Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

rikitiki

Chápu, že někdo rád vaří a přitom i rád cestuje, nechápu ale proč by mělo být zajímavé dívat se to, když je to v podstatě něčí soukromé video, kterému marné zdání opravdového filmu dodává chatrný scénář postavený na zbytečných řečech a patrně i jakémsi hledání cesty otce k synovi (asi). ____ Nudnější než pořady o vaření, protože v těch aspoň popíšou postup a přidají složení ingrediencí, takže se můžete pokusit uvařit si něco doma. Tady nezbývá, než sledovat dlouhé minuty kuchtění a debat o ničem (například jak vyfotit selfie). /23. 2. 15./ ()

Thomick

*NEDOPORUČUJEME ČÍST PŘED OBĚDEM ČI VEČEŘÍ* Jeden z těch snímků, z nichž pozitivní nálada a správný apetit všech zúčastněných hvězd doslova kape. (Ono bodejť by ne, když se během natáčení rovnou i královsky nadlábneš.) Vážně velká pohodovka - dokonce tak moc velká, že by snad jeden uvítal malinko propečenější, jaksi masitější výsledný produkt -, kde se i ta Scarlett projednou zmůže na nefalšovaně šťavnatý výraz a intenzivní reklama na Twitter přece jen nepůsobí AŽ TAK samoúčelně. --- Pokud si Chefa pouštíte s plným žaludkem, můžu vám zaručit mucho goodo zážitek; pokud ne, bude vám záhy aspoň lépe chutnat. A za úplně každých okolností se potom minimálně dozvíte, jak se v angličtině říká starým dobrým návlekům. ()

Shakers

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4* ()

castor

Komedie to samozřejmě není ani zdaleka, nýbrž takový milý pohodový kousek, u kterého se nejednou sbíhají sliny. Linie odcizení otec a syn jen zoufale klouže po povrchu, Jon Favreau se tváří, že se stánkem na kolech je konečně šťastnej a my se pokusíme mu to věřit. Stejně jako faktu, že k podnikání v gastronomii stačí jen elán, trocha tweetování a chuť. Tu Favreau zřejmě měl, jeho dílo je hodně autorské (režie, scénář, podíl na produkci, hlavní role), jen škoda, že jeho hledání nového smyslu života prostě nemá drive a lepší dialogy (scénář napsal i kupříkladu k hodně zoufalému kousku Trable v ráji, takže tady můžeme ještě děkovat). Opravdově ožívá jen v prostředí kuchyně/u grilu, a tomuhle světu a jeho vnitřní dynamice je naštěstí věnováno dost prostoru. Příprava jídel všeho druhu je oslavou gastronomie, v tomhle případě je tak snímek radostí pohledět. Zbytek je tak trochu tři dny starý chleba, ozdobený okoralým kusem sýra a rajčetem z velkého řetězce. Mimochodem, věkově jsou Jon Favreau a Sofía Vergara jen necelých šest let od sebe!! Kdo by to řekl.. Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. nevyužití, ale dokážu to pochopit!! ()

heyda

Jsem na vážkách, jestli dát 3 hvězdy nebo 4, ale asi budu výjimečně hodný. Musím říct, že mám rád pozitivní filmy se sympatickými postavami. Nicméně po dějové stránce dost slabé a místy i celkem nuda. Jako reklama na Twitter velmi účinné, ale přece jenom jsem čekal asi trochu něco jiného. Nechám si to ještě projít hlavou, zatím za 4 hvězdy hlavně za ten good feeling effect, ale je to s hodně odřenýma ušima. ()

• Hlavní natáčení začalo v srpnu 2013 v Miami v restauraci Versailles a hotelu Fontainebleau. Film byl také natáčen v New Orleans, Los Angeles a Austinu. (KOOHA)
  • Jon Favreau miloval dobré jídlo, které i sám velmi často dokázal uvařit, a tak možná právě nad plotnou ho napadlo natočit film o jídle. Napsal si scénář, zařídil potřebné technické a finanční záležitosti a nakonec oslovil své přátele, kteří již v jeho filmech hráli, díky čemuž se mu podařilo přivést do snímku známá jména. (ČSFD)
  • 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)