Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

• Česko Mrňouskové 2: Daleko od domova (viac)

Pred príchodom zimy si hmyzie rodinky musia spraviť zásoby na zimu. Preto keď padne prvá snehová vločka vyhlásia pohotovosť a spoločne sa vyberú hľadať zásoby do komory. Musia byť dobre pripravené, nakoľko zima trvá dlho a chrobáčie rodinky potrebujú prežiť toto dlhé zimné obdobie v teple a s plnými bruškami. Počas tejto „zásobovacej“ akcie - sa stane veľká nehoda. Jedna malá lienka nedopatrením spadne do  krabice. A tá je odoslaná na ďalekú cestu, ktorej cieľom je krásny a farbami hrajúci ostrov Karibik. Chrobáčikovia nelenia a rozhodnú sa lienku zachrániť. Vytvorí sa záchranná čata z lienky, čierneho mravca a pavúka a záchranárske družstvo je pripravené. Nový svet, nové stretnutia a nové dobrodružstvá môžu začať! Len aby prišli včas... (Magic Box)

nash.

Více lidí, méně zabavy. Po skvělém prvním filmu přichází zklamání. Pokračování postrádá vše co měl první film. Spád, nápad, humor, napětí i ty kouzelné mikrovtípky, které vyplňovaly každou skulinu prvního filmu. Tohle je zbytečně natahovaná nuda o ničem, která dokonce postrádá i to základní – příběh, který by dával smysl. ()

Slarque

Sestupná tendence jako obvykle pokračuje. Opět je vidět, že měli tvůrci daleko vyšší rozpočet než u TV seriálu, ale roztáhnout příběh na celovečerní délku, aby to byla pořád zábava, se nedaří. Přesun na Guadeloupe (což je ostatně pořád Francie) by nevadil, ale je tu moc lidí, nikdo z nich zajímavější než beruška nebo mravenec, a tvůrci z toho vytřískají jen jednoduchou ekologickou agitku pro předškolní děti. ()

Big Bear

Berušky jsou prýma, to už věděl Ferda mravenec. A tak je beruškám věnován i druhý celovečerák a samozřejmě nejen jim ale i další šesti či osminohé havěti co jí jen všude kolem je... Jestli se jednička pomyslně ochomýtala kolem Pána prstenů, tak dvojka jede v Avatarovi byť by se mohlo chvilku zdát, že to budou Piráti z Karibiku. Neříkám, že mně to nebavilo. Bohužel jsem z toho cítil snahu vyždímat z tématu maximum a ono už nebylo moc ždímat co. Přiznávám, že jsem se bál aby tam zase nebyla scénka s masařkami a pavoukem a hádejte... Kdo zná seroš, byl napoprvé nadšen. U prvního celovečeráku jsem si říkal..hm... to je asi pro ty co Mrňousky neznají. Ale znovu? Naštěstí pár scének a vtipů tam bylo i nových a koukat se na to dalo nejen díky exotickým lokacím. Skvostná byla doprovodná hudba. Dávám tedy tentokráte jen za tři housenky. * * * ()

DaViD´82

Citelně chybí přímočarost, hravost a měřítko (ehm, ehm) jedničky i groteskovitost a vypointované rozvíjení jednoho nápadu "večerníčkové" předlohy. Uděje se toho sotva polovina co minule; a ostatně i groteskové eskapády jsou tentokrát poněkud potlačeny. Oproti prvnímu filmu i seriálu je to zaměřené více na menší děcka, zároveň je to však o poznání více oudané čili se to nevyhne občasným pasážím, kdy se právě ti nejmenší ošívají. Nic z toho však neznamená, že by i tak nešlo o nevlezle roztomilou zábavu. Pouze je třeba se smířit s tím, že stojí ve stínu svých předchůdců. ()

honajz2

Začátek se mi ještě líbil, ale od Karibiku to šlo pozvolna dolů. Ono se to snaží spojit hodně dějů naráz, ale nedominuje ani jeden a celkový dojem tak zůstává prázdný. Taky se zde opakují vtipy z jedničky, logika dostává těžce na prdel i v rámci dětského filmu, ke konci už je to celkem nuda a to kouzlo z jedničky se z toho jaksi vytratilo. A co mě ještě vytáčelo bylo to, že většině hlavních postav v některých scénách zvětšily oči, aby byly víc roztomilé - u mě tohle ale fungovalo opačně. Ale dívat se na to dá, některé vtipy fungují, to exotické prostředí zaujme a jsem rád, že se vrátil i můj oblíbenec - černý pavouk. Podruhé bych si to už ale nepustil. Slabé 3* ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)