Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

Enšpígl

Ted jsem si přečet komentář soudruha KarlaR a fakt se nedivím, že tzv. českou kritickou obec tady nebere nikdo vážně. Opravdu miluju ty prohlášení jménem lidu aneb nostradamus v akci "Kdyby u toho bylo Tarantinovo jméno, lidi by podle mě remcali o dost míň." No, ale jsem plnej obdivu ke KarloviR jak to vše chápe a díky své obdivuhodné bystrosti nepotřebuje nic polopaticky vysvětlit, na rozdíl ode mně, filmového supertupce, kdy mně v tomhle filmu spousta věci přišlo v duchu 1 + 1 = 3 a herecký výkony tak drtivě převýšily cokoli ostatního. ()

Jara.Cimrman.jr

Otázka, zda strejda Ridley dokáže svým filmem nudit, byla právě zodpovězena. Dokáže a to kvalitně. Vidět to v kině, tak bych svou přibližně stopadesátikorunu oplakával hodně dlouho. Takhle mi slzy zůstanou v nosním slzovodu, ale přiznám se k tomu, že kdyby Malkina tak rafinovaně nevyšpulila svého sumečka na čelní sklo, tak by mi tento snímek zmizel z vyrovnávací paměti dřív než za tři, dva, jedna, teď ... O čem to vlastně bylo? Už ani nevím. ()

misterz

Silne podcenený snímok, ktorý si červené čísla určite zaslúži. Možno to je tým, že film na prvý pohľad pôsobí nesúrodo a mierne chaoticky, avšak vzhľadom na pointu a emotívne vykreslenie výbuchu a pádu hlavného hrdinu až na dno, už asi ani nemohla byť zvolená lepšia forma. Netvrdím, našlo by sa tu pár slabších miest a pár vopred ľahko predvídateľných situácií, ale ja by som to za veľkú chybu nebral. Navyše Ridley Scott vie ako navodiť atmosféru a dokázal to aj tu, od začiatku až do konca tak máme možnosť sledovať postupný úpadok nešťastného advokáta, ktorý vsadil všetko na jednu kartu a prehral, žiaľ stiahol so sebou aj všetkých svojich blízkych, pričom jeho obavy a strach ku koncu sa už dajú takmer nahmatať, tak tu pekne všetko eskalovalo. Možno by som len trocha viac rozvinul postavu Cameron Diaz, niektoré veci okolo nej sa mi zdali zahmlené a slabo vykreslené. Inak veľká spokojnosť. 80/100 ()

POMO

Elagantná kruťárna. Stret luxusne odetého sveta zapredaného právnika milujúceho ženskú nevinnosť, s mexickým kartelovým peklom. Ridley tento konflikt poníma neakčne, dialógovo. Nehrá na emócie, snaží sa hrať na intelekt až filozofiu. Motivácia postáv je iba naznačovaná, očakávanie ich (nejednoznačných) reakcií a vyvrbenie napínavých situácií sú hnacím motorom filmu. Filozofovanie snímke moc nejde, ale bavila ma hereckou a obrazovou gráciou. Byť ostrejších dejových obrysov, dám štyri hviezdy. Cameronina prísavková roznožka na prednom skle nezabudnuteľná. Guilty pleasure v povrchnosti. ()

InJo

Ach jo, na tohle jsem se fakt hodně těšil. Bohužel výsledek je maximálně rozpačitý. KONZULTANT rozhodně není prohrou Ridleyho Scotta, který má řemeslo stále pevně v rukou (těch pár krátkých akčních scén, které film obsahuje, je natočeno skvěle), a stydět se za sebe nemusí ani herci (Fassbender se snaží, Penélope Cruz je stále krásná a roztomilá, Pitt je cool a Cameron Diaz si svoji nadrženou sexy mrchu velmi užívá). Problém je ve scénáři. Nevím, jestli už je McCarthy senilní, ale děj tohohle filmu působí opravdu divně. O čem má (v podstatě dost řídký) příběh být je sice celkem snadno pochopitelné, ale zápletka a zásadní zvraty jsou podané hodně neobratně a v podstatě i nelogicky. Netvrdím, že každý žánrový film musí diváka vodit za ručičku a vše mu polopaticky vysvětlovat, ale scénář KONZULTANTA zkrátka působí jako kdyby ho napsal nabubřelý pseudofilozof, který má Alzheimera. Ovšem víc než to, že film není příliš srozumitelně vyprávěný, mi vadí, že není ani moc zábavný a opojný (což u Scottových filmů obvykle očekávám). Naprostou většinu stopáže zabírají dialogy, které sice nejsou vyloženě špatné (některé jsou takřka vynikající), ale málokterý z nich je nějak nadprůměrně vypointovaný (kam se v tomto ohledu hrabou na Tarantina) a děj posouvají kupředu poněkud nešťastným způsobem (nejednou rozhovor trvá tak 2x - 3x déle, než by bylo třeba). Navíc mám trochu dojem, že tu plytkost děje se McCarthy snažil částečně zakrýt poměrně značnou a celkem zbytečnou oplzlostí (často se mluví o něčí nadrženosti, pohlavních orgánech apod.). Lepší 2* dávám hlavně kvůli zmiňovaných sugestivním akčním scénám a dvěma úžasným (v dobrém slova smyslu "wtf") momentům - oba dva asi jen tak z hlavy nedostanu a na jeden z nich (jeho hlavní hvězdou je Cameron Diaz) se pravděpodobně ještě někdy rád podívám znovu. ;) 50 % ()

• Keď Konzultant (Michael Fassbender) telefonuje v aute s právnikom kartelu, hodiny zmenia niekoľkokrát nelogicky svoj čas. (De Large)
  • Keď sa blíži policajné auto na ceste k nákladiaku, zastaví uprostred cesty. Na konci scény - prestrelky - už stojí na pravej strane cesty. (De Large)

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)