Drama velké lásky a velkého utrpení. Životní příběh básníka T. S. Eliota. Příběh vztahu básníka T. S. Eliota a jeho první ženy Vivienne, vztahu, který nebyl naplněn štěstím a pohodou a končil tragickým rozchodem. Manželství bylo výsledkem velice krátké známosti a psychicky labilní Viv, trpící stupňující se duševní poruchou, se stávala pro básníka stále větší přítěží. Z rozhodnutí celé rodiny skončila nakonec v jakémsi vznešeném blázinci. (Česká televize)

Lima

Skutečný příběh spisovatele T.S.Eliota a jeho šílené ženy, která svojí duševní nemocí ztrpčovala život svému okolí. Herecký koncert Willema Dafoe a Mirandy Richardson. Můj oblíbenec Dafoe v roli introvertního spisovatele je jako vždy skvělý, ale exceluje tu Miranda Richardson, jejíž šílenou kreaci si dost dobře dokážu představit oceněnou Oscarem, i když se tak nestalo. ()

mac000

Na shléddnutí v televizi (díky ČT art) docela zajímavý film, ukazující v obecnějším kontextu jednu zajímavou črtu vývoje rytmu života společnosti - jak ve 30. letech (bez počítačů, televize, mobilů) bylo veřejné předčítání poezie společensky "in" a vůbec, jaký byl v literárním (i akademickém) světě o poezii zájem. Kdo dnes něco ví o současných poetech ? Žijí vůbec nějací ? A dokážou si získat takovou společenskou prestiž ? ()

pakobylka

Nefunkční dvojice v nefunkčním filmu. Neumím dost dobře vysvětlit proč, ale ti dva prostě NIKDY netvořili pár. Neuměla jsem si - byť jen na jedinou vteřinu - představit, že ON miluje JI ... nebo snad dokonce že ONA miluje JEHO. Široko daleko se nevyskytovala vůbec žádná jiskra či alespoň polochcíplá doutnající jiskřička, která by snad mohla sebrat všechny své zbývající chabé síly a pokusit se přeskočit ... vzdálenost, která je dělila. Není divu, že příběh získal na důvěryhodnosti až tehdy, když se jejich vztah začal rozpadat. Kromě toho: Na můj vkus byla JEJÍ nemoc zmapována značně ledabyle, poruchy menstruačního cyklu a občasné hysterické scénky nejsou samy o sobě důkazem psychické choroby ... nicméně naskytne se vám jedinečná příležitost pokochat se kritérii, na jejichž základě se kdysi posuzovalo duševní zdraví - poté můžete v klidu rozebrat a posoudit pro změnu JEHO duševní pochody ... a jeho morální profil ... 2,5* ()

Parisienne09

Velmi silný příběh založený na skutečném životním osudu básníka a jeho ženy, která trpěla duševní poruchou. Myslím, že autoři se velmi náročného úkolu zhostili výborně. Nešlo jim pouze o osud renomovaného básníka, ale v druhém plánu velmi nenásilně dokázali diváka přivést k přemýšlení a otázkám týkajících se složitého životního údělu paní Eliotové. No, řečeno ve zkratce: nakonec nevíte, kdo z dvojice trpí více, kdo je hrdina a kdo to nezvládl, život nikdy není černobílý. Výborné výkony obou herců. ()

vesper001

Možná ještě větší než láska až za hrob je láska, která nepoleví, ani když druhý člověk je v jiném světě ještě za života. Můj milovaný T. S. Eliot v mých očích stoupl ještě výš, když jsem se seznámila s jeho bolavým manželským příběhem. A když navíc vím, že tohle není jen legenda, ale že takoví chlapi vážně jsou. ()