Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Dráma
  • Akčný
  • Krimi
  • Krátkometrážny

Recenzie (3 592)

plagát

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva (2022) 

No, ja som hlavne očakával, že sa dozvieme niečo viac o multiverze, jeho využitiu, fungovaniu a celkového prínosu pre MCU. Dostal som zopár jumpscarov, Dark Stranga, ktorý, keď sa naplní predpoveď What if ...? narobí ešte celkom paseku, Wandu, ktorá je síce stále na zožranie, len jej trochu preplo a plno súčastného povinného bordelu, od zberačov až po dve matky. Marvel predviedol to, že triky robiť vie a toto bolo asi zatiaľ najvác. Spajdy nebol zlý, ale tak vymyslieť zelený New York neni malo, pozor. Hej no, aj enviro agitka tam bola tiež. Príbeh ale má niekoľko logických dier a to z neho robí niečo, čo som nečakal. Mohli by sme to rozdeliť do dvoch rovín. Rovina toho, či to posúva MCU a rovina toho, aký je samotný film. Jednotka je splnená, nové postavy, nová budúca zápletka a s multiverzom sa ešte stretneme. Film samotný si ale sám podkopáva nohy tým, že to, čo sa malo robiť hneď, sa robí na konci a tie dve hodiny potom vyznejú dosť zbytočne. Rozhodne som ale zvedavý na ďalší vývoj MCU a na zodpovedanie niekoľkých otázok. A až tak hororové to nie je. 3 z 5 (4dx CinemaCity Aupark)

plagát

The Batman (2022) 

Po oznámení som si povedal, toto nebude dobrý nápad. Reeves a Patizón, och. Po prvej fotke som si povedal, toto nebude dobrý nápad. Po prvom trailery som si povedal, že v kine to nepotrebujem vidieť. Čas ale pokročil a povedal som si, že by som to mal vidieť. No vidieť je silné slovo. Kto im robil osvetľovača a color grading, Steve Wonder? Ok, často pičujem na prepálený digi bordel od DC, ale hen táto noire krimi kokotina mala čo znamenať? Prvoplánové až strach. Celý čas som tam hľadal ten druhý plán, ten zvrat, ten šok a až do konca som si hovoril že neni možné, aby to dali takto na prvú, a oni že hej. Patizón mal ešte väčšiu poruchu svalov v tvárovej oblasti ako Affleck a to som si myslel, že ani neni možné. Je. Jaskyňa, technológie, batmobil, vychytávky kde? V DC chýba pevná ruka ktorá by ich univerzum niekam nasmerovala a viedla a potom to takto dopadá, že si každý točí čo chce, v akom žánri chce, bez logiky, bez nadväznosti. A tá prestrelená minutáž to celé zaklincovala. Ani neviem za čo, asi len zo slušnosti ultraslabé 2 z 5 a nikdy viac.

plagát

Cheaper by the Dozen (2022) odpad!

Zberači, kriplíci, rasizmus, šikana, vzťahy, buzeranti a dalšie povinné prvky boli splnené, takže všetko v poriadku. ODPAD!

plagát

Želanie pre Ježiška (2021) 

Ferencová to pre niekoho točí, ale ja to nie som. Dlhé, nudné, smutné, s premúdretými deťmi. 1 z 5

plagát

Hon na čarodějky (2021) 

Dobrý námet, ale to je asi všetko. Nedotiahnuté, nedovysvetľované veci, bez tempa, bez záujmu. 1 z 5

plagát

Cenzorka (2021) odpad!

Kotletovka. Čisto krvná, slovenská kotletovka. Pre nezainteresovaných, klasická píčovina, čo trvá pol dňa a vy si pri nej šklbete kotlety. ODPAD!

plagát

Bitva na Moravském poli (2021) (TV film) 

Zaujímavý dokument, len nedotiahnutý. Na naše pomery, v spolupráci so zahraničím, dokázali odprezentovať, zaujímavo odprezentovať stredovekú bitku tak, že si nešklbete kotlety, pomerne prehľadne, odcitované pramene a viem si predstaviť, že ked sa niekto bude učiť na skúšku, vie mu to pomôcť. 3 z 5

Ovládací panel
18 bodov

Reklama

Reklama