Spletenec

• Česko Splice (viac)

Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) sa špecializujú na prepájanie DNA rôznych zvieracích druhov a vytvárajú tak fantastické nové hybridy. Teraz sa chystajú vykonať experiment, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu vo svete vedy a medicíny. Majú v pláne spojiť ľudskú a zvieraciu DNA. Farmaceutická spoločnosť, ktorá ich výskum financuje, im však experiment zakáže. To ale zvedavých genetických inžinierov nezastaví. Clive a Elsa sa presunú do podzemia a pre svoju ctižiadostivosť riskujú kariéru. Výsledkom experimentu sa stane Dren, úžasné a podivné stvorenie, ktoré je neobvykle inteligentné a nečakane fyzicky vyvinuté. Rastie však veľmi rýchlo a jeho existencia sa čoskoro stane ich najhoršou nočnou morou. (TV JOJ)

Bloody13

Párek vědců stvoří mutanta, který má geny člověka, zajíce a včely. Mutantní dáma roste jako z vody a začnou se jí bouřit hormony, což bude mít za následek nevypočitatelné chování. Jednou se chová jako fracek, podruhý zabije kočku, pak se chce pářit. Prostě typická puberta... Na kdovíjakou úchylárnu bych to teda neviděl. Spíš to považuji za netradiční love story na pozadí vědeckého experimentu. Kdo ví ale, jak to ve skutečnosti je. Možná ani režisér nevěděl, co chtěl vlastně natočit. Rozhodně mě to teda zklamalo a těch 100 minut mi připadalo jako dvě a půl hodiny. To si Brody nezasloužil. U mě za 4/10. ()

HAL

Tento film je stejně podivný mutant jako příšerka o které vypráví - každou chvíli zmutuje do něčeho jiného. Ze standartního (leč vskutku skvělého) příběhu o vědcích kteří všem navzdory vytvoří svůj experiment, tajně si ho pěstují a velice rychle nad ním ztrácí kontrolu se tak ve třetině stopáže stává prapodivná parafráze na rodinné drama s důrazem na psychologické prokreslení postav, a to zejména hlavní "outsiderské holčičky toužící se stát sebevědomou ženou". A pak, opět zhruba po třetině filmu, začali najednou všichni scénáristé fetovat kokain a znásilňovat Cronenberga, takže ve filmu se z rodinné idylky rázem stává úchylné psycho ve kterém chvíli lidé znásilňují lidé mutanta a chvíli zase mutant lidi. A všechny (tedy skoro, krom těch pár na kusy roztrhaných) to zjevně baví, protože si dobrovolně a cílevědomně vyšlapávají cestičku k případnému pokračování. První třetina potěšila velmi, druhá otravovala nemálo a u třetí jsem se smál na celé kolo. _Splice je až příliš nedopečený hybrid, ale i tak je potěšující že i něco takto nežánrově divného v americe může vzniknout. Jen je nutné dodat že ten, kdo by od tohoto čekal například temný horor nebo hardcore akční sci-fi, bude nesmírně zklamán. 6/10 ()

Pilda17

Zajímavá zrůdička, která měla něco do sebe, ale to je tak vše. Pár scén docela ušlo, atmosféra žádná a děj také žádný zázrak. Na uspání ideální horor, nebo spíš unavení. Neusnul jsem. To ale díky scéně, kde si to zrůdička rozdávala s Adrienem Brodym. Řekl bych, že šlo o nejnapínavější scénu z celého filmu .. 4/10 = 42% ()

hirnlego

Copak by s timhle asi dokázal udělat Cronenberg v nejlepších letech? No ale nebylo to úplně špatný, jen dost plochý (ha-ha) a zatraceně zkrácený. A jsou tam srací klišé. Ale koitus nepatrně potěšil; hned na to prej "experiment skončil" - to je lepší výmluva, než že pak nechce dělat snídani. Úplný konec ani náhodou nepřekvapil, ale musel bejt. .................... [malarkey je co za nemocnýho magora?] ()

B!shop

Nevim, na co tu vsichni tak nadavaj, me to nijak nesralo. Sice je fakt, ze nez horor to spis pripomina drama, nicmene drama radne uchylny a atmosfericky, takze se mu da odpustit i tech par stupidnich scen a nijak originalni pribeh. Na zaver to navic precejen nadech hororu ziska. Co se tyce hercu, Brody je zaruka kvality a prekvapila me Chaneac, ktera, ackoliv trikama (a to docela povedenejma) hodne zmenena, stejne dokaze bejt jako mutantka vcelku sexy. Sice jsem dostal neco jinyho, nez jsem cekal, ale i tak jsem se u filmu solidne bavil. Lepsi 3*. ()

• Napriek tomu, že vo filme stvárnila náhradnú matku a dcéru, Sarah Polley je v skutočnosti o 2 mesiace mladšia ako Delphine Chanéac. Obe herečky sa narodili v roku 1979. (belinko)
  • Delphine Chanéac si kvůli roli Dren oholila hlavu. (-bad-mad-wolf-)
  • Dren (Delphine Chanéac) v celém filmu vysloví pouhá dvě slova. (-bad-mad-wolf-)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)