blondboss

Milovníci romantickej klasiky, držte si klobúky! Toto je ozaj klasické výpravné romantické dielo, ktoré ctí predlohu a ktoré prináša taký ten pôvodný poctivý prístup k réžii a k vyobrazeniu jednotlivých postáv. Musím priznať, že skôr je to určené tomu ženskému publiku, ale v zásade sa na to pozeralo celkom fajn, pričom oproti prvému filmu tu bolo cítiť zaujímavejšie a kvalitnejšie herecké obsadenie. Tým, ktorí majú radi podobné klasiky, to odpáli dekel, ako sa hovorí, mne to skôr spríjemnilo deň, ale nič prevratné sa vo mne neudialo. 65 % ()

dr.horrible

Príjemná adaptácia, pôsobilo to minimálne rovnako  “vianočne”, ako verzia z roku 94. Len nechápem, prečo tam hrali všetci tí starí herci. Tak napríklad herečka, ktorá hrala teenagerku Jo, mala v čase natáčania 32 a ešte vyzerala na svoj vek staro. Adaptácia samozrejme nemusí byť doslovná, mohli zmeniť vek postáv. Miesto toho tam nechali tú pani sa detinsky pitvoriť. Taylorka a Margaret O'Brien cute. ()

kaylin

Nejsem velký milovník klasiky, která se převádí do filmu, ale příběh "Malých žen" je přece jen dost zajímavý na to, aby to i v tom filmovém provedení mohlo fungovat, alespoň ve chvíli, kdy máte zajímavé herce. Tohle ztvárnění je díky vybraným herečkám podáno dobře a je uvěřitelné. Ty emoce jsou tak nějak přirozené. ()

aLPaC

Chvílemi až příliš přeslazené, ale když to skončilo, tak jsem si to v paměti znovu projel a uvědomil jsem si, že se mi to vlastně líbilo a vzpomínal na to, jak sestry ještě bydleli u matky, jako by to nebylo před hodinou, ale před rokem. Jako první jsem viděl novou verzi s Winonou, tak mě chvílemi trochu štvalo, že vím, co bude následovat, ale tahle verze se mi i tak líbila více. Nakonec dávám čtyři, ale spíše tak 3,6. ()

raroh

Romantizující, z maloměstských pozic mírně kritický, realismus, jemuž nechybí kousající ironie a snesitelný sentiment, s kterým si spojujeme často svět dětství a dospívání. Filmu velmi rádi odpustíme, že italská mužská hvězda Rossano Brazzi hraje německého učence Bhaera, zvláště když okouzlené Jo zpíva Goetheho zhudebněné verše tak věrojatně v duchu poloviny 19. století, kdy se film odehrává. ()

• Sneh vo filme bol v skutočnosti vyrobený z kukuričných lupienkov. (Michal74)
  • June Allyson a Peter Lawford si zopakovali svoje filmové úlohy aj v rozhlasovej adaptácii románu, ktorá bola odvysielaná 13. marca 1949. (Michal74)