Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Krimi
  • Akčný
  • Horor

Recenzie (3 522)

plagát

Pamfir (2022) 

Filmy z odľahlých kútov sveta, z dedín, kde sa i muchy otáčajú a kde sa tej pár hrstke obyvateľov ťažko žije, milujem. Mám taký pocit, že v tomto filme hrajú samí neherci a to sa mi veľmi páčilo. Padne tu i pár dobrých rád do života. Síce by ma potešilo, keby sa dostalo na hlavného zmrda a jeho oddaných posluhovačov, ale aj tak idem s hodnotením na plný počet. Film mal pre mňa také zvláštne čaro.

plagát

Skołowani (2023) 

Pecka! Medzi Grochowskou a Czarneckim to iskrí ako sviňa! Ale lúbili sa mi aj ostatní z castingu. Rozhodne nadštandartná záležitosť v žánre romantických komédií.

plagát

Ponurá rozprávka (2009) 

Výborná práca s kamerou a ponurou atmosférou. Takmer ako z Kaurismakiho filmov. Len škoda, že to netočil on. Ale to mi len tak napadlo. V žiadnom prípade nechcem porovnávať tento film s Kaurismakiho dielami. Mne sa všeobecne tieto ponuré depky, o hľadaní samého seba a spoznávaní svojich vnútrných pocitov, páčia. Navyše hlavná hrdinka bola kočka a kedže sa mi na ňu dobre pozeralo, film som si užil. Ale toto hocikomu nesadne podľa mňa kvôli monotonnemu vývoju v deji.

plagát

Policajt v Beverly Hills (1984) 

Výborná uvoľnená pohodová krimoška s kvalitnými hláškami. Parádne som sa u nej zrelaxoval dnes. Hoci som sa neváľal od smiechu po zemi, svoj účel - vypnutie mozgu, splnila na 80%. Som rád, že vyšiel ten nový Beverly Hills Cop: Axel F (2024) a ja som bol tak nútený si stiahnuť túto vec a pripomenúť si, o čom to vlastne celé bolo. No a zistil som, že som si vlastne pamätal len úvodnú scénu s kamionom s cigaretami. :)

plagát

Luther: Pád z nebes (2023) 

Takmer celý film sa nesie v duchu noir a temného komiksového príbehu (výborná kamera v doprovode so skvelou akciou a muzikou) až po finále, v ktorom to už tradične , ako vo všetkých sezonach Luthera na konci, tvorcovia "efektným" spôsobom pojebali. S blížiacim sa koncom si hovorím, že to sa dá, to ešte prekúsnem, no a opak bol pravdou. Za posledných dvadsať minút by mali scenáristu popraviť!  Slabé tri hviezdičky za mňa. 45%

plagát

Luther - Season 5 (2019) (séria) 

Som rád, že to už skončilo, pretože na Luthera pobehujúceho bez zbrane sa nedalo už pozerať! Hoci pre mňa osobne to bola najlepšia séria, ako vždy, posledná epizoda to totálne poslala do hnoja svojimi scenáristickými prešľapmi. Komplet Luther seriál hodnotím za silnejšie štyri hviezdičky. 70%

plagát

Luther - Season 3 (2013) (séria) 

Trojka bola za čistých päť až do momentu, kedy to tvorcovia trochu prehnali s Lutherom jednou rukou držiacim chlapíka visiacho za krk, druhou mlátiac naokolo a nakoniec presne vedel, ktorým smerom má bežať. Dokonca padli i dve vtipné hlášky, čo som teda vôbec nečakal. Oceňujem výborné zvraty. Jeden z nich som tipoval, avšak druhému som nedokázal uveriť. Myslel som, že to bude ojeb a nebol. Opäť, bohužiaľ, za štyri.

plagát

Luther - Season 2 (2011) (séria) 

Druhá sezona o poznanie lepšia, ale opäť sa ani zaboha nedostanem nad štyri hviezdičky. Luther je chytrý nahovado, avšak mne "vadí" , že neviem, ako sa k tomu dopracoval. Všetko vie s akousi samozrejmosťou ako taký super hrdina. Dosť ma srala aj tá nová policajtka v tíme. Skurvená bonzáčka a karieristka! Ale čo ma bavilo, tak boli tie vraždy. To zachádzalo až do hororu. Plus veľkým bonusom bol Lutherov zavšivavený, ošarpaný byt. Mega mínusom je opäť absencia humoru. A k nepríčetnosti ma privádza, že nenosí so sebou žiadny kvér!

plagát

Odsouzená - Epizoda 4 (2024) (epizóda) 

Mno, priznám sa úprimne, že finále ma trošku zaskočilo. Hlavne akcia vyfetovaného Mária. Ten kde, doboha, zmizol?! Posledných pár minút síce trochu emočne silnejších (i z dôvodu, že už je koniec a zbohom s obľúbenými hrdinami), ale ako celok sa mi to zdalo také nemastné, neslané. Akoby to už všetci chceli mať za sebou. No celej štvorke udeľujem slušné štyri hviezdičky.

plagát

Luther - Season 1 (2010) (séria) 

Občas ma zaskočila amatérčina a nesympatické xichty, občas scénaristické preklepy , ale ako celok to na mňa zafungovalo výborne. K plnému počtu mi chýbal humor - ten klasický britský sarkazmus. Záverečná epizoda bola takmer akoby vystrihnutá z Line of Duty. Tiež som mal na začiatku problém s Ruth Wilson a jej veľkou hubou, ale nakoniec sa mi začala jej postava páčiť. 70%