Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

DwayneJohnson

Solidní věc, kterou kazí poněkud nepovedený konec. Jinak se jedná vcelku o vydařený, filmový počin, kde se potvrdí staré přísloví, že každá akce vyvolává reakci. Když je akce zpackaná, tak na sebe drsná a zničující reakce nenechá dlouho čekat. Na závěr poučení pro všechny. Když střílíte na srnce, dávejte si sakra pozor, ať se dobře trefíte, jinak přijdete o něj a (možná) i to co nejcennější, co máte. ()

castor

Prostý, ale velmi účinný námět. Zajímavý od začátku do konce. Samozřejmě je potřeba si předem o snímku nic nezjišťovat. Sledovat počínání dvou mladíků a vžít se do jejich kůže není nic příjemného. Jediné co, tak jsem se bál konce. Jak to celé asi může dopadnout. A tvůrci si nakonec ani tady úplně špatnou chvilku nevybrali. Představa, že by se hoši měli z vidlákova třeba prostřílet, je úsměvná. Ale postupně. Kamarádi z dětství si vyrazí do skotských lesů na lov, ovšem namísto bezbranné srny si odvezou hodně nepříjemný zážitek. Ostatně potíže se na ně lepí už od prvního propitého večera. Ekonomicky zkoušené prostředí je naprosto nehostinné, vesničané nekompromisní, atmosféra houstnoucí, napětí gradující. Je to přímočaré, ovšem nějaké dvě tři scény bych klidně mohl postrádat, aby to celé ještě lépe ubíhalo. Přesto to nesklouzne k nechtěnému, prostě hoši si to celé vyžerou se vším všudy, na čemž mají velkou zásluhu také přesní herci. Na debut (Matt Palmer) palec nahoru. Takhle má vypadat hutný thriller. ()

oveckaoa

2 chlápci si jdou kamsi do jakéhosi zapadákova (asi tam necestují žádní turisté takže kromě nich tam nikdo přespolní není tím padá i nějaké napětí jelikož od začátku všichni ví, že to udělaly oni) zastřílet akorát, že se jim nezadaří a místo srny střelí děcko. Příjde fotík toho děcka a chce jednoho z nich zastřelit a ten 2 z nich ho zastřelí pak se to snaží zakamuflovat, ale příbuzní těch obětí po nich jdou. Totálně průměrné drama (thrillerem bych to nenazýval) , které je od začátku do konce vykalkulované (ty kecy o realičnosti jsou k smíchu k tomu se ještě dostanu). Takže všichni v tom zapadákově se znají a každý je někoho bratr sestra strýc atd. nikdo tam nevlastní mobil (dokonce ani ti 2 chlápci nejspíše) a ty 2 kretény vůbec nenapadne si za celý film domluvit třeba odtahovku nebo zavolat policii o pomoc. Některé scén jsou i neskutečně parodické třeba jednomu z nich rozmlátí nos, protože šoustal s čísi dcerou (to on nevěděl) a dal jí drogy následuje scéna kdy se mu omluví koupí jim pivo a nechá je na pokoji a to všechno jen kvůli tomu, že ten zmlácený jim dříve slíbil, že se poptá jestli by jednomu z nich nenabídly kšeft (opravdu bych kdyby mě někdo rozbil nos měl ještě chuť mu domlouvat kšeft bych musel být totálně vylízaný snad). Korunu tomu všemu nasazuje poslední scéna kdy přežije ten co to děcko zabil jen kvůli tomu, že jeho žena čeká děcko druhý nejspíše bez ženské i bez děcka umře a zastřelí ho zrovna on místo toho příbuzného toho mrtvého děcka co si celý film hraje na největšího ochránce na světě. 40 procent ()

Asia_Power

Řekla bych Vám, že komentář obsahuje boiler, ale kdo viděl trailer tomu to stejně došlo a vůbec je to Vaše vina, že čtete moje komenty před filmem. Máte to číst kurva po filmu. Jo, já vlastně na ten boiler upozornila, že bude. Takže poslední možnost přestat číst. Pořád čteš? Chceš to, máš to !! Tááákže...To máte tak, když chcete skolit laň, nebo srnu a místo toho umístíte ukázkovej headshot do makovičky malýho chlapečka. Předsedo průser !! Co teď? Trofej je to sice vskutku originální, ale pověsit si tuhle vycpanou hlavu nad krb a bavit návštěvy historkou, jak k tomu došlo, to asi neni nejlepší nápad. A jako bonus to vysvětlete nasranýmu taťkovi toho klučiny, kterej pro Váš životní zásah nemá úplně pochopení. Naštěstí máte dobrýho kamaráda, ale zase najednou průsery dva. A tak se po tomhle lovu, kterej by odsoudil i samotnej Predátor, naše dvojice potácí od průseru k průseru a místní vidláci z Buranova čuchaj nějakou nekalost. Jako bonus jsou celkem pomstychtiví a co naplat, právo na to maj páč určitý faily prostě neokecáte upřímným Ájm sory, pyčo! Musím uznat, že padouch v tomhle filmu vlastně neni nikdo, hlavní Hero s kámošem měli prostě jen kolosálního peška viz rčení "Na posranýho i hajzl spadne" a na místě vidláků bych jednala stejně. Každopádně konec mě celkem vykolejil, štěkala jsem ledacos, ale takovouhle vomrdávku ne, to bylo tak zvrácený až to bylo super. Takže Deywe, díky za tip :-) ()

Malarkey

Hodně slušný thriller, který, nevím proč, mi lehce připomínal naší českou Vendetu. Možná tou komorností. Navíc tady jsem kluky herce ani neznal a přitom předvedli hodně slušnej napěťák, u kterýho jsem na necelé dvě hodiny doslova oněměl. Je teda pravda, že námět hned z kraje filmu úplně nedává smysl a kdyby oba trošku použili mozek, tak by to dopadlo líp, ale zase je fajn, že se to odvíjelo tak, jak se to odvíjelo, protože všechno ostatní splňovalo naprosto vzorově zásadní prvky thrilleru...včetně přehnaně vypjatému závěru. ()

• První a poslední scéna byla natočena ve stejný den. (MeanWhile)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)