Při přepadení banky je stárnoucí gangster Walker (Lee Marvin) postřelen svým komplicem, který vzápětí zmizí s ukradenými penězi i s ženou svého přítele. Walker se dostane do pověstné věznice v Alcatrazu, kde si musí odpykat dlouholetý trest. Po celou dobu svého trestu je posedlý jedinou myšlenkou-jak krutě se pomstí zrádnému společníkovi a nevěrné ženě. Když však je konečně najde, zjistí náhle, že má co dělat s celou zločineckou organizací.... (Magic Box)

freddy

Pomsta umí být velmi silným hnacím motorem. A hlavní hrdina si jde během filmu neomylně za tím, co chce, a nehledí při tom na následky. Jeho pomsta je rozhodně zajímavá, jeho pohnutky pochopitelné a jeho postupy fascinující. A nelze mu upřít ani charizma. Během filmu jsem neměl ani na okamžik čas se nudit a jak film pokračoval, byl jsem stále zvědavější, co se bude dít a co případně zase ten borec vymyslí, aby se dostal o něco blíže ke svému cíli. Až na ten začátek, kdy mi chvíli trvalo pochopit, oč tam jde, to je dokonalý film, který mě bavil. /Noir Film Festival, 20.8.2017/ ()

Chrustyn

Ještě než vznikla "Odplata" s Melem Gibsonem natočil podle knihy "Hunter" režisér John Boorman tento thriller. I zde jde hlavnímu hrdinovy o pomstu a hlavně o prachy, o které ho připravil bývalý kolega spolu s hrdinovo manželkou. Bohužel příběh nemá takové tempo jaké by si zasloužil a akce a napětí také není mnoho. Lee Marvin je ale skvělej. ()

Wacoslav1

No vida předtím jsem neměl ani potuchy, že tohle je film kterým se vlastně inspirovala Odplata s Gibsonem a to do jisté míry až tolik, že by se skoro dala označit za přímý remake který se teda povedl o třídu výš. Každopádně ani tenhle originál není úplně špatný, ale rozumím, že někdo může mít problém s tím, že to je taková typická nikam nespěchající navíc divácky dost odtažitá sedmdesátková záležitost. Nicméně charismatický Marvin je držák a tak i když tady už se moje hodnocení na čtvrtou hvězdu nevytáhne, tak jsem rád, že jsem se o existenci tohohle filmu dozvěděl a doplnil jsem si ho. V rámci porovnání s Odplatou ne úplně marná záležitost.65% ()

mortak

Poslední vteřiny života bojovníka, ve kterých přichází vyrovnání se životem. V Asii častý námět bojových wuxia filmů, na západě spíše výjimka (z poslední doby snad jen Bessonova Lucy, ve které umírá v akčně-mystickém stylu drogová dealerka). Boormanovi se podařilo udržet snovou složku filmu v pevných mezích, k čemuž mu prý hodně pomáhal Marvin. Pro něho to bylo určité vyrovnání se s válečnými zážitky. Rozhodně je Point Blank sevřenější a údernější než většina wuxia, které jsem na toto téma viděl. A mimochodem: scéna rvačky v klubu je takový dávný předchůdce Johna Wicka (kulisami i atmosférou). ()

Caszidy

Vida, tak ona ta gibsonova Odplata je vlastně remakem marvinových Bez okolků. Musím uznat, že po téměř otravném úvodu se zřejmě "uměleckým" střihem(jež mě málem odradil od dalšího sledování), se snímek rozjel k nezastavitelné jízdě za onou odplatou zhmotněnou dlužnými 93 tisíci dolary. Lee Marvin je jako zatvrzelý a neústupný gangster Walker naprosto skvělý a ostatní herci ve vedlejších rolích odvádějí též solidní výkony. Takhle nějak by to mělo vypadat. ()

• The New Yorker (reportáže, komentáře, kritika) napsal v roce 1967, že film je brutální melodrama. (Terva)
  • Podle románu Richarda Starka "Lovec" (The Hunter) (Terva)
  • Kriminální thriller Bez okolků je považován za první skutečně neonoirový film 60. let. (Terva)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)