Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Davies182

Minule sice měl svoji slabou chvilku, ale pořád si myslím, že se tady klube jeden z nejvýraznějších hororových režisérů doby současné i budoucí. V tomto případě uzavírá šíleně temnou mysteriózní detektivku patnáctiminutové finále, které vzhledem k úvodu možná působí přepáleně, ale vlastně dává smysl a zapomněl jsem během něj dýchat. Poláci mají své hororové zlato. [Netflix] ()

oveckaoa

Chlápek co je policajt převlečený za kněze jde v Polsku do kláštera vyšetřovat zmizení 6 ženských co se nikdy nenašly. Tam zjistí, že tam církev falšuje exorcismus ty ´´posedlé,, zabíjí a díky tomu bere peníze z Vatikánu (už tohle je blbost což se taky potvrdí).  Samozřejmě to není pravda a oni ho tam chtěly nalákat jelikož je nějaký satanský vyvolený což se taky potvrdí a máme konec. Průměrný horor , kterých jsou stovky a na dané téma i lepší. 40 procent za mražák s mrtvolami a vzhled toho vyvoleného. ()

sedm.1

Pane jo, Poláci se nám utrhli ze řetězu a já si chrochtám blahem. Bartozs M. Kowalski se po taškařicích v podobě dvou dílů Dnes v noci v lese nikdo nespí neskutečně pochlapil a Pekelná díra je tak díky tomu vážně parádní pecka, které jsem jako hororový příznivec podlehl hned od prvních minut, a to především díky úžasnému, strhujícímu a skutečně doslova pekelnému vizuálu a extrémně syrové atmosféře, oboje samozřejmě zapříčeněné především maximálně působivým prostředím odlehlého kláštera, který každým svým záběrem přivádí diváka do úzkých, prostě brrrr, fakt mrazivá záležitost, jinými slovy, pro podobný typ filmu jednoduše fantazie. Krom toho se ale opravdu dost povedla i zápletka, která je zatraceně napínavá, strhující, disponující skvělými zvraty, silnou gradací a i přestože je poměrně jednoduchá, tak funguje sakra přesvědčivě a samotný závěr je pak velká paráda, která si zaslouží ovace ve stoje. Vytknou jinak nelze nic ani výraznému castingu, stejně tak jako jednotlivým postavám, které jsou zajímavé, nenudící a i zde se dočkáme fajn překvapení. Efektně se pak sice nejedná o nějakou velkoprodukci, což ovšem nemyslím v žádném případ jako výtku, naopak, jak jednotlivé triky, tak masky jsou na možnosti tvůrců výtečné, brutální a i v tomto ohledu dávám jasný palec nahoru. Za mě se zkrátka jedná o dech beroucí záležitost od našich severních sousedů, jenž si naprosto nic nezadá s těmi nejpovedenějšími žánrovými kousky z celého světa, a já vážně smekám před parádním filmovým zážitkem. ()

Marze

Zacina to jako predvidatelny exorcisticky film, ale pak se z nej stane  mysteriozni detektivni film a nakonec transformuje do satanistickeho hororu. Nekomu se mohou zdat prvni dve dejstvi trochu pomala, jini oceni temnou atmosferu klastera, kde musi byt policejni urednik. Klaster ma louce, krypty a podzemni kobky. Je temny a desivy. Je tu dost zvratu. Poslednich 15 minut filmu je sokujici s desivymi efekty a  obrazy. ()

Johnny.ARN

Poľsko a Netflix. Nič viac a nič menej. Presne tak ako to znie, presne také to bolo. Predvídateľnosť? Od samotného začiatku až do konca. Jeden maličký switch to nezachráni. Atmosféra? Prvých 15 minút, potom len nepodarené jumpscary, divná hudba a zbytočné tlačenie na nechutnosti. Záver? Bez dovysvetľovania, ktorého sa vo filme nedočkáme ostane u veľmi veľa ľudí nepochopený. A pritom to malo taký potenciál skombinovať zopár žánrov a spraviť z toho zaujímavú podívanú. Veru nie! 2 z 5 ()

• Marek pri rozhovore spomenie, že sa polícia musí držať v úzadí kvôli tomu, čo sa stalo s Popiełuszkom. Jerzy Popiełuszko bol v kňazom, ktorého v roku 1984 popravili traja členovia poľských bezpečnostných zložiek. (Marceloo)
  • Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v poľskom meste Lubiąż. (Real Tom Hardy)