. Jediný, kto je ochotný postaviť sa zlu - je Shane.

Drsný město

Drsný město (2020)

Francúzsko, Akčný / Krimi / Thriller

Mezi zkorumpovanými kolegy a uprostřed války marseilleských gangů musí vzít poctivý policista věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým.

Deadpool

Deadpool (2016)

USA, Akčný / Komédia / Dobrodružný

Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool.

Edmond

Edmond (2018)

Francúzsko / Belgicko, Komédia / Dráma / Historický

"Cyrano z Bergeracu" je jednou z najznámejších a najúspešnejších divadelných hier. V čase jeho premiérového uvedenia nemal jeho autor Edmond Rostand ešte ani 30 rokov. Ako sa rodilo jeho najslávnejšie dielo?

Reklama

Na kolejích čeká vrah

Na kolejích čeká vrah (1970)

Československo, Thriller / Dráma / Krimi

Major Kalaš vyšetřuje loupež nové série bankovek, které byly ukradeny z poštovního vozu rychlíku. Český kriminální film o velké vlakové loupeži a výbuchu na 201. kilometru. V rychlíku odjíždějícím z Prahy je přepravována velká zásilka bankovek. Velitelem ozbrojeného doprovodu je poručík Lenk, který také jako jediný přežije explozi poštovního vagónu, která má zamaskovat loupež bankovek. Případu se ujímá major Kalaš se svým mladým asistentem Karlíčkem. Několik kilometrů před místem katastrofy kriminalisté objeví mrtvolu mladé dívky Anny Halamové, která se stala náhodným svědkem loupeže a proto musela zemřít. Kriminalisté pomalu postupují vpřed a objasňují události na trati. Přestože se prvotní podezření proti raněnému Lenkovi ukazuje mylné, cesta k pravým pachatelům a muži, který stál v pozadí celé loupeže, je ještě dlouhá...

Strážní loď Sand Pebbles

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

USA, Dráma / Romantický / Vojnový

Tento film je inšpirovaný skutočným príbehom z Číny roku 1926. Po zhliadnutí filmu si človek spomenie na pozorovacie misie OSN z dôb nedávnych. Osádka amerického delového člna San Pablo hliadkuje po čínskych riekach v nekľudnej dobe. Nesmie zasahovať do bojov v občianskej vojne, iba chrániť amerických občanov.

Nezastaviteľný

Nezastaviteľný (2013)

USA, Akčný / Thriller / Krimi

Bývalý tajný agent Phil Broker (Jason Statham) sa rozhodne odísť do civilu po tom, čo sa nepodarí jedna špeciálna akcia. Je presvedčený, že malé vidiecke mestečko mu zabezpečí pokoj na výchovu jeho dcéry a so svojím dávnym kamarátom tam chce začať podnikať. Netuší však, že miestny drogový mafián sa ho chce zbaviť tým, že informuje bývalých nepriateľov Brokera o jeho pobyte. Na policajta vo výslužbe tak čaká ďalší z bojov o život, tentoraz ale zároveň aj o život jeho dcéry.

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003)

USA / Nový Zéland, Fantasy / Dobrodružný / Akčný

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu?

Borsalino

Borsalino (1970)

Francúzsko / Taliansko, Krimi / Dráma / Thriller

Film s Alainom Delonom a Jeanom – Paulom Belmondom v hlavných úlohách zachytáva prostredie marseillského podsvetia v 30 - tych rokoch, kde spojí životy dvoch drobných podvodníčkov v súboji o jednu ženu. Spolu zarábajú na konských dostihoch, čo ich privedie k práci pre bossov miestnych gangov. Postupne sú však nútení zmeniť svoj bezstarostný prístup k zločinu. Film bol nakrútený na motívy knihy "Zločinci v Marseille" od Eugena Saccomana.

Reklama

Baby Driver

Baby Driver (2017)

Veľká Británia / USA, Akčný / Hudobný / Krimi

Akčné krimi Edgara Wrighta rozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby (Ansel Elgort), ktorý robí šoféra bankovým lupičom. Keď sa zamiluje do čašníčky Debory (Lily James), chce dať zbohom kriminálnej minulosti a začať nový život so ženou svojich snov. Jeho šéf (Kevin Spacey) sa však najlepšieho únikového šoféra tak ľahko nevzdá...

Odpojiť

Odpojiť (2012)

USA, Dráma / Thriller

Príbehy obyčajných ľudí, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte v súčasnom svete moderných techológií. Zlyhania v komunikácii ničia ich vzťahy. Byť online v dobe internetu prináša riziko straty identity, krádeže, nehody, poníženia a smútku. Stávajú sa väzňami virtuálneho priestoru a obeťami rizík, ktoré prináša... Tvrdo pracujúci právnik, ktorý neustále visí na telefóne, si nedokáže nájsť čas na komunikáciu s vlastnou rodinou. Odcudzený pár používa internet ako prostriedok na únik z reality ich dávno mŕtveho manželstva. Ovdovelý bývalý policajt sa usilovne snaží vychovať neposlušného syna, ktorý kyberšikanuje svojho spolužiaka. Ambiciózna novinárka vidí svoju životnú príležitosť v príbehu o mladom dospievajúcom chlapcovi, ktorý vystupuje na internetových stránkach pre dospelých. Sú to ľudia okolo nás, priatelia či neznámi, rodina, susedia či kolegovia, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte.

Čierna labuť

Čierna labuť (2010)

USA, Dráma / Thriller / Mysteriózny

V psychologickém thrilleru Černá labuť, zasazeném do prostředí newyorské baletní scény, zavádí vizionářský režisér Darren Aronofsky diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Snímek sleduje příběh Niny (Natalie Portman), baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou (Barbara Hershey), která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy (Vincent Cassel) rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre (Winona Ryder), Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily (Mila Kunis), která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. “Labutí jezero” totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily... Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa.

Rádioaktivita

Rádioaktivita (2019)

Veľká Británia, Dráma / Romantický / Životopisný

Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy.

Vec

Vec (2011)

USA / Kanada, Horor / Sci-Fi / Mysteriózny

Paleontologička Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winsteadová) a jej asistent Adam Finch (Eric Christian Olsen)  prichádzajú na výskumnú stanicu k americko-nórskemu tímu, ktorý objavil mimozemskú loď hlboko pochovanú v ľade. V troskách objavia zmrazené telo kreatúry mŕtvej niekoľko tisícročí. Na stanici oslavujú objav a podliehajú ilúzii bohatstva. Bunky mimozemšťana však nevyzerajú mŕtve a agresívne sa vkradnú do útrob členov skupiny. Ich infikáciou človek stráca svoju osobnosť a zúfalo sa snaží infikovať čo možno najväčší počet hostiteľov. Podarí sa netvorovi opustiť Antarktídu?

Reklama

Reklama

Reklama