Parta zlodějů vedená Gregory Peckem přepadne banku a utíká před vojáky. Ve snaze uniknout jim si to namíří rovnou do pouště, kam se vojáci neodváží. Po vyčerpávající cestě se dostanou do rozbořeného města. Vědomí, že kolem jsou indiáni, někde v patách vojáci, jim na klidu nepřidá. Jak se ukazuje, město má obyvatele, starého muže a dívku - zlatokopy. A na ženskou a na zlato z nich slyší každý. (PavelR)

Orlau32

Píše se rok 1948, GREGORY PECK má 33 let, je už hvězdou HOLLYWOODU a k nám možná vůbec nedorazil. Zde je po 48 roce hluboký přerod společnosti, která se kouká jenom na filmy budovatelské nebo ideologické, které schválila strana, která nám vládla 40 let. ( A možná v některých "zakuklencích" vládne ještě dnes). Kdepak western ! Proto musím napsat jednu věc: kdybych tento film viděla někdy v roce 1950, tak by to byl "trhák". Takhle tento film trumfly už daleko lepší westerny, ale Gregory byl už tehdy fešák ! Jinak dějově : prachy a zlato. ()

špaček421

Zajímavý western se skvělým začátkem, dobrým prostředkem a koncem, který je bohužel poplatný době vzniku. Ze začátku se sice nevyskytují žádné kladné nebo přinejmenším sympatické postavy, dokonce i Gregory Peck je padouch, jenže mohl zůstat Gregory Peck ve filmu z r. 1948 celou dobu padouchem? Jeho přerod i motivace jsou poněkud nevěrohodné a příliš rychlé. Oproti tomu Richard Widmark ho ve své záporné roli převyšuje, jenže je poněkud v pozadí. Hlavní hrdinka je nesympatická nána, lépe o ní pomlčet. Naštěstí film není ani trochu romantický a jediné, co všechny postavy (kromě dědečka) na hrdince zajímá, je sex, což je v téhle době poněkud nezvyklé. Jinak ale se jedná o vcelku slušný western se skvělou atmosférou, kdy je z filmu cítit prach z pouštního městečka. Až na ten konec ve stylu "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" dobrý. ()

Flakotaso

Žluté nebe je prakticky neznámý kousek, ale hned jak jsem ho uviděl v programu, tak mě začal hodně lákat-zejména kvůli zajímavému názvu. A nakonec to bylo ještě mnohem lepší než jsem čekal. Pomalé tempo, propracované postavy a obrazotvorná kamera, tak má vypadat pravý western. Je také docela drsný, což je nezbytná ingredience. Navíc závěrečný nápad s vracením peněz do banky je opravdu originální a proto s pěti hvězdami neváhám ani chvilku. ()

sud

Komorní a hodně psychologický western s poměrně (nejen na svou dobu) netriviálně obnaženými charaktery. Černobílá kamera rozhodně přidává na atmosféře a ač děj není nikterak komplikovaný, rozhodně nenudí. Zajímavé na svou dobu velice skromné využití hudby - v nejnapínavějších scénách (možná naštěstí) zcela chybí. Gregory Peck jak jinak než skvělý, Anne Baxter možná ještě lepší a Richard Widmark nezklame nikdy, obzvláště v záporné roli. 85%. ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně jsem dnes narazila na tento western, zahlédla jméno Gregory Peck a bylo rozhodnuto... Černobílý kabátek tomu rozhodně sluší, atmosféra nesmírně podmanivá včetně dusotu kopyt a zvedlým prachem cest, příběh bandy bankovních lupičů na útěku je moc pěkně rozehraný.. Herecká sestava: Gregory Peck úžasný, Richard Widmark bezchybný, Anne Baxterová báječná a celkově mi to sedlo, pozoruhodná věcička.. ()

• Během natáčení si Gregory Peck zlomil po pádu z koně kotník. (Mol)