Gaia

• Kanada Gaia

Při sledovací misi v lese se strážce parku setká se dvěma přeživšími sledujícími postapokalyptický životní styl. Zdá se, že chlapec a jeho filozofický otec mají své vlastní náboženství a tajemný vztah k přírodě. Jejich existence má mnoho podezřelých aspektů, ale když jsou jedné noci napadeni podivnými post-lidskými bytostmi, zjistí, že v této divočině je větší hrozba. (JasonCZ)

borec999

Ďalšia festivalová/artová blbosť, v ktorej atmosféra alebo nejaký hororový potenciál úplne zmizne po príchode ústredného monštra obrasteného kvetinkami a hubami v 20.minúte. Odtiaľ som Gaia dopozeral len zo zotrvačnosti a nádeje, že ponúkne niečo lepšie. Žiaľ, minimálne po hororovej stránke určite neponúkne. No a aj keď po tej príbehovej odovzdáva celkom aktuálne posolstvo o nehoráznom plytvaní ľudstva, s ktorým sa vlastne plne stotožňujem, tak to nevytrhne celkový negatívny dojem z filmu a fakt, že som sa pri jeho sledovaní nesmierne nudil a pozastavoval nad tým, čo za blbosť som si to zase raz pustil. Iba pre fanúšikovu artu. 15% ()

honajz

A já si vždycky myslel, že Gaia je hodná matka Země, která má ráda vše živé, včetně člověka, ale ona je to vlastně mrcha zákeřná a mstivá - aspoň soudě podle tohoto filmu. A hodná je jen na někoho a jen někdy a své největší uctívače klidně nechá chcípnout. Ale jinak je to kulantně natočeno - slušná kamera, výprava, herecké výkony, atmosféra a prostředí lesa, ženská několikrát ukáže kozy (žel jednou i zadek, ale naštěstí zdálky, protože by koňský valach záviděl, ale ten zas nemá celulitidu), nu a konec, ten se dal docela čekat. Takže je to nakonec takové vlastně před postapo. :) ()

oveckaoa odpad!

A máme tady další odpádek v roce 2021 v tomhle případě s příchutí hřibů. Ženská s chlapem jedou kamsi do pralesa ženská tam cosi/kohosi vidí tak tam jde a vpadne do pasti chlap dopadne hůře jelikož někoho uvidí a později umře. Ženskou objeví dva retardi a dají jí jakési houbičky po nich jí z těla začnou růst houbičky. Stupeň debility je zde na 100 procent a všechny ty tupé seriály na Nově a jinde (Slunečná, Ordinace, Ulice a kdoví co ještě) mají lepší herce a herecké výkony než tady.  Posuďte sami ženské to roste z těla v některých scénách ji to bolí v některých ne řeknete si bude z tama chtít co nejdříve odejít a jít do nemocnice , aby se vyléčila chyba lávky ona je tak blbá, že tam chce zůstat. Nahání jich tam jacýsi mutanti budou chtít jít do bezpečí někam? nebudou vůbec jim to nevadí a budou kousek od nich. Pointa je teda co? že nás příroda donutí dýchat výpary z hřibů a pak z nás vyrostou? a to nás tak sejme všechny nebo čím jste retardovanější tím máte větší šanci přežít (jak ten kluk) ? . 0 procent Neztrácejte s touhle sračkou čas a nervy. 2 hvězdy ještě pochopím , ale výše ani omylem. ()

BoPo

Ekologické posolstvo má Gaia viac než zrozumiteľné. Ale film ako taký? Artový Bažináč? Vizuálne veľmi pekne urobené, tvorcovia si v tomto smere dali naozaj záležať, ale čo sa týka strašidelnosti predsa len skôr na úrovni Sněhurka a lovec. Teda nejaké zásadné hororové vyznenie nečakajte. Chýbala tomu komplikovanejšia zápletka a hlavne vyšší stupeň tajomnosti a temnosti. ()

Astaroth12

Že to nie je pre každého som pochopil veľmi skoro, ale i tak si zaslúži minimálne 60%. Lebo nielen je originálny, ale je i zaujímavý a má i slušne prevedene monštier. Ja som to hltal. V tejto dobe, zákazov a príkazov príde niekto s niečím tak zaujímavým, že i človek za života môže byt prospešný. A načo chopiť pre šampiňóny alebo hlivu do billi, keď si ju môžete otrhať z nôh. Separovať treba i keď sa jedna o človeka. To splynutie s prírodou je fenomenálna extáza. Štyria herci, jedno, dve , tri monštra a nejaké to spolužitie dvoch organizmov, ktoré splynie v jedno. Parádna vizualizácia a ešte krásnejšie podanie. Troška mi vadilo to pomalšie tempo, ale kašlať na to, idem do plných i keď musim mierne nadhodnotiť. ()

• Film byl natočen v lese Tsitsikamma v Jižní Africe. (JasonCZ)