Urobí všetko, aby našiel vraha svojej manželky. Ashley, mladú manželku elektrikára Vincenta Harrisa, nájdu zavraždenú v ich byte. Polícia síce po páchateľovi pátra, ale ani za tri roky od vraždy sa nepodarilo s prípadom pohnúť vpred. Vincent, posadnutý túžbou po pomste, pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. O vrahovi je známe len málo, ide o taxikára v červenej bunde a s kryštálovým prsteňom. Vincentova suseda Alice Parkerová je odhodlaná získať si jeho srdce. Chce jeho pátranie ukončiť, a tak sa rozhodne predhodiť mu náhodne vybranú obeť. Preto si okolo prsta omotá postaršieho taxikára Rogera Culkina, vášnivého milovníka bumerangov, a vmanipuluje ho do smrtiacej pasce. Roger však len o vlások unikne a udalosti naberú nečakaný spád. Tak, ako sa bumerang akoby náhodou vracia presne na miesto, odkiaľ ho hodili, padajú aj morálne dôsledky zločinu na hlavu toho, kto ho spáchal, napriek tomu, že to odporuje všetkej pravdepodobnosti a „logike“... (oficiálny text distribútora)

dyfur

......jedna hviezda za New York - mrazivý,pochmúrny,jesenný...inak nič -malo to byť akože o pomste za smrť svojej ženy....a sledujeme nejakú nudnú -zdlhavú tliachaninu....nesynpatická -v relatívne mladom veku už nabotoxovaná Emmanuelle Béart,nesympatického Haeveya Keitela a toho čo mal byť akože hlavný hrdnina v podaní Normana Reedusa-vyzeral ako dedinský gyco.....nudaaaaa.....pozn.pre seba-viackrát nepozerať. ()

Hapretor

Ach jo, to jsem teda nalít. Hraje tam Harvey Keitel? No, tak to by mohlo bejt dobrý. Jedna nesympatická pinda je zabouchlá do ještě míň sympatickýho kokota, a tak náhodně přefikne překvapivě dost sympatickýho a jednoduchýho taxikáře a nastraží na něj past. Vše se posere, vše je předvídatelné, vše je dost nudné. Nebýt Harvey Keitela dám 1* jen z lítosti. Vždyť ten kokot neměl ani koule, aby ho sejmul sám. Nechal si ho nejdřív zpracovat. A jak moh tak jistě vědět ty fakta ohledně taxikillera? Vždyt ten protijedoucí taxík tam mohl být náhodou. Nebo mi něco ušlo? A ten polda? Jak všechno ochotně vyklopil rádoby přítelkyni onoho kokota? To můžu i já vejít k nám na stanici a jen tak z prdele se zeptat na detaily aktuální krádeže v Billamarketu!? P.S. Vzkaz pro pana Manuela Pradal: S tímto si můžete akorát tak vytřít pr...! ()

kolemjdouc

Keitel nikdy nezklame a Béart je mi nepříjemná už z jiných filmů.Mluví jako když slova vyplivuje a její projev je nevýrazný a tím film dost ztratil..Jinak film je dobrá podívaná , neříkám,že nejlepší,ale dobrá.Vše je reálné ale na škodu je ten šedomodrý filtr kamery aby zdůraznil ponurost a bezútěšnost prostředí ve kterém se odehrával..Je to jak z komiksu.To dost uškodilo.Mě film zaujal ()

RomanHyde

Zločn má něco do sebe. Určitě je to film,na který hned druhý den nezapomenete, ovšem k tomu aby byl zařazen mezi "nezapomenutelné" na delší dobu, něco mu chybí. Je to jistá "nelogičnost" jednání postav,které aby takto konaly,musely by být řádně ujeté.. Každopádně atmosféra snímku je zajímavá, nápad taky... chtělo by to jen vyměnit jisté pasáže ve scénáří za trošku více reálnější momenty. Obsazení je přesné,herecké výkony taky dobré. Každopádně Zločin nezapadá mezi tu nudnou šeď krimi filmů, kterých byly natočeny do této doby tisíce. Odlišuje se a to je dobře. ()

claudel

Jedno je jisté, tento film mě donutil o něm přemýšlet ještě následující den po zhlédnutí. Během filmu jsem si kladl otázku, kam jej žánrově zařadit. Thriller, krimi, zvrácená romance, netradiční detektivka, ulítlé psychodrama? A po jeho skončení nejsem moudřejší. Rozhodně jeden z nejzvláštnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)