Hlavním protagonistou adaptace stejnojmenného románu Erica Amblera je námořní inženýr, který se během své obchodní cesty v Turecku stane terčem agentů ve službách nacistického Německa. Orson Welles na noirovém snímku sice není podepsán jako režisér, ale jeho stopa je na výsledném tvaru víc než patrná. (Letní filmová škola)

erased

Nebýt výborného závěru, sympatického hrdiny a jeho skvělého anděla strážného v podání Orsona Wellese, byla by to katastrofa. Zpočátku výborně fungující voice-over se postupně vytrácí a s ním i poslední známka napětí. Prostor mezi slibnou úvodní scénou a zmíněným závěrem je tak vyplněn především nudnými hovory a tančením okolo plytkého špionského děje. Naštěstí je film dost krátký na to, aby se nuda dala překousnout. ()

sanikope

Na 1943 veľmi slušná paranoja v štýle spy-noir. Všetky postavy pôsobia absolútne nedôverihodne a to už je veru dobrý základ pre poriadny noir. Chvíľami sa dej akoby vytráca v tej zamotanosti rôznych agentov ale dľžka 69 minút je ľahko znesiteľná v tej spleti udalostí. A nadovšetko Orson v baranici ako hlavný vyšetrovateľ ??? ()

Streeper

Film, ze kterého chtěli udělat velký akční trhák roku, ale vůbec se jim to nepovedlo, jelikož je to o ničem. Až se mě zítra někdo zeptá, o čem ten film byl, tak to nebudu vědět. Postavy ve filmu nedostali tolik prostoru, abych je nějakým způsobem poznala a porozuměla jim. Děj příběhu je strašný, jakoby to nemělo začátek ani konec, prostě je to jeden velký nepovedený zmatek. Nejlepší na tom všem je Orson Welles, kterého bych tam skoro ani nepoznala, ale jinak se na tenhle film nikdy znovu nepodívám. ()

vitekpe

...a k okolnim komentarum pridavam jeste zminku o outfitu prekrasne Dolores del Rio. Neco takoveho si nevzpominam ze bych v nejakem noiru videl, a "tygri styl" v tomto pripade vitezi.. :-) Orson Welles stejne jako Joseph Cotten odvedli dobrou praci, ale jinak film opravdu nicim neprekvapi... ()

liquido26

Tento snímek opravdu není nic zvláštního, ale to pro mě není většina filmů noir, takže dávám čtyři hvězdičky. Journey Into Fear má navíc tu výhodu, že díky délce nemůže začít nudit a navíc obsahuje některé geniální záběry, např. závěrečná honička na hotelových oknech v dešti (zřejmě Wellesův vklad). ()