V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

Xmilden

Tady hodnocení bude časem klesat, pro Evropana, který se dívá na Jackieho Chana hlavně kvůli jeho ztřeštěným kouskům je tohle těžko poživatelná strava. Jackie se vrhnul na pravé asijské drama a musím řict že tohle mi opravdu nesedí. Film je po celou svou stopáž dosti složitý a kupí na sebe jednu dějovou kličku za druhou až z toho jde hlava kolem. Chvílemi mi vytanuly na mysl Gangy New Yorku anebo nějaké gangsterky. Je to ovšem všechno takové zvláštní a přitom příliš ambiciózní. Rozhodně film, který už netoužím vidět znovu. Jackie si urval větší sousto než by bylo záhodno. Navíc mi vadí že podobně jako Steven Seagal si odmítá přiznat pokročilejší věk. Bohužel je to tak. ()

mortak

Chan chce být zároveň, klaďas a zároveň záporák, a tahle rozpolcenost charakterizuje celý film. Naivita hlavního hrdiny je obrovská, což mu nebrání lámat vazy (kde se naučil zabíjet?), aby se vzápětí choval jako Matka Tereza, a chtěl budovat čínskou ideální komunitu v Tokyu. Jako kdyby chtěl Al Pacinův Scarface šířit v Americe Castrovu idelologii, a ne prodávat drogy. Chan by se měl podívat na Henryho Fondu v Tenkrát v Americe, který dokázal skvěle zahrát padoucha a jít proti svému image. To Chan nedokázal. ()

Ceres

Jackie si střihl další vážnou roli a dopadlo to špatně, protože ve filmu hraje, že neumi ani kopnout a opak by filmu pomohl strašně moc. Takenaka jako policista nepřesvědčivý, občas je vidět, že do scény propašovává trochu humoru. Akční scény? O ničem, závěrečná přestřelka na Okubo station trapná. Jakékoliv srovnání s kultovními filmy naprosto mimo. Film je zklamání, protože s tak dobrý obsazením to takhle zmrvit ty akční scény, vážně trapas. Nebýt Fan Bingbing, není se na co dívat. I když tento snímek takhle hodně kritizuji, nedá se občas upřít dobré napětí, ale jinak ještě kromě závěrečné scény ve stoce, není co vyzvednout. Slabota, celkově přehodnoceno a nad těmi vysokými hodnoceními jsem se dobře pobavil. 40 %. ()

Martin741

Pan Jackie Chan natocil opat slusny, aj ked len trochu nadpriemerny film. Tematika Yakuzy je fajn, ale su aj vacsie talenty, ktore dokazu nasinca plne pohltit svojou zrucnou filmarcinou /Takeshi Kitano a jeho Autoreiji/. Akcnych scen trochu pomenej, ale pan Chan dokaze hrat. Sice nie nejako oslnivo, ale herecky talent ma. 75 % ()

Mrkvič

Pětapadesátiletý Chan hraje asi o 20 let mladšího emigranta. Jackie Chan, který neudělá žádný kaskadérský kousek, žádný vtip a ani nezazpívá. Až na to zpívání mi to první polovinu filmu hodně chybělo. Tu první polovinu, kdy jsem se vzpamatovával ze všech těch jmen, národností a stejně vypadajících obličejů. A potom se to rozjelo. Jackie Chan jako nájemný vrah. Mafiánské vztahy jak v Kmotrovi. Dokonce mnohem složitější a některé scény mi přišly i působivější než v podobných amerických filmech. Jasný důkaz, že na Chana se bude dát dívat, i když už nebude mít jedinou nepovedenou scénu k ukázání při závěrečných titulcích. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)
  • Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)
  • Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (viac)