Vášeň v srdci

• Česko Vášeň v srdci (viac)

Geoložka Sandy se seznamuje s japonským obchodníkem Hirohitsem, se kterým má prozkoumat australskou poušť Pilbara. Jejich úkolem je najít využitelný vodní zdroj. Na konci této cesty se ani jeden z nich nemůže vrátit zpět tam, odkud přišel... (oficiálny text distribútora)

tahit

Těžko psát, jak je hodnotit. To co na počátku vypadá pouze jako obyčejná nuda od začátku až do konce. Musím podotknout, že to má několik silných a neotřelých momentů. No, pokud láska má ten pravdivý okamžik, když člověk bolestně pochopí, že někoho miloval, až když přijde konec. Tak to jsou ty pocity, které nikdy nezevšední. ()

genetique

Osudových filmov tu bolo už neúrekom. Ale pokiaľ budú aspoň na takejto úrovni, nedbám. Veľmi silný príbeh o láske úplne rozdielnych ľudí, ktorý si k sebe nájdu cestu. Film, na ktorý však treba vystihnúť tú správnu duševnú rozpoloženosť a moc o ňom dopredu nevedieť. On si k vám nájde cestu. Pridávam plus ešte jednu za bezchybný výkon herečky Toni Collette, ktorú inak vôbec nemusím. Odoberám za nezasiahnutie citov v závere, ktorý na to mal všetky predpoklady. 70%. ()

Hal_Moore

Prvních pět minut jsem se neskutečně nudil, věnoval jsem více pozornosti obloženému talíři než obrazovce. V následujících patnácti minutách už děj upoutal mou pozornost (no, spíše než děj ji upoutala nádherná megalomanská australská příroda). Posledních deset minut jsem pak nemohl odtrhnout oči od monitoru. Dějový zvrat byl tak silný, že dlouhý dojezd k závěrečným titulkům díky šoku uběhl strašně rychle. Takové zamávání s emocemi jsem od Japanese Story vážně nečekal. Příjemné překvapení. Toni Collette si vážně umí vybírat. ()

rockwoman

"Tady v Austrálii máte mnoho prostoru, žádní lidé. V Japonsku my máme mnoho lidí, žádný prostor, nic tam není, děsí mě to." ....Dá se vůbec zkrotit vášeň v srdci? Sandy už nikdy nebude taková jako dřív než potkala Hirohitsu. Krásné, emoční drama o krátkém setkání dvou rozdílných povah a rozdílných kultur a přesto v jednom jsme si všichni tak podobní.... ()

ujec

Milá Sandy, musím Ti vyčítať, že si sa absolútne nepokúsila zachrániť svojho milého. To na inžinierku geológie je veľmi trapné. Samozrejme za to nemôžeš, keď si dostala taký hlúpy scenár. Nakoniec neviem, či si ho nezabila, tým ťahaním po brehu bez žiadnej resuscitácie. Nuž scenárista a režisér to mohol ináč ukončiť. ()