Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Jezinka.Jezinka

Ben Barnes je pěknej chlap a sympaťák, i když tedy dlouhé vlasy mu sluší víc. Jeff Bridges je malebný stařec mávající kolem sebe hořícím klackem s veškerou vehemencí, kterou mu praskající klouby dovolí. Julianne Moore nás bude strašit. S tím make-upem nejspíš skutečně bude. Do Jona Sněha dost rychle vstoupila temnota a nastalo tání. Alicia Vikander by si měla mýt ruce. Na pracně naučená pravidla je dobré rychle zapomenout a hlídat si talismany je životně důležité, pokud vám po koulích, nebo aspoň po tom talismanu, jede jak slepice po flusu čarodějka, ze které se vyklube tetka, jíž před lety k smrti vytočila matička vaše drahá. Skutečnost, že naštvaná ženská umí být pěkná saň je tu sdělena natolik po lopatě, že to pochopí i průměrný americký divák. Ti draci sami jsou luxusní. Tolik k pozitivům. Negativa - tak nějak to, o čem to celé bylo. ()

Davies182

Tak to je asi celý Západozemí pěkně v řiti, když Jon Sníh neumí ulovit ani prťavýho draka! Ale teď vážně. Cool zpomalovačky a pár bitek. Přeju tomu pochopitelně kasovní úspěch, aby se zase podobný "fantasy" na několik let nepakovaly ze sálů, což by mě docela mrzelo. Že to začne od druhé poloviny připomínat spíše nedělní pohádku z produkce ČT, to už je věc druhá, stejně jako že se vlastně jedná o prachsprostou kopírku tohohle béčka s Cagem - a to je zároveň i odpověď na otázku, proč jde Sedmý syn do kin až teď, žeano. btw jsem si celou dobu naivně myslel, že jde o hranou adaptaci Cardova skvostu, a ono prej vůbec! ()

Segrestor

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží. ()

Allien.9

Vyvarujme se vulgarismů a řekněme, že je „Sedmý syn“ do očí bijící - a ještě k tomu nepovedená - vykrádačka minimálně dvou podobných filmů („Zakázané království“ *****, „Hon na čarodějnice“ ** apod.), která nemá v kině absolutně co dělat. Mít to za názvem "TV film", tak budu nejspíš shovívavější, ale takhle? Šišlající Jeff Bridges, jinak vcelku dobrý herec, by za tohle zasloužil Zlatou malinu a zápis do knihy hanby, ocicmávající se páreček mě rozesmíval a záporáci, kteří měli být pomalu nepřemožitelní (a přitom by je sundala stoletá babička s vidlemi), mě naopak rozplakávali. Přemýšlím, za co jsem vlastně dala ty 2 hvězdy. Asi za pětiminutovou účast Jona Sněha a za hezkou přírodu. Po rozležení v hlavě ubírám další hvězdu. ()

topr harley

Hodně podprůměrné fantasy. Já sice knižní předlohu už dávno četl, ale nečekal jsem podle traileru, že by se jí to byť jen trochu podobalo, takže jsem k filmu spíš přistupoval s jistou rezervou. No a výsledek mě moc nepotěšil. Nese si to prostě neduh posledních let. Tvůrci se vždy zaměří na speciální efekty a akční scény místo toho, aby se taky trochu zamysleli nad příběhem. Když si to tak vezeme, tak ve filmu vlastně nic není. Sotva co se dozvíme co že se jako bude dít, tak je i konec. Určitě nedoporučuji nikomu. Stačí se podívat na trailer, protože v něm je vše potřebné. ()

• Hora vo filme sa volá Pendle Mountain podla Pendle Hill, hory v Anglicku, z okolia ktorej pochádzali dvaja ľudia, ktorí boli v roku 1612 súdení za čarodejníctvo. Malkin (Julianne Moore) je s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaná po Malkin Tower, dome, v ktorom žila Demdike, jedna z čarodejníc súdených v roku 1612 v Lancashire. Malkin bolo v tomto období a v tejto oblasti tiež synonymom pre slovo "exkrement". (Astonko)
  • Pôvodne sa mal film odstať do kín v januári 2014, kvôli prieťahom v natáčaní sa však premiéra posunula až na rok 2015. (beso74)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)