Maudie

(festivalový názov)

Maud (Sally Hawkins) je inteligentní žena se zářivýma očima, kterou od dětství trápí artritida a každý pohyb je pro ni utrpením. Protože ale touží po nezávislosti na své až příliš starostlivé rodině, odpoví na inzerát, ve kterém 40letý starý mládenec Everett (Ethan Hawke) hledá hospodyni. Přestože to Maud v kuchyni vůbec nejde a většinu času tráví malováním, postupem času si Everettovo srdce získá. Když oběma dojde, že je mezi lidmi o Maudiny obrázky a kresby zájem, je to právě Everett, kdo ji podporuje v další snaze. Díky svému úsilí a přátelství s Everettem se z Maud nakonec stane slavná umělkyně. (Bontonfilm)

campix

Pro mě velké a veskrze příjemné překvapení. Příběh Maud inspirovaný skutečnými událostmi, jejichž předobraz prostě nejde nezamilovat si. Nic jsem dopředu nevěděl a byl jsem mile překvapen. Takový ten feel-good film, který zahřeje. Obsazení naprosto v pořádku. Ačkoliv nemám Sally Hawkins vůbec rád, tak tady se naprosto skvěle hodila, přihrává jí mrzutý a věčně umručený Ethan Hawke. Za mě příjemná podívaná na příjemné naladění. ()

Garson

Jsou zdravotní problémy které se dají rozchodit,ale artritida mezi ně rozhodně nepatří.Když si chasník Everett(Ethan Hawke) podá v obchodě inzerát,že shání posluhovačku tak mu své služby nabídne jen Maud(Sally Hawkins) a protože je jediná uchazečka o toto nelukrativní místo tak si jí Everett nastěhuje do svého domu kde žil do teď sám.Everett je na Maud ze začátku velmi hrubý a hned jí dá najevo jaké je její místo v domácí hierarchii:,,TADY TO CHODÍ JINAK,JSEM JÁ,PAK PSI,SLEPICE A PAK TY"...Tvrdé podmínky kterým se však Maud rychle přizpůsobí.Velmi jí baví malování a tak namaluje na vnitřní stěny domu různé obrázky a časem začne malovat i za peníze a hned poté co s ní natočí rozhovor i televizní štáb si pro obrázky začnou jezdit lidé z celého okolí.Časem si toho morouse Everetta vezme za manžela a předělá ho k obrazu svému.Tento film je důkazem toho,že vztah není jen o posteli,to vědí jak postižení tak i ti chytřejší z těch zdravých.Obchody kvetou,ale k rodinnému štěstí to nepomůže.Bohužel Maud postihne rozedma plic na kterou v nemocnici umírá a Everett zůstane sám v tom pomalovaném domě.Herecky výborně zahrané i dabing byl skvělý. ()

Martrix

Původně jsem chtěl napsat jak moc mě mrzí, že i když udělali Ethan Hawke, Sally Hawkins a taky Aisling Walsh nádherný film, že je téměř celý smyšlený. Chtěl jsem psát o tom, že v biografii Lance Woolavera není životní příběh Maud zdaleka tak romanticky laděný. Ale víte co? Kašlu na to. Ano, strašně moc si toho scénáristka domýšlela a idealizovala, ale povedlo se jí nacpat mi knedlík do krku a dojmout mě. Ne skutečným příběhem Maud Lewis, ale tím vymyšleným, kterému dali život Sally Hawkins s Ethanem Hawkem. Tolik niterných pocitů a taková koncentrace potlačených emocí...nic co bych chtěl vidět v kině...ideální film pro zimní večer. Film, po kterém máte velkou potřebu říct vaší drahé polovičce: promiň, že jsem občas bručoun, mám tě moc rád. ()

Lacike

Na môj vkus az prilis pomaly a nedostatocne sladky mix zivotopisneho filmu a romantiky. Na jednej strane ocenujem, ze to bolo vykreslene bez nejakeho velkeho prikraslenia a tak je Everett ztvarneny ako dost nesympaticky chlapik, ktory nema problem Maud ustedrit aj nejaku tu tvrdu facku. Na druhe strane sa mi to dvakrat prijemne nesledovalo. Velkym plusom filmu je famozny vykon Sally Hawkins ako zhrbenej a chorlavej Maud. Skoda len, ze to ma tak nezazivne tempo a poriadna emotivna scena tam je len jedna. Takze vysledkom je pre mna len jednohubka, ktoru si znova nepustim. 6/10. ()

dr.fish

Povedlo se najít herečku, která to celé utáhla sama. Zpočátku obdivujete její sílu se sebrat, utéct v tom stavu z domova, vnutit se starému bručounovi do baráku. Pak přijde další pecka, kdy ona bručounovi převrátí život vzhůru nohama a je z toho láska jako trám. Se vším všudy. A to všechno prosím trvá dvě hodiny a nenudil jsem se ani chvíli a v závěru se úplně v klidu nechal dojmout jako malý kluk. Skvělý, řekl bych oskarový výkon Sally Hawkins, ovšem Ethan Hawke se taky neflákal. 85% ()

• Maud Lewis byla kanadským lidovým umělcem z Nového Skotska .Stala se jedním z nejznámějších kanadských umělců. Její manžel Everett Lewis též maloval. (sator)
  • Kompletne zreštaurovaný dom Maud Lewis (Sally Hawkins) je stále vystavený v Halifaxe v galérii umenia Nova Scotia. Dom bol zachránený pred zničením skupinou zaujatých miestnych občanov. (Tomu.Ver)