Čistým trestním rejstříkem se pochlubit nemůže. V hospici, kde si má odkroutit veřejně prospěšné práce, se ale spřátelí s milým a soucitným knězem, který mu změní život. (Netflix)

Aljak

Nie som zrovna priaznivec náboženskej agitácie v akejkoľvek forme, tak som sa trochu obával, či tento film nebude jeden z tých katolibanských. A veruže nebol! Práve naopak, bolo to celé veľmi milé prekvapenie a tak charizmatickú postavu akou bol kňaz Jan, to som už dlho nezažil. Skutočný príbeh o jeho odhodlaní a snahe vidieť vo všetkých ľuďoch len to najlepšie, naučil Patryka pokore a emóciám. Ústredná dvojica pôsobila spočiatku síce pomerne kontrastne, ale navzájom sa pekne dopĺňali. Film sa mi veľmi páčil - bol skutočne inšpiratívny a s príjemným posolstvom, ktoré však bolo dosť predvídateľné počas celého filmu. 4* ()

misterz

Tak toto bolo veľmi príjemné prekvapenie. Málokedy sa mi pritrafí niečo také. Pozorný divák, ktorý rád číta aj medzi riadkami, určite ocení vývoj celej situácie okolo dvoch hlavných postáv. Čo je však dôležité, film donúti aj premýšľať a možno aj prehodnotiť svoje životné hodnoty. A tie dialógy, no paráda... jednoduché, trefné a sakramentsky účinné. Silný nadpriemer. 85/100 ()

yakoob

V Polsku ty církevní témata prostě umí. Zase další příběh ze života (mně doposud neznámého) kněze, který následuje odkaz: Cokoliv jste učinili jednomu z nejposlednějších lidí, mně (Ježíšovi) jste učinili...Ztvárnění Dawidem Ogrodnikem na jedničku a jestli je to prvotina režiséra, tak to klobouček. Říkám si, že takovýto přístup kněze k lidským potřebám, má dnes větší význam než 1000 kázání a nedělních bohoslužeb. To je odkaz jako hrom! ()

sochoking

"Náš vlastný čas je to najcennejšie, čo môžme dať druhému človeku." O Jan Kaczkowskim som nikdy nepočul. Skôr som si myslel, že film bude o delikventovi, ktorý sa zmení na dobrého človeka. Síce to tak aj je, ale film je hlavne teda o tom farárovi, ktorý bol neuveriteľný týpek. Krásny obraz zlatej strednej cesty. Hulil, nadával, ale nesmierne miloval blížneho svojho. Nejde o žiadnu patetickú sračku a ani o citové zdieranie diváka. Hoci je záver smutný, tvorcovia ho nádherne odľahčili (nebudem prezrádzať). Vlastne prvé dve tretiny filmu sú dosť kvalitné hlášky. Na debut absolútne odvážna téma, ale mladý režisér (videoklipov) Daniel Jaroszek  ju zmákol fantasticky!!! ()

Fr

„ČAS JE TO NEJCENNĚJŠÍ, CO MŮŽEŠ TOMU DRUHÉMU DÁT. NÁŠ ČAS…“  Film s vypravěčem o zvláštním duchovním, kterej našel pravej smysl víry. Občas dojemný, občas nudný… se spoustou (až) filozofickejch myšlenek. Film jako oslava člověka. Proč ne, podle zde viděnýho, byl Jan Kaczkowski dobrej týpek.  ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o film podle skutečnosti. ThDr. Jan Kaczkowski byl polský římskokatolický duchovní, doktor teologie a bioetik, vloger, zakladatel a ředitel Hospicu sv. otce Pia v Pucku. 2.) Thx za titule „Veronika Šnyrychová“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

• ThDr. Jan Kaczkowski (Dawid Ogrodnik) byl polský římskokatolický duchovní, bioetik, vloger a zakladatel a ředitel Hospicu sv. otce Pia v Pucku. Od dětství trpěl zhoršující se zrakovou vadou a v roce 2012 mu byl diagnostikován nádor na ledvinách a glioblastom mozku. I přes prognózu dožití pouhých několika měsíců žil s touto diagnózou ještě další čtyři roky. (EKLEKTIK)
  • Film sa natáčal v mestách Konstancin-Jeziorna, Puk, Sopot, Żyrardów a Starowiskitki (Poľsko). Natáčanie trvalo od augusta do septembra 2021. (Arsenal83)