Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší  lupič, Parker (Jason Statham), je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera (Michael Chiklis). Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie (Jennifer Lopez), neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov. (TV Markíza)

ConanVJ

Tenhle akční/triller, spíš triler než akční, se podle mě povedl. Příběh filmu je povedený, i když bez většího překvapení. Akčních scén tu moc neni, ale podle mě jsou dobré a Stathamovi sedí (i když jsem byl u něj zvyklej na větší masakry). Filmek je dost upovídanej a mohl by být i o něco kratší, ale zas to dávalo jako celek smysl. J. Lopez už zestárla a není to kdovíjaká buchta, ale jako realitní makléřka celkem ušla. Celkově dávám filmu 70%, ale už by to chtělo od Stathama nějakou našláplou věc ve stylu Kurýra. :) ()

JASON_X

V mezích žánru docela dobrá záležitost. A to jsem si Parkera pustil s předpokladem, že to bude klasická stathamovská srajda, protože tenhle můj jmenovec vypadá spíš jako manekýn než jako drsňák. A hlavně mě děsila účast portorikánské divy Lopezové, která je v mém análu už nesmazatelně zapsaná jako "ta s tou pojištěnou prdelí". No ale v průběhu filmu jsem se přistihl, že mě to bez námitek docela baví a necelé dvě hoďky svižného a nápaditého děje mi utekly jako voda. Statham je samozřejmě jako obvykle gauner, samozřejmě charakterní a sympatický, samozřejmě že "těžko ho zabít" (ale není nezranitelný) a předvede několik dobrých gagů (ten nejhezčí je asi "bod zásobníkem"). Jennifer je pořád kočka, i když už jí (jejími slovy) "bude skoro čtyřicet" (ehm...) a po penězích a bohatých chlapech lačnou flundru zahrála slušně. A Nick Nolte... se ve filmu mihnul možná proto, že neměl ten den nic lepšího na práci. Jen mě trochu mrzelo, že nedostal víc prostoru můj uzenáčský oblíbenec Clifton Collins. No a taky se mi líbily floridské exteriéry, pár leteckých záběrů bylo hodně pohledných. Nenapadá mě nic víc, co bych k tomu napsal; solidní oddechovka na několik použití. ()

verbal

Nezastavitelný, krutodrsný Turek je zpět. A je ve formě! Domlácený, pobodaný a s akutním průstřelem jater ležérně nasadí kapačku fyziologického roztoku, dá si hodinový relax v sanitce, promne nonšalantní strniště a pak s odhodláním workoholického deratizátora vyhubí mafii a její přisluhovače v polovině Ameriky. Kunduje mu při tom živoucí reklama na liposukci, botoxové injekce a zázraky moderní plastické chirurgie, seňora Lopézová, kterou sice najali jen proto, aby kroutila svou božskou prdelí a kompenzovala tak přemíru testosteronu, nicméně i tak je ten product placement pořád nesmírně účinný, protože i v jejich čtyřiačtyřiceti má jeden při pohledu na ní chuť nechat si o nějaký ten decimetr prodloužit čuráka a vyzvat ji za použití pár žalostných vulgarismů k tanci, gerontofilie negerontofilie. Takže roztrženo a slepeno to sice žádná velká sláva není, avšak i s tou přemrštěnou stopáží se z toho dá zdravý, dobře natočený průměr pořád vykozit. Ne, pardon, chtěl jsem říct vymlátit. Tak ne, chtěl jsem říct vystřílet... No prostě za tři. ()

tron

Strašne nudný a nezáživný film. Mdlý scenár, nulový spád, málo akcie a nevydarený kasting. Najviac ma zaujala zazobaná výprava Palm Beach s domami, spomedzi ktorých ak niektorý stojí pod 2O miliónov, dá sa o ňom hovoriť ako o podozrivo lacnom. Inak bieda a chudoba. Neviem, či ma viac nebavila Jennifer Lopez, Nick Nolte alebo (čo je asi najhoršie) ústredný (anti?)hrdina v podaní Jasona Stathama (Gibson bol v danej úlohe v Odplate stokrát lepší). ()

Pilda17

Na Jasona Stathama se vždy rád podívám a i Parker nebyl nejhorší. Občas trochu nelogičnosti, občas trošku zvláštní chování postav a nakonec jako vždy předvídatelný děj a průběh. Přesto všechno když se člověk přenese, tak si dokážete Parkera užít. Akční scény jsou dobré, hudba stravitelná, ale vše zachraňuje Statham, bez něj by vše bylo poloviční. Svým způsobem zajímavá záležitost, která nenabídne bohužel nic výraznějšího .. 6/10 = 60% ()

• Film byl promítnut manželce a synovi zesnulého Westlaka. Skutečný Parker by podle jejich ohlasů prý byl ze snímku nadšený. [Zdroj: violentworldofparker.com] (Raziel_cz)
  • Parker (Jason Statham) nosí hodinky značky Richard Mille RM11 Felipe Massa a Rolex Submariner. (dyfur)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)