Komediální seriál BBC s názvem Whites nám dovoluje nahlédnout do zázemí luxusní restaurace venkovského hotelu v Anglii. Hlavní postavou je Roland White (Alan Davies), svérázný a kdysi dávno proslulý šéfkuchař. Jeho hlavním pomocníkem a zástupcem je vytížený a podceňovaný Bib (Darren Boyd). Ti dva se společně se svými kolegy, pod vedením manažerky restaurace Caroline (Katherine Parkinson), denně potýkají s pracovními i soukromými problémy a výzvami. (Zbyisek)

Gogo333

Na Whites jsem se těšil kvůli Darrenovi a Katherin a hlavně britský komedie mám rád. Bohužel jsem docela zklamán, vtipů tam moc nebylo a celkově to působilo tak nějak divně. Kitchen Confidential se mi líbil víc. 65% ()

xxENDxx

Šestidílná první série tohohle nenápadného dílka z produkce BBC balancuje na hraně mainstreamovosti. Téměř bez jakékoli propagace prošuměla éterem a zdá se, že jí nikdo nevěnoval moc pozornosti. A to je rozhodně škoda. Seriál vezoucí se na oblíbenosti různých pořadů o vaření zasazuje děj právě do kuchyně. Skvělý Alan Davies jako hlavní šéfkuchař a Darren Boyd jako jeho zástupce seriál pěkně táhnou, za občasného přihrávání Jen z IT Crowd, coby manažerky hotelu. Silnější momenty převládají nad těmi slabšími, jako celek to působí překvapivě dospěle a kompaktně, s minimem trapných fórků. Z poslední doby bych k tomu přirovnal počin od ameriských STARZ - Party Down. Jestli máte rádi pořady o vaření a inteligentnější britský humor, je WHITES určeno právě pro vás. O žádný zázrak sice nejde, ale jisté kouzlo mu upřít nejde. Hodnoceno po 1. sérii - 70% ()