David a Gail trávia dovolenku na jednom z bermudských ostrovov. Pri potápaní objavia vrak lodi Goliáš, čo vzbudí pozornosť miestneho mafiána Henriho, keďže Goliáš sa potopil aj s obrovským nákladom morfia. David a Gail sa spoja s miestnym dobrodruhom, aby morfium za peniaze z lode vyzdvihli, v skutočnosti však hlbočina ukrýva ešte väčšie bohatstvo - vrak staršej lode so zlatým pokladom španielskeho kráľa Filipa. Pokusy o jeho získanie však budú životu nebezpečné, niektorí ľudia sa totiž pri honbe za bohatstvom nezastavia pred ničím... (RTVS)

Han22

Hlubina je takový ten film, který dávali milionkrát v televizi, ale vždycky mi unikl. Teď jsem ho skouknul a váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Největší slabinou filmu je pomalé tempo a velice slabý příběh, plusem jsou překvapivě pohodově postavy a herecké obsazení vůbec (mladý Nolte, mladý Gosset jr., Bissetová je dobrá kočka, starý vlk Wallach, na Čelisti odkazující Shaw) a samozřejmě podmořské scény. Ty jsou natočeny fantasticky a takový boj se žraloky nebo sbírání ampulek je vážně zážitek. Finále pod vodou je také povedené, takže nakonec díky podmořským scénám za čtyři. EDIT 2023: Hlubina je v podstatě nevlastní bratříček Čelistí. Stejný spisovatel, stejný styl vyprávění, podobné postavy (nakonec i Shaw hraje v podstatě totéž) a nechybí ani nějaká podmořská lekačka a samozřejmě žraloci. Jinak je to ale namísto monster hororu klasický dobrodružňák. Příběh a tempo mě už tolik nevadilo, podmořské scény jsou pořád úžasné, ale nechybí i pár pěkných scén mimo (woodoo a k smrti vyděšená Bisetová). Nolte se dočkal v 36 po pár cameích debutu (s příšerným knírem), Gosset nastartoval béčkovou kariéru a já jsem spokojenej. PS: Půlku filmu jsem si říkal proč proboha neodjedou... inu ale hamižnost a zlatá horečka jsou mocné čarodějky :) Dobrodružný film roku 1977. ()

nascendi

Dlhočizný, údajne dobrodružný film o nájdení medailónku a jednej z mnohých ampuliek s morfiom. A zápletka je hotová, i keď 90 % užívateľov bolo hotových najmä z Jacqueline Bisset v mokrom tričku. To je aj jediný zapamätateľný zážitok z tohto filmu. A pre mňa, ktorý si Jacqueline pamätal už z prvého Letiska a Americkej noci nie je ani potrebné pamätať si aj niečo viac. ()

genetique

V sedemdesiatych rokoch, a hlavne po filme 'Jaws' sa s filmami, ktoré si mrazivo zobrazujú temné zákutia a nástrahy oceánu, akoby roztrhlo vrece. A aj keď tento film využíva hrôzy oceánu len okrajovo, bolo sa na čo pozerať a nemalý podiel na tom mala aj Jacqueline Bisset. Príbeh má okrem podmorskej hladiny zaujímavú zápletku aj mimo nej, dokonca dvojitú, na ich rozlúsknutie by však stačilo o pár minút menej. O originalitu niet núdze, niektoré scény z podmorského dobrodružstva sú atraktívne dodnes a film ako celkom napokon tiež. 75%. ()

Malarkey

Podvodní záběry na jedničku, které fungují i jako schopný napínák. K tomu příběh jak z pera Indiana Jonese a je tu Hlubina. Více dobrodružný a mysteriozní než horor, ale hlavně opravdu povedený film, který mě od začátku do konce bavil. A to nejenom příběhem, ale také pohledy na Jacqueline Bissetovou nebo na sympatické herecké výkony Nicka Nolteho nebo Roberta Shawa. ()

• Film byl natáčen v prostoru přídě více než dvacet metrů pod hladinou. (Cherish)
  • Na začátku příběhu Gail (Jacqueline Bisset) zkoumá otvor ve vraku pomocí hůlky, na kterou zaútočí velká muréna. Kaskadér, ukrytý ve vraku lodi, dostal instrukci, aby za hůlku tahal vší silou. Svého úkolu se zhostil s takovou vervou, že své kolegyni, zaskakující za Jacqueline, vykloubil rameno. Scéna byla naštěstí zabrána několika kamerami, a tak ji nebylo nutné opakovat. (Cherish)
  • Natáčelo se v podmořském ráji na Panenských ostrovech. (ČSFD)