Pre balík prachov

• Slovensko Pre balík peňazí (viac)

Príbeh profesionálneho bankového lupiča, ktorý sa kvôli láske chce sám udať polícii a zapletie sa do násilného konfliktu s dvomi skorumpovanými agentami FBI. Tí ho plánujú obrať o jeho ulúpené peniaze. (Continental film)

silentname

Občas asi človek potrebuje vidieť jednoduchý akčňák s Liamom Neesonom. "Honest Thief" to splnil perfektne. Jednoduchý koncept, dobre sledovateľný príbeh, človek sa v tom nestratí, má to dobré tempo, postavy sú vykreslene dostatočne na to, aby sme ich chceli sledovať a to mi úplne stačí. Vyzerá to celkom dobre natočené, má to švih, Liam Neeson je tradične skvelý a dáva do svojej role všetko. Film som si celkovo užíval asi po všetkých frontoch, no je treba povedať pravdu, že toto nebol film, od ktorého by som očakával niečo vysoko silné. A film to ani nemá potrebu robiť. Niekedy proste stačí jednoduchý oddychový akčný film, pri ktorom človek vypne a proste sleduje čo sa deje. Jediné čo je trošku zaujímavé je, že keď má Annie povedať prečo vlastne vykrádal banky, tak sa to nezaobíde bez jeho veľkého životného príbehu. Netrvá to vyslovene dlho, ale je to trošku klišé. A potom Jal Courtney vie miestami byť skutočne otravný. Je to maximálny stereotyp špinavého policajta. Alebo agenta. Ako chcete. Film na oddychovú zábavu stačí. Hodnotenie: B ()

warrenur

Naivna bachorka s Liam-om. To som necakal. Trocha romantiky tomu vobec neskodi. Skor ten hlupucky a predvidatelny scenar a postavy FBI agentov su tiez uplne ako z komixu. Rozhovor typka s prilepenym uskrnom na tvari so psim spolocnikom s Annie bol uplne "out of the line" - ako priatelsky pokect so susedkou. wtf?! Neskutocna blbina. Uz i dvojhviezdie je silne nadnesene. 35% Neodporucam. ()

Eliott

Na filmu mne nejprve zaujalo jeho výborné obsazení, ale trochu jsem se výsledku obával. Nicméně snímek předčil všechna má očekávání, neboť jsme se dočkali velice promyšleného akčního krimi. Navíc Neeson opět ukázal, že i na stará kolena dokáže stále natočit drsňáka a rváče, což se většinou akčním hrdinům jeho věku moc nedaří (viz. filmy s Nicolasem Cage nebo Brusem Willisem). ()

mzss1

(20%) Už jen ta zápletka se mi v traileru nelíbila, ale tak co už … Tak jako tak mě celý film nebavil. Neeson zde působí už docela unaveně, ale stále to své charisma má, jenže zde mu to moc nepomohlo. Akčních scén zde moc nebylo, až na nějaké ty obyčejné přestřelky, které mě nebavily nebo nudné pronásledování autem. Ostatní herci nic moc včetně Jai Cortneye, který mi zde vyloženě vadil a to proti němu nic nemám (viz jeho role v neoblíbené páté smrtonosné pasti, která mi sedla). Robert Patrick – tak to je opravdu škoda, že ho sem dali jen na malou chvíli a úplně zbytečně. No, víc bych se o tom asi nerozkecával. Celé je to nudné, pitomé, nezáživné a ani ten podivný vztah mezi Neesonem a tou jeho přítelkyní mi zde nesedl. Prostě slabota. Bojím se, že Neesona už máme z toho nejlepšího využitého. Ale Mrazivá pomsta byl o dost horší film, takže asi tak. ()

Cermbo

Příjemné překvapení, ať už z důvodu slabého marketingu či koronaviru, tak "Honest Thief" jsem vůbec nikde předtím nezahlédl. Byť se jedná o snímek trošičku sluníčkový a svým způsobem jednoduchý, tak o zábavu není nouze. Napětí zde fungovalo celkem parádně a sem tam i humorné hlášky. Filmy Liama Neesona mě jen málokdy zklamou. ()

• Třetí akční film představující postavu Liama ​​Neesona jako obviněného ze zločinu, kterého se nedopustil, po filmech Non-Stop (2014) a Taken 3 (2014). (ČSFD)
  • Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)
  • Film je věnován milující vzpomínce na Lauru Lynn Williams. (Rominator)