Milostné vztahy nesedí vždy na míru tak jako rukavice. Dva rozdílní muži v duelu o srdce jedné ženy... Jeden z nejslavnějších současných komiků Steve Martin se na svých snímcích často podílí i jako scenárista. Romantické drama podle jeho scénáře a novely Jeden navíc pojednává o mladé křehké prodavačce rukavic Mirabelle (Claire Danesová), které nečekaně zkříží cestu dva zcela rozdílní nápadníci. Jedním z nich je právě Steve Martin jako charismatický a zajištěný obchodník Ray, tím druhým Jason Schwartzman jako roztomilý podivín Jeremy. V jejich souboji o lásku komplikované Mirabelle získává navrch šarmantní Ray, který ji dokáže okouzlit svým galantním chováním a všeobecným rozhledem. Citlivou duši umělecky založené dívky ale sžírají vnitřní pochyby a touha po vztahu, v němž bude zažívat vřelost opětované lásky a prožívat každou chvíli naplno. Nejistá dívka dospívá v ženu, která se musí rozhodnout, co vlastně od života chce. (Česká televize)

dr.horrible

V zásade nič proti, ani nič pre. Claire je ako vždy roztomilá, Martin civilný (možno až trochu moc) a Schwartzman už tradične geekovsky sympatický. Hudba ujde, scenár tiež nie je vyslovene stupidný a technicky by sa to s prižmúrenými očami dalo. Ale aký to malo celé zmysel? Veď to bolo sterilné, zbytočné a aj tú jedinú zaujímavú odbočku od príbehu (antidepresíva) okamžite zahovorili kecami stále o tom istom. Toto že napísal Steve Martin? 50% ()

dopita

Claire Danesová se plácá mezi praštěným Jason Schwartzmanem a prastarým Steve Martinem a neví s kterým má zůstat. Celkem nudná záležitost, postrádající šmrnc a tah na bránu. Na druhou stranu, uplnej šunt to rozhodně není, určité kouzlo film má. Ale na můj vkus až příliš pozvolné. Je fajn vidět Stevea Martina v seriózní roli, kdy ze sebe nedělá debila jako v slátaninách typu Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter. Ve filmu je výborná hudba, těch krásnejch tklivejch smyčců je pro tenhle film až škoda. ()

`barocco

Prijemne prekvapenie, najma ked clovek ocakaval tradicnu hollywoodsku romanckomediu a dockal sa skor europsko ladenym pribehom lubostneho trojuholnika. Claire Danes svoju ulohu stratenej a osamelej dievciny v utrobach velkomesta ktora viac nez cokolvek potrebuje niekoho kto by ju miloval zvladla fantasticky. Aj ked sa scenar vyprazdnuje zbytocnym vysvetlujucim komentarom je to stale film ktory by niektorych mohol po zalahe osuchanych, stokrat videnych klise tohto zanru prekvapit. ()

ddf76

Tak to Steve Martin prekvapil. Na to, ze dela v poslednich letech jeden horsi film za druhym. K tomuhle vybornymu filmu napsal scenar i si v nem zahral. V prvnich 20 munutach je to takova lehka komedie a pak se film stane vaznejsim. Skvele zahrala i Claire Danes. Jason Schwartzman se asi hrani podivínů těžko vyhne :). Scenar, kamera, rezie i hudba na 4*. Takze kdo ma rad filmy o zivote, tomu bych snimek doporucil. ()

Ridick

pribeh o osamelej predavacke, tuziacej po laske, ktoru na konci najde sa mi zda v tychto casoch uz dost osuchane. to by aj nevadilo, keby to bolo nakrutene sviznejsou formou a boli vynechane vsetky tie nudne obkecavacky, pretoze vsetci herci svoje ulohy zvladli a hudba sa mi strasne pacila. no skoda. ()