V tomto britském snímku na motivy francouzského románu z pera Catherine Arley si Sean Connery zahrál pohledného Anthonyho Richmonda, chamtivého mladého muže, kterého rozzuřilo, že jej jeho excentrický, bohatý, ale umírající strýček plánuje vynechat z poslední vůle. Místo toho chce Charles Richmond dát veškeré své jmění na charitu. Anthony tedy najme mladou ošetřovatelku jménem Maria, kterou chce využít pro svůj hanebný plán. Jejím úkolem bude starat se o starého pána, zařídit, aby si ji vzal a změnil svou závěť tak, aby jeho jmění dostala ona. Potom má dát Anthonymu tři miliony jako podíl. Maria dělá svou práci dobře, ale problém je, že se do Charlese doopravdy zamiluje. Když je pak starý pán zavražděn, podezření logicky padá na krásnou vdovu Marii. Případ se ale začne pomalu rozplétat, aby nakonec bylo spravedlnosti učiněno zadost. (oficiálny text distribútora)

Kovaja

Tak tohle je drama jak se patří!!!!tenhle kousek sem zhltl na počkání,ani ve snu by mě nenapadlo jaký spád film dostane ve svém konci.Popisovat tady děj filmu je doslova zbytečné protože tohle se musí vidět a prožít.Moc pěkný zážitek jak od Conneryho tak Lollobrigidi a starý bručoun v podání R.Richardsona to je taky mazec!!! ()

Martin741

Absolutne genialna Gina Lollobrigida vo filme s Konerym, ktory nie je spokojny s dedictstvom. Taxa potom tuna kuju pikle a kadejake intrigy. To ja milujem vo filmoch intrigy, to je moje. Plus este namakane kulisy, vyborne dialogy, kde zas tie obycajne prevazuju - jeden z tych lepsich filmov Basila Deardena . 70 % ()

Hennes

Není to špatný námět a scénář. Jak dokáže krásná žena ovlivnit starého nepřístupného a krutého boháče. Vlastní synovec je mu hlavním nebezpečím a krásnou ošetřovatelku zneužije ke svému plánu. Podezřelých osob včetně kapitána lodi či obou černošských sluhů je tu samozřejmě víc. Celý film jsem přál Gině ať se z toho dostane. Když už tu roli vzala, tak ji přeci nemůžou odsoudit, to bych "nepřežil" :-). Hodnocení pro mě tak 85%, ale ta Gina mi to zaokrouhlí. ()

MickeyStuma

Strýček miliardář ho chtěl vydědit a tak si na něj posvítil. A kam nemůže čert, tam se nastrčí ženská. Mistrovsky zpracovaný příběh o jednom téměř dokonalém zločinu, u kterého téměř zamrzí, že to režijně nezpracoval přímo Alfred Hitchcock. Ale žádná škoda, neboť Basil Dearden si s danou látkou poradil taktéž dobře. Vznikl kriminální thriller, který svou napínavou atmosféru buduje opatrně a se správným tahem na branku. Pevný děj jak skála zpočátku jasně vymezuje mantinely v patřičném zájmu daných skutků, aby nečekaný zvrat ke konci všeho doslova šokoval svou chytrou sugestivností. Sean Connery v naprosto přesvědčivé pozici ´homme fatal´, což znamená ´osudový muž´, která je hlavním hnacím motorem všeho dění. Gina Lollobrigida, stejně tak přesvědčivá, v pozici ošetřovatelky onoho strýčka, už jen působí coby šachová figurka, která se kdykoliv může k dosažení cíle obětovat. Démonický a věčně navztekaný strýček taktéž nezůstává v pozadí a celý dějový koncept okořeňuje svými nesmrtelnými hláškami, které, chtě nechtě, prostě pobaví a to bez ohledu na to, že se ve většině případů jedná o urážky nejrůznějšího charakteru. O zvraty a emoce, jak se na noir sluší a patří, není nouze a i když se může přeci jen zdát, že se scénář veze jen v obyčejném průměru, snímek umí uchvátit v plné míře. Obzvlášť ke konci, kdy vše dostává takřka až hororový nádech. Proto z počátku ta zmínka o Alfredovi Hitchcockovi. ()

Jara.Cimrman.jr

Až jednou budu prudící dědek na invalidním vozíku, což se dá očekávat, tak bych si přál vyčarovat nějaké slušné jmění, abych mohl párek černochů učit aportovat, abych si mohl pořídit sympatickou ošetřovatelku a abych mohl své příbuzenstvo škádlit odkazováním majetku charitě. Já jsem se v panu Richmondovi zkrátka našel, do Marii jsem se zamiloval a jen jsem si zasmutnil, že nemám charismatický mozek lišáckého Anthonyho. Jednotlivé postavy mne prostě bavily o něco víc než celkový příběh, ale na nudu jsem si čas nenašel a vítězství spravedlnosti nad mamonem jsem si užil alespoň ve filmu, když už to v demokratickém světě příliš nefunguje. ()