Artie Logan (Charlie Schlatter) je nováčkem na univerzitě. Zamiluje se do Tally Fuller (Josie Bissett), nejpopulárnější dívky ve škole. Ta je jednoho dne nalezena mrtvá a Artie se stává hlavním podezřelým. Snaží se pak očistit své jméno a najít pravého vraha. (Terva)

Lacike

Je to skvela krimikomedia z univerzitneho prostredia. Zapletka je absurdne prekombinovana a obsahuje kopu skvelych hlasok, takze o nonstop zabavu je postarane. Rozuzlenie ma dokonca prekvapilo. Bal som sa, ze vrahom bude postava, ktoru som si oblubil. Nastastie nebola. Hlavny hrdina je sympatak. Je tu niekolko sexi zien a ako bonbonik tu je Walken v ulohe detektiva u ktoreho cely cas neviete, ci to ma vsetko na haku alebo je len nad vecou. Skoda ze nemal väcsi priestor. Na to ze je to komedia, tak je tu aj par solidnych krvavych scien. Vysledkom je velmi prijemny a nepravom zabudnuty videofilm. 7/10. ()

vegetol.mp

Dnes už téměř zapomenutý film. Slušná detektivka spíš televizního střihu, v trochu italském stylu, ve které se sešli tehdy nadějný Charlie Schlatter a jako vždy výtečný Christopher Walken. Dialogy jsou opravdu vtipné, téměř sitcomové, režie spíš rutinní, ale dohromady to funguje překvapivě dobře a o zvraty není nouze. Za mých mladých let, jsem z toho filmu byl celý paf. Dneska už to tak žhavé není, ale příjemné pokoukání to rozhodně je. ()

majo25

Mysterióznosť tomuto filmu uprieť nemožno, ale že prvá tretina vyzerá ako nejaká romantická komédia a ani po prvej vražde sa toho príliš v nastavení filmu nezmení, už áno. Dve hlavné postavy hláškujú o-sto-šesť, a to aj po niekoľkých surovejších vraždách - to atmosfére určite nepridá. Aj keď je odhalený vrah jednou z neprekvapujúcich alternatív, spätne to celé vraždenie vraha nie je bohvieako presvedčivé. Pár menších logických chybičiek sa tiež nájde. Aj Walken akosi skĺzava do priemeru. Akurát tempo je slušné, aspoň teda od prvej vraždy. ()

Dale

Film je nahláškovaný, ako by ho písal Shane Black a nehláškuje len hlavný hrdina, v tomto za mňa hviezda navyše, no pokiaľ ide o thrillerovosť, tam už je to so scenárom horšie. Vraha odhalíte veľmi skoro po prvej vražde, takže všetko ide pekne podľa šablóny. Za to hviezda dole. Aj tak ale veľmi príjemná záležitosť. 70% ()

filmator

Celkem solidní thriller, který jsem kdysi dávno viděl u známých na videu. Tenkrát mě zaujal scénář s překvapivým zvratem. Nicméně dnes (2007) si z toho filmu už moc nevybavuju. Jen vím, že onehdá jsem taky narazil na brakový román Srdcerváč, který vyšel v edici Stopy hrůzy a bylo to téměř to samé jako Vražda po americku. Kluk randí s několika holkama najednou. Postupně začnou jedna po druhé umírat, resp. někdo je vraždí. Podezření padne na toho studenta, který se snaží přijít na stopu vrahovi a zároveň zdrhá před policií. ()