Kuchynské dôvernosti

• Česko Šéfkuchař nadivoko (viac)
USA, (2005–2006), 4 h 46 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

David Hemingson

Predloha:

Anthony Bourdain (kniha)

Bradley Cooper, Nicholas Brendon, John Francis Daley, Jaime King, Bonnie Somerville, Owain Yeoman, Sam Pancake, John Cho, Frank Langella, Tessie Santiago (viac)

Podarí sa Jackovi Bourdainovi, ktorý bol kedysi skvelým šéfkuchárom, znovu vrátiť na výslnie? Na prípravu veľkolepej hostiny v top reštaurácii Nolita má so svojím tímom len 48 hodín...Bradley Cooper ako Jack Bourdain chcel byť už od detstva kuchárom. Keď sa mu to podarilo a stal sa z neho vynikajúci a obdivovaný šéfkuchár, sláva mu stúpla do hlavy, začal brať drogy dokonca aj pri varení, užíval si s prostitútkami, a tak prišiel o miesto a padol na spoločenské dno. Pomocnú ruku mu podá Frank Langella ako bohatý Pino Lugeria a ponúkne mu miesto šéfkuchára v jeho slávnej reštaurácii Nolita. Musí však za 48 hodín zohnať zamestnancov a pripraviť pohostenie pre vyše tristo ľudí. Jack sa najprv spojí so starými kamarátmi, šéfcukrárom Sethom Richmanom, odborníkom na morské pochúťky Teddym Wongom a majstrom na omáčky Stevenom Daedelusom, ktorý je súčasne aj poriadny zlodej... (oficiálny text distribútora)

eccola

Vydržela jsem jen pět dílů, tak možná nemám právo hodnotit. Knihu Anthonyho Bourdaina jsem četla a líbila se mi, oproti seriálu z ní totiž dýchá posedlost jídlem a vsím, co s ním souvisí...a všechny ty skopičiny kolem vycházejí nejen z mládí hrdiny, ale i z doby, ve které se to všechno odehrávalo - na konci 70. a v průběhu 80. let to muselo být divoké. Bohužel seriál vše posouvá jinam, když je nadčasový a soustředí se jen na situace, kdy si všichni chtějí za každou cenu užít, a na vtípky, které nejsou vtipné. ()

Yardie

Čirou náhodou jsem to zapnul v sobotu ráno u snídaně a chytl začátek prvního dílu. A "půlka" soboty v háji. Musel jsem vidět všech 6 dílů, které běžely. V neděli jsem si to zopakoval s tím rozdílem, že dílů bylo 7. Neskutečný "maratónek", na Coolu se asi zbláznili. :-) Každopádně - výborný seriál - vtipný, zábavný, odlehčený a svěží. Fakt jsem se zasmál a pobavil. Snad jen kromě dvou dílů (myslím 8 a 9) totálně našlapaný. Ty zbylé dva trošku slabší. Tohle se fakt povedlo. Nerozumím tomu, proč se natočilo jen tak málo dílů... 90%. Howgh! ()

hroubek

Osobně jsem velmi rád, že jsem minulý víkend zapnul televizi a spatřil tento seriál.Ten den jsem viděl dva díly z druhé poloviny seriálu.Ale hned po skončení mi bylo jasné, že chci vidět celý seriál.A tak jsem celý pracovní týden doplňoval jednotlivé díly aby se mi vytvořil nádherný obrazec.Obsazení je parádní a proto taky stačí pár dílů abyste si oblíbily hlavní hrdiny a užívali si s nimi jejich problémy.Bradley Cooper je v hlavní roli perfektní a jeho komediální výstupy patří k tomu nejlepšímu.Opravdu mě mrzí to, že seriál má jen 13 epizod narozdíl od některých seriálu, které by si nezasloužily ani polovinu. ()

tron

„A potom ma napadli. Boli všade. Samí Francúzi.“ – „No, je to francúzska reštaurácia, takže to dáva logiku.“ – „A fajčili!“ – „To oni robia.“ V prvom rade patrí moje veľké ĎAKUJEM Rex Mundi, ktorá ma na tento seriál upozornila. Keďže sme obaja fanúšikmi príbehov o jedle, tušil som, že sa na ňu môžem spoľahnúť. Ale aj tak som bol prekvapený, že je to AŽ TAK dobré. Je to teoreticky „len“ sitkom, ale chýba v ňom smiech a napriek typickej sitkomovej 20-minútovej minutáži (spolu vzniklo 13 dielov, bohužiaľ druhú sériu nikdy neodklepli) to nie je klasický sitkom, ale skôr feel good záležitosť. Ako divák máte k dispozícii plno fantastických postáv, ktoré sa navzájom vtipne doberajú (a každý tu má svoje miesto, od kuchárov a pomocníkov, cez brutálneho majiteľa Franka Langellu až po umývačov riadu, zdravím Ramóna), mnooožstvo humorných scén a vtipných dialógov, o hláškach nehovoriac. Naprieč celým seriálom sa vznáša príjemne ľudská aura, kedy je to 95% času strašne veselé a hravé, ale potom je tam 5% príjemne smutných a vy si vďaka nim uvedomíte, že vás tvorcovia dostali (najviac asi v epizóde, v ktorej Jacka navštívi jeho bývalý učiteľ a žiada ho o eutanáziu jedlom). Bradley Cooper je skvelý a intenzívny a ide na doraz; vôbec sa nečudujem, že mu to chýbalo a o 10 rokov neskôr sa nepriamo vrátil v celovečeráku Dokonalý šéf. Jedlo hrá dôležitú rolu, dobre sa naň díva, je úžasné pozerať sa na to, ako vzniká a ako je servírované a následne podávané hosťom. Je tam presne TÁ kulinárska poetika, akú takéto projekty musia mať, aby za niečo stáli. Ostatne nečudo, veď to vzniklo podľa knihy americkej kuchárskej legendy Anthonyho Bourdaina. Sklamal ma snáď len absolútne nedojemný a nerozlúčkový koniec, ktorý pôsobí dojmom, že hneď po ňom má ísť ďalší diel. ()

Pajky3

Dobrej seriál z prostředí jedné restaurace, který není zas až tolik o jídle. Bradley Cooper je sympaťák a tahle role mu sedí. Já chápu, že se líbí, ale to musí s někym spát každej díl? Ale i zbytek obsazení je zajímavej. Tým skládající se ze Setha, Stevena, Teddyho a Jima vytváří spoustu vtipných situací. Nesmim zapomenout na střevo Tanju. Jsem dost překvapenej z toho, že to Fox utnul už po čtyřech dílech a zbytek putoval pouze na dvd. Je spoustu seriálů, který jsou mnohem horší ()

• Seriál je natočen podle stejnojmenné knihy od šéfkuchaře Anthonyho Bourdaina. (Elbarto08)
  • Restaurace Nolita se objevuje ve 14. dílu 3. série seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). Není však v epizodě nijak zmíněna. (ČSFD)