V 17. storočí Amsterdam a celú krajinu zachvátila „tulipánová horúčka". Jediná cibuľka exotickej kvetiny mala hodnotu desaťnásobku priemernej mzdy a svojmu majiteľovi mohla priniesť nesmierny majetok. Napriek tomu je pre bohatého obchodníka Cornelisa Sandvoorta (Christoph Waltz) najväčším šťastím svadba s mladučkou Sophiou (Alicia Vikander). Cornelis si objedná jej portrét u nádejného maliara (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofiu očarí, a keďže on jej sympatie opätuje, zrodí sa vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svoj vzťah utajili, milenci sa čoraz viac zamotávajú do spleti podvodov a lží. Ich nádejou na spoločnú budúcnosť je vzácna tulipánová cibuľka, vďaka ktorej by získali množstvo peňazí. (Forum Film SK)

Martin741

Takmer dvojhodinova romantarna on+ ona, navyse len v pod/priemernych kulisach. Fakt ako, nic mi to nedalo, slo to dost na scheme - sex -dialogy v kulisach - sex -dialogy...... pravom zabudnutelny film, sa cudujem kvalitnym hercom ako Jack O´Connell /Hra penez, Jezero Smrti/, Vikander a samotnej M Judi Dench /The Golden Eye, Skyfall/ ze sa do takejto koniny nechali ukecat. Dench uz fakt starne, a radsej nech uz netoci nic : 62 % ()

Xmilden

Bohužel snímek moc mít jako dobové drama našlápnuto mnohem lépe, ale spousta věcí mě prostě rušila. Například to, že to vypadalo že v Amsterdamu existuje jedna ulice kolem pobřeží nebo že implantace černochů do Holandska není vlastně vůbec žádný problém. Alicia Vikander tentokráte lépe vypadá než hraje. Horečku jsem si pustil hlavně kvůli tomu, že zde hraje Waltz, ale ten není v druhé polovině snad ani využitý. Klidně bych přidal nějaké vyhrocenější scény. Z DeHaana druhý DiCaprio určitě nebude, tak nevím proč se nás o tom režiséři snaží přesvědčovat. Zbytek více než solidního hereckého obsazení rozhodně nepřesvědčuje. Snad s jedinou vyjímkou Toma Hollandera. 40% ()

vnimatkrasu

Tulipány mají dva velký problémy. První je ten, že veškerý dějový zákruty jsou dílem prachsprostý náhody. Jednou dobrý. Poosmý ale z postav vyprchá i zbytek jejich uvěřitelnosti. Ten druhej je ještě těžší kalibr. Dane Dehaan je cokoliv, jen ne svůdník. A čumět na to, jak se do něj Alicie Vikander zadívá, není romantika, ale sci-fi. Waltz skvělej. ()

claudel

Možná jsem divný, ale mně se tahle "nizozemská povídka z Dekameronu" moc líbila. Navíc jako mužský divák nebudu nadávat, když každý režisér neustále svlíká Alicii Vikander a ona na to kývla u švédských začátků a i nyní, když je z ní mezinárodní hvězda. A obsazení je nesmírně silné, když taková dáma jako Judi Dench hraje pouze ve vedlejší roli a Cara Delevingne v mini roli lstivé poběhlice. Zkrátka, příjemně strávený čas, byl jsem napjatý, jak to se všemi dopadne a líbilo se mi jak to scénáristé vyřešili - když se také podíváme, kdo je pod scénářem podepsaný, tak stoprocentně nemůže jít o hloupost. ()

Hild

Vlastně jsem původně chtěla dát 2* a stále nad nimi přemýšlím. Vůbec se nedivím té šíleně dlouhé postprodukci, kterou film prošel, protože věřím, že pro studio i tvůrce muselo být velice těžké rozhodnout, jakým způsobem film chtějí vůbec prodat. V Tulipánové horečce totiž vůbec nic nefunguje. A přitom námět není špatný a myslím, že i na papíře to mohlo vypadat velice dobře, víceméně je to o tom, jak se vše děje díky různým náhodám a nedorozuměním. Mohlo to fungovat, jenže tak chabé vykreslení postav jsem dlouho neviděla, hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, ústřední milenecký vztah bez špetky chemie a vůbec nefungoval. Celý film jsem nechápala, jak a proč se ti dva vlastně do sebe zamilovali, ve filmu jsem to jednoduše neviděla. Christopha Waltze mi bylo líto, takovou roli se nezasloužil. ()

• Stejný film s rozpočtem 45 milionů amerických.dolarů se měl točit již v roce 2004, ale kvůli změně britských daní se projekt zrušil. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)