Jessica (Barbara Stanwyck) prichádza po ťažkej chorobe o manžela. Hneď po tom odídu na prestížnu školu aj jej dvaja synovia. V tom ich veľkom dome sa cíti veľmi osamelá a tak príjme pozvanie svojej kamarátky na pobyt v horách. Tam sa zoznámi s istým majorom Landisom (George Brent), čo má za následok opätovne nájdenú chuť do života. Tomuto vzťahu však nie sú naklonení ani jej priatelia, ani jej staromódna klebetná matka, ktorá o tom po meste vytrúsi rôzne reči. Jessica sa musí rozhodnúť, či dá prednosť láske, alebo svojim blízkym. (Dale)

Audreybe

Film se pokusil otevřít některá tabu o reputaci a konceptu počestnosti ženy, ale došel jen tak daleko, kam bylo v mainstreamu 40. let možno. Takže hrdinka Jessica jedním dechem vzdoruje tlaku a konvencím toho, co si podle společnosti může dovolit jakožto vdova dělat a nedělat se svým vlastním životem, druhým dechem jí rádoby milovník říká věty typu "Get dressed to make yourself beautiful" a její teenage syn "But you belonged to dad!". Rádoby milovník se na ni navíc předtím vrhá opakovaně proti její vůli, když by i člověk bez kouska empatie poznal, že teď nemá chuť na fyzickou intimitu a potřebuje prostor. Navíc je po celou dobu jasné, že mu na ní vůbec nezáleží a když se ona do něj zamiluje (do čehož je opravdu těžké se vžít), on o nic vážného nestojí a kdo by byl na pochybách, tak se v tom smyslu opakovaně vyjádří.  Nejlepší dvě scény jsou na začátku filmu: 1) mezi Jessicou a její matkou, která se jí snaží přimět nosit černou barvu na znamení smutku a dlouho to vypadá, že se hrdince povede se jí vymezit (co je dobré pro tebe, nemusí být dobré pro mě), 2) mezi Jessicou a její kamarádkou, kdy mluví o tom, že se Jessica nejprve přizpůsobovala své matce, pak se vdala a žila pro manžela a syny, takže neměla možnost sama sebe poznat. Ze vzorce závislosti na někom dalším, na kterém stojí a padá její vlastní štěstí, se jí bohužel nepodaří vymanit a spadne do toho znovu s rádoby milovníkem. Jako pokus píchnout do některých patriarchálních tlaků not bad, ale tipuju, že potenciál zazdila dobová cenzura, takže ze slibně rozehrané partie (od doby co pomine nudný úvod až do doby, kdy je hrdinka na chatě), zbyde zase ta stará známá nesmyslná slupka: ženy jsou ty nepřející a pomlouvačné, muži jsou světáci. Zraňující konvence stráží jak jinak než zlé ženy, muži se na udržení statusu quo zřejmě nijak nepodílí. Ovšem na druhou stranu myšlenka, že každý prožívá proces truchlení jinak a jeden způsob není horší než druhý, vnímám jako součást zajímavého jádra, které ale bohužel nebylo příliš rozvedeno. Některé scény 5, některé odpad, nakoc 1* :D ()

Padme_Anakin

Hlavní postava je příliš mladá a krásná na to, aby chodila jen v černém a stala se na plný úvazek vdovou.. Barbara Stanwycková má ohromné charisma, podmanivý hlas, velmi dobře se na ni kouká a k tomu je výborná herečka, tento snímek si naložila na svá útlá bedra a v podstatě ho odtáhla sama, samozřejmě úspěšně.. Tedy ovdovělá Jessica nemá na růžích ustláno, ztráta manžela bolí, synové odjíždějí studovat, život jí ztrpčuje matka a to podstatné je, že zůstává ve velkém domě úplně sama.. Rozehrané drama mi sedlo, rýpnutí do pokrytecké společnosti taktéž a závěr potěšil, u mě spokojenost.. ()

Martin741

Tak za mna ako barbaru Stanwyck hodnotim mimoriadne vysoko, ale moja milovana bola vzdy Ritka Hayworthova uz len za Gildu. Tuna Barbara je osamela v dome, ale najde si opat lasku, co jej navrati trochu sil a chuti do zivota. Pacilo sa kmi aj dilema ci ma Barbara dat prednost blizkej rodine alebo laske. Zas sa aj u mna ozval milovnik stariniek, tie su casto este lepsie nez mnoho novodobe zhowadilosti /Tchor/ : 89 % ()

classic

Skvelé, som prvý človek na Zemi, čo napíše prvý komentár na CSFD na My Reputation s mojou, extra obľúbenkyňou - Barbarou Stanwyck, keď sa nikto k ničomu, nemá, o to lepšie pre mňa, o to viac si zgustnem ! Už v poradí, 11. film, ktorý som od Stanwyck videl, a mám veľký dojem, že v žiadnom inom filme, ma tak nevzrušovala, ako Tu. To ako chodí, ako sa nesie, ako rozpráva, ako používa šarm a sexeppeal, tak to nemá O-B-D-O-B-Y. HLAS má chrapľavo - kúzelný, pritom, okrem toho, že je čarokrásna, vie použiť i tú, druhú stránku mince, a to je herecký talent, ktorým nepohŕda, lebo v My Reputation, nie je oň, núdze, využije ho vo viacerých prípadoch, jednak ako čerstvá vdova - Jessica Drummond, bude musieť skórovať vo vybudovaní si nového vzťahu, no s majorom Landisom, to nie je najlepší nápad. Neschvaľujú to ani jej dvaja synovia, vo veku 12. a 14. rokov, ktorí sú, akosi rozmaznaní, a ani, matka, to už, tobôž, s určitou pravdepodobnosťou, nie ! Zoznámili sa v Californii, keď bola na rekreácii, potrebovala si odpočinúť a načerpať nové sily, ale akosi sa unáhlila, lebo jej OKOLIE, nechápe, čo podniká, že rýchlo si zabudla, na svojho, zosnulého muža, skrátka, všetci sú proti tomu, len ona sama, vie najlepšie, čo je potreba urobiť, len nechce raniť srdcia svojich synov, a tak sa ponúka otázka, čo nakoniec urobí ? To, samozrejme, neprezradím, budem skúpy na ďalšie informácie, stačí si to pozrieť, vychutnať si ju plnými dúškami, lebo najmä, zázračná Barbara, je najväčšie L-Á-K-A-D-L-O, aké si dokážem predstaviť, jednoducho ju - Ž-E-R-I-E-M !!! ()