Mít za rodiče přerostlé, nenapravitelné hippies, to jednoho poznamená na celý život. Už to jméno, s nímž jej vypustili do světa! Nebo dívčí šatičky, v nichž malého chlapce přivede matka první den do školy, aby tak "nabourali vžité představy o sexualitě"... Žádný div, že celá další léta, poznamenaná šikanou, výsměchem a pohrdáním spolužáků se pro Placida stanou jedním velkým utrpením. Ještě že je tu Gemma s IQ na hranici geniality, kamarádka nejvěrnější, která dovede ocenit jeho pravé já. Jeho skvělé nápady, jeho inteligenci a vtip. Jenže co je to všechno platné, když svět přeje normálu, průměru. A kdo v něm chce uspět, nesmí se vymykat. V žádném směru... Ztřeštěnou komedii o mládenci, pracně hledajícím své pravé místo v životě, natočil Tony McNamara podle své vlastní divadelní hry. V titulní roli se českému divákovi představí Ben Lee, zpěvák, který svou úspěšnou hudební dráhu začal v pouhých patnácti letech a pro něhož je tento film hereckým debutem. Do dalších rolí ovšem obsadil režisér zkušené herecké matadory, z nichž vynikají především Miranda Richardsonová a Garry McDonald v půvabných kreacích Placidových ujetých rodičů. Snímek získal řadu australských filmových cen nejen od kritiků, ale i od diváků (na MFF v Melbourne byl např. označen za nejlepší celovečerní film). (Видео Элемент)

Aljak

Je to ako vzbura proti vlastnému podvedomiu. Byť niekym iným len preto, aby ich ľudia rešpektovali a nepovažovali ich za divných, hoci sú výnimoční? Tak to je chyba! Ústredná myšlienka vynikajúca, aj postavy v celku schopné - ale ten scenár a stvárnenie to celé pokazili. Dej bol príliš statický, potom razom až príliš dynamický. Nevadí, ide hlavne o to posolstvo, ktoré nám tento film chcel dať - a to znie "Buď sám sebou, aj za cenu, že si divný". ()

Gilmour93

Nenápadná australská komedie o zmatenosti dospívání, jenž přehnaným filozofováním ve druhé půli ztrácí dech jak ostravský havíř s rozedmou plic při výstupu na Matterhorn. Z mého úhlu pohledu je v životě často nezbytné plavit se po proudu a přitom všem se držet kréda toho nejpovolanějšího mořeplavce ze všech, špenátumilovného námořníka Pepka: „I Yam what Yam!“ ()

Machrovic

Geniální (a vtipný!) film o svobodě a přizpůsobivosti. Největší zločin, který člověk může (podle společnosti) spáchat je totiž odlišnost. PS: Tito uživatelé hodnotili film dříve než byl uveden v ČT: SeXena, Janulka, Dawson321, LaraX. Ptám se jich proto (a můžou mi odpovědět pomocí pošty, jsem na jejich odpověď zvědav), kde tento film viděli. A pokud ho neviděli (což předpokládám, protože je mezi nimi mimojiné známá všehodnotící firma, chci se jich zeptat: Proč kurvíte výpovídací hodnotu této databáze, tím že hodnotíte filmy, které jste neviděli? Co Vám to kur*a dává?) ()

IQ Tiqe

Proč? Rose Byrne, komeide, slušný hodnocení. Dojem? Rozpačitý, ale pozitiva: nerd Rose Byrne, přirozený jazyk (R), a koneckonců to nebylo špatné zamyšlení o tom, co se životem. Loser se po matuře snaží udělat něco se životem, aby zapadnul a už ho nešikanovali. A to samo o sobě je dost poučný. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 3 | humor 3 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

genetique

Táto intelektuálne ladená kvázi-paródia na všetky americké teen movies je neskutočnou absurditou. Všetky zvrhlé teenagerské filmy posledných rokov dostávajú týmto filmom poriadne na frak a i keď sa nejedná o parodovanie žiadneho konkrétneho, ten výsmech je tu citeľný. Dobré nápady a hlášky sršia každú chvíľu a tú skromnú hodinku a pol som si užil. 80%. ()