Anglický podnikatel Ricky Masters (Paul Bettany) se oženil se slušnou a společenskou Madeleine (Olivia Williams), nyní je ale daleko více přitahován její sestrou Dinah (Helena Bonham Carter). V dívce vidí nespoutaný živel, při pohledu na svou chladnou manželku by rád směnil za bohémskou nevázanou malířku. Začne si s ní románek, ale ani poté, co Dinah otěhotní, není schopen opustit svoji manželku a zhrzená žena odjíždí do Francie. Tím ale všechny životní zvraty pro všechny tři rozhodně nekončí. Osud je vždy nakonec svede zase dohromady... Příběh filmu vychází z novely Rosamondy Lehmannové The Echoing Grove. (Morien)

italka63

Snímek o životě dvou sester, jedné šťastně vdané, se synkem, chladně krásné, a té druhé, úplném opaku,bezprostřední energické ženě, svobodné a do které se zamiluje právě švagr, to vše lemováno studenou Anglii , jíž už obchází příchod druhé světové války. Drama o vášni, touze, ale také ztrátách, smrti,a smutku, který je bezbřehý jako oceán...jen čas možná smyje rány, které sestry prožily.Vynikající Helena Bonham Carter a Paul Bettany, do kterého bych nikdy neřekla, že se své role takhle zhostí. Skvělý zážitek. ()

rikitiki

Chladná sestra, hysterická sestra a na pověsti rodiny lpící matka vytyčily smrtonosný trojúhelník, do kterého se jako do pasti chytil velice slabý muž. Na překážku tomuhle vztahovému retru jsou krkolomné dialogy i krkolomné zvraty ve vztazích a časté zneužívání deus ex machina v podobě náhlé nemoci, války, havárie, nebo různých dalších tragédií . Nejvíc ale filmu ubližuje rozbředlá sentimentalita, která jednoduše nudí. A vzhledem k tomu, že svým charakterem není žádná z postav sympatická a není důvod jí fandit, se pocit nudy ještě prohlubuje. /13. 4. 13./ ()

hellstruck

Tak tohle bylo opravdu z toho slabšího soudku BBC. Nerozhodný slaboch stojí mezi dvěma ženami - krásnou a chladnou manželkou a její temperamentní sestrou. Olivia Williams je skutečně to jediné pozitivum na celém filmu, cenu dostala právem. Ale jak Masters tak Helena značně brnkali na moje nervy. Snad je to tím, že zastávám "staromódní zásady" a nevěru nesnesu - obzvlášť, když podvádí chlap, co svoje činy omlouvá tím, že se cítil nemilovaný. A k tomu se sestrou.. To je vyloženě sobecké, bezostyšné a svým způsobem zvrácené. A přitom jejich vztah nepůsobil jako láska, spíše jen vášeň, posedlost.. Pravděpodobně budu za hrozného moralistu, ale když mi nesednou pohnutky hlavních hrdinů, tak se mi většinou nelíbí celý film. A The Heart of me je na tak krátkou stopáž neskonale nudný a dobově neautentický, měla jsem dojem, jak kdyby se všichni jen vyžívali v tématických večírcích a staromódních hadrech. Už chápu, proč mi film ležel tak dloho v počítači bez povšimnutí. Ale konečně jej alespoň můžu smazat.. ()

gogo76

Spočiatku mi tento milostný trojuholník nepripadal nijako výnimočný až na to, že ide o sestry, čo je podľa jednej z nich trochu zvrátené( ako pre koho, že?). Film je však zaujímavo prestrihaný a medzi postavami v príbehu dochádza k niekoľkým zvratom. Pôsobí trochu komornejšie, ale vďaka hereckým výkonom to vôbec nevadí. Podobné filmy zvyknú mať silný hudobný doprovod. Tu som ho síce nezaznamenal, ale hudba splnila účel. Potešil ma zaujímavý záver s bombardovaním Londýna. 80%. ()

mat.ilda

Osudová, bezohledná láska v rodinném kontextu, s výraznou příchutí beznaděje, nechtěných odloučení, vzájemného ubližování i odpouštění, ve velmi slušném obsazení, podmáznutá oduševnělou hudbou, hodnou klasiky. Není důvod, proč se ještě někdy, v šeru podvečera a při mírné melancholii nenechat přesvědčit, že stojí za další vidění. ()

• Natáčení probíhalo na britském Isle of Man. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy podle románu "The Echoing Grove" Rosamond Lehmann. (Terva)
  • Olivia Williams získala filmovou cenu British Independent v kategorii nejlepší herečka. (Terva)