Večer před odjezdem do války by si měl každý užít trochu té zábavy. A protože již zítra poletí osmnáctiletý Eddie Birdlace do Vietnamu (píše se rok 1963), snaží se udělat vše proto, aby šlo o večer, na který hned tak nezapomene. Přistoupí na nápad svých kamarádů rekrutů a uspořádají mírně pubertální, ulítlou soutěž o padesát dolarů, které vyhraje ten, kdo na večírek dostane tu nejošklivější holku. Jak se vyvíjí večer, vypadá to, že by Eddie skutečně mohl vyhrát, protože plachá Rose, s níž si domluví rande, rozhodně nepatří mezi královny krásy. Přesto z ní však cosi vyzařuje. A to něco, v momentě kdy se provalí jakou boudu mladík na dívku hraje, Eddieho donutí, aby opustil párty a vydal se hledat utíkající dívku do noci. Možná totiž právě nalezl mnohem víc, než si od večera původně sliboval. Lásku. Ve vynikajícím, citlivém a výborným scénářem opatřeném romantickém dramatu sehrál v roce 1991 jednu ze svých životních rolí předčasně zesnulý hollywoodský idol River Phoenix. (oficiálny text distribútora)

nascendi

Film ma ničím nezaujal. Neviem, z čoho niektorí usudzujú, že sa Eddie zamiloval. Zamilovaní predsa nevyhadzujú roztrhaný lístok s adresou milovanej von oknom. Ani záverečné objatie Eddieho a Rose mi nepripadalo, ako objatie milencov, skôr ako vzájomné podopieranie sa dvoch mladých ľudí, ktorí počas niekoľkých málo rokov prišli o svoje sny a ilúzie. ()

Fiftis

Najväčšia sranda sa odohrá v podniku, kedy sa hlavná predstaviteľka v podniku správa vulgárne a arogantne, aby ukázala nápadníkovi, že nadávky neznejú pekne. Druhá sranda potom je, že film je najlepší v scéne z Vietnamu, lenže ten vtip je, že tá scéna trvá asi 25 sekúnd. Presne toľko strávime vo vojne vo Vietname. Inak je to o partií výrostkov, ktorých poslali užiť si so ženami, než umrú vo vojne. Respektíve partia to ani nie je, náš hlavný protagonista sa osamostatní a hľadá po meste s ktorou slečnou by si vrzol. No proste námet za milión. V hlavnej úlohe zosnulý River Phoenix, z ktorého by dnes bola určite herecká hviezda. Holt, drogy sú sviňa. ()

Ant

Nesmírně nedoceněný fim. Jeden z těch, které se točí jednou za deset let. Hned ze začátku mě zasáhl zábavnou zápletkou a obdobím 60. let. Film vypráví o partě mariňáků, kteří pořádají soutěž o to, kdo si na party přivede ošklivější ženskou. A o tom, co se stane, když jeden z nich pozná, že ta ošklivka je uvnitř ve skutečnosti krásná. Ve filmu se stihnou vystřídat hned 3 různé žánry, od komedie, romantiku až po drama. Navíc disponuje tak vynikající ústřední dvojicí, že není možné, abyste jim ten jejich malý příběh neuvěřili. Křehký film, který v sobě skrývá lehkou hořkost, ale zárověň krásný konec. ()

emma53

Jsem dvěstějedenáctá v hodnocení Dogfight a jsem docela překvapená, jak málo se o tak báječném filmu ví. Je to strašná škoda, protože mně bylo s Eddiem a Rose moc fajn a sledovat Rivera Phonixe, jak prochází vnitřní proměnou, na kterou má vliv nejen Rose, ale velkou měrou i válka ve Vietnamu, byl opravdu zážitek. Moc příjemný a citlivý film, který v každém případě doporučuju. A jestli si myslíte, že se v té době vůbec nefuckovalo, tak to by byla velká chyba:-) Hodně silná čtyřka a je docela možný, že to ještě zvednu. ()

aluna

Neklišovitá romance odehrávající se mezi mariňákem užívajícím si poslední večer před odjezdem do Vietnamu a "ošklivkou", která je oním chlapcem vytažena na akci, jejíž cílem je přivýst co nejodpudivější holku. Rose má dušičku čistou jako andělíček (ale rozhodně není nějakou hloupou puťkou!) a s Eddiem, v kterým ta dobrota taky někde vězí, to překvapivě zacloumá a uvědomí si, jakej se to z něj stal srá.....ehm...hajzlík. Je to slaďák, ale díky nenápadný hlavní dvojici podanej tak mile. Není zde potřeba přemíra slov, když se dá to podstatné vyjádřit i bez nich a to už se u dnešních filmů jen tak nevidí....Na 5* to není, ale nemůžu jinak. ()

• Postava Rose měla být dle původního záměru značně obézní, Lili Taylor ale režisérku Nancy Savoca okouzlila natolik, že roli přesto získala. Taylor přibrala cca 5 kg a pod oblečením nosila vycpávky. (aluna)
  • První a poslední scéna se točily již první den natáčení. (aluna)
  • Hlavní část natáčení se odehrávala v Seattlu (Washington, USA), pouze několik scén je skutečně ze San Francisca. (Katie88)