Opravdový život

• Kanada Sleepwalking

Peklo osamění a dospívání bez těch nejbližších.  Jedenáctiletá Tara se musí smířit s tím, že její nevyrovnaná matka náhle někam odjela s mužem, jemuž právě věnuje pozornost. Zatímco marně očekává její návrat, stále více si uvědomuje, že se o sebe nedokáže postarat. Otce Tara nikdy nepoznala a tak ji pod svá ochranná křídla alespoň na nějaký čas bere bratr matky, James...
Filmové drama o tom, jak je obtížné vymanit z nepříznivých rodinných okolností i předurčenosti osudu natočil režisér Bill Maher. Ve svém debutu se opřel o silný příběh a herecké výkony známých představitelů: Charlize Theronová ztvárnila úlohu Joleen, Dennis Hopper hraje tvrdého farmáře Reedyho. Hudbu k snímku napsal vynikající skladatel Christopher Young. (oficiálny text distribútora)

teutates

Pekné, avšak "deravé"... Sleepwalking snaď ani nepôsobi ako celok. Herci sa strácajú a vynárajú, dejová línia sa snaží až veľmi tlačiť na city, prevedenie je priemerné a Bill Maher začiatočník. "Laťka" bola nastavená veľmi vysoko a niekto ju nedokázal preskočiť... Atmosféra je síce miestami dojemná a mrazivá, ale to je asi tak všetko 6/10 ()

freddy

Tohle je úžasný příběh ze života, úžasný civilní film ve své nejčistší a nejdokonalejší podobě. Zkrátka příběh, který odráží tvrdou realitu a kde jen málokdo a málokdy má důvod být šťastný, veselý a bezstarostný. Ale vážení, takhle mnohdy reálný život vypadá, a proto je tento film tak dokonalý a tak povedený. Já osobně musím říci, že už jsem hodně dlouho neviděl tak příjemný a přitom realitu odrážející film, který by mě dokázal takto zaujmout. Od začátku do konce je to film, kde jednotlivým hrdinům není co závidět, a kdy si divák říká, jaká další smůla za chvíli jednotlivé postavy potká. Zkrátka dokonalý film ze života, jemuž k té dokonalosti kromě výborně napsaného příběhu a perfektně vybraných natáčecích lokací pomáhají velkou měrou také jednotliví herci. Nick Stahl, kterého jsem dosud neznal, předvedl vynikající výkon, kdy jsem mu tu jeho roli "smutného klauna", jak jsem si tento jeho part sám pro sebe nazval, po celou dobu filmu absolutně věřil a chvílemi jsem pochyboval o tom, jestli to náhodou není doopravdy. AnnaSophia Robb si vedla neméně skvěle a výsledný dojem z filmu pak dotvořil "tyran" Dennis Hopper, který roli záporáka zvládl na výbornou. Není nad čím váhat, uděluji pět hvězd. ()

kleopatra

Přála jsem si, aby se mi to líbilo. Už jsem to jistě někde napsala, že filmy o zoufalcích mám ráda, ale asi to budu muset přehodnotit, protože to, co mám ráda, bude zakopaný zřejmě někde jinde. Potřebuju světýlko. Na konci tunelu. A nesmí se rozsvítit lopatou. Herci snaživý, ale jakoby utopený, toho smutku bylo moc a nesmutnější je, když místo, aby vás to emocionálně někam posunulo, tak to nudí. Takhle to bejt nemělo. A nemuselo. ()

JANARYBA

Který dobrák zase přejmenoval Sleepwalking na Opravdový život...To už by mělo být snad trestné! Vím, že je to v tomto případě zrovna docela obtížné přeložit, ale když to nejde, proč se nenechá původní název v angličtině? Celou dobu sledování filmu jsem si říkala, jak je ta máma podobná Charlize Theron a najednou kouknu do titulků a ona Ch.T. osobně! Celé herecké obsazení je dokonalé. Film je taky vynikající, až se to sepsulo na úplném konci, kdy tvůrci tak jako v mnoha jiných slibně rozvinutých tématech absolutně nevěděli, co z toho má nakonec vyplynout. A to mělo zásadně ovlivnit všechny 3 hlavní osoby . Závěr hozený do jakéhosi nepřesvědčivého rádoby snad happy endu nebo vytracena je jediným ale dost podstatným nedostatkem filmu. ()

Streeper

Má to pomalý rozjezd, i když je právě ze začátku Charlize Theron, tak to neutáhne sama a zdálo se mi to příliš nemastné neslané. Jakmile zmizí a příběh se točí kolem Tary a jejího strýčka Jamese, tak je to zajímavější. Ovšem nejlepší scény jsou rozhodně na farmě, tam je to správně drama, které jsem od toho filmu očekávala, škoda jen, že to nebylo delší. AnnaSophia Robb mě celkem mile překvapila. ()

• Pracovný názov filmu bol Ferris Wheel. (misterz)