Peklo v Pacifiku

• Česko Peklo v Pacifiku (viac)

Souboj dvou vojáků znepřátelených armád uprostřed tichomořských ostrovů. Na pustém ostrůvku, ležícím kdesi uprostřed Tichého oceánu, se na sklonku druhé světové války setkávají dva trosečníci, americký pilot a japonský námořní kapitán Tsuruhiko Turoda. Jsou příslušníci vzájemně znepřátelených armád, stojí mezi nimi i jazyková bariéra a od prvého okamžiku myslí na jediné: jak rychle zlikvidovat svého protivníka… Film natočil významný anglický režisér John Boorman (Vysvobození, Excalibur, Naděje a sláva, Neznámý Rangún, Generál, Na hřbetě keltského tygra), který „soukromé válce“ dvou válečných protivníků vtisknul místy až naturalistickou atmosféru, působivost a napětí. Herecké role v komorním, modelově vystavěném příběhu, napsaném na téma mezní situace člověka a nesmyslného militarismu, vynikajícím způsobem ztvárnili Lee Marvin a Toširó Mifune. Hudbu napsal uznávaný americký skladatel filmové hudby Lalo Schifrin, za kamerou stál rovněž skvělý Conrad Hall. (Česká televize)

Kulmon

Robinsonovsko - trosečníkovské téma tentokrát z prostředí 2. světové války, kdy se na pustém ostrově setkávají příslušníci nepřátelských států. Američan a Japonec. Toshiro Mifune se nezapře, jak jeho charakteristické "vyběhnutí" - tak typické v předchozích samurajských filmech, tak jeho charisma celkově. O to trochu přichází společně s vousy. S celkovým ztvárněním jsem velmi spokojen, jen ten konec .. ten konec ... ()

LiVentura

Skvostný duel dvou velkých individualit.. Trvalo jim dlouho, než osamocení nepřátelé na odlehlém ostově pochopili, že musí táhnout za jeden provaz, ovšem nic netrvá věčně, ani toto "nouzové přátelství" dlouho žel nevydrží...! Naprosto skvostná ukázka bravurního herectví a vypravěčství, tehdy ještě filmy stály za to. ()

Kimon

Drama vypráví příběh dvou nedobrovolných obyvatel pustého ostrova (vojáků znepřátelených stran) v období americko-japonské války. Sami na ostrově bez vody, jídla a bez pochopení, že přežít mohou pouze když spojí své síly. Pro jazykovou bariéru mezi trosečníky je ve snímku minimum dialogů, což ale v žádném případě nic neubírá na dramatičnosti. Závěr filmu je nečekaný a překvapující. ()

angel74

Tak tuhle robinsonádu na druhou jsem si tedy opravdu vychutnala. Jen mě trochu mrzí, že vše znenadání skončilo právě ve chvíli, kdy jsem byla napnutá k prasknutí, co se bude dít dál. Vůbec bych se nezlobila, kdyby byl film o půl hodiny delší. Lee Marvin a Toshiro Mifune zaslouží absolutorium za to, jak dokonale se vžili do rolí dvou znepřátelených trosečníků. (85%) ()

gogo76

Nestarnúca klasika natočená na nádhernom mieste, ktorá bude mať vždy čo povedať. Riešia sa tu totiž otázky života a smrti, priateľstva či nenávisti, čo bude aktuálne vždy. Film je tak nadčasový, že vám počas sledovania ani na chvíľu nenapadne, že film už má viac ako 50. rokov. Priznám sa, že japonský stroskotanec mi bol sympatickejší, pretože T.Mifune má takú charizmu, ktorú hociktorému japoncovi príroda len tak nenadelí. Veľa sa toho vo filme nenarozpráva a v pohode by sa film dal pozerať aj bez znalosti akéhokoľvek jazyka, pretože ani naši hlavní hrdinovia si veľmi nerozumejú. Každý si tu melie po svojom. Záver je trošku uponáhľaný a pre mnohých bude pôsobiť ako facka, ale ja ho proste akceptujem tak ako je. Alternatívny koniec je o dosť strávitelnejší. Ak by som ja mal stroskotať, chcel by som, aby to bolo na podobnom mieste. 80%. ()

• Oba z hlavních a jediných herců ve filmu - Lee Marvin a Toshiro Mifune - skutečně v Pacifiku za 2. světové války sloužili. Marvin za USA, Mifune za Japonsko. (Javert)
  • Film se natáčel na ostrovech Palauské republiky a v Mikronésii. (Koldyn)
  • Poté, co producenti změnili původní konec, aniž by se s ním poradili, se režisér John Boorman zavázal, že si od té doby bude vždy udržovat tvůrčí kontrolu nad svými projekty. (aporve)