Vo Francúzsku prebieha nemilosrdná vojna medzi tajnými službami a islamistickými teroristami. V mene radikálne odlišných ideológií však jedni i druhí často používajú podobné metódy a zbrane, medzi ktorými nechýbajú ani ľudské bytosti. Patria medzi nich ich aj Diane, študentka, ktorá sa nechala naverbovať tajnou službou, a Pierre, mladík, ktorý verí, že radikálny islam mu pomôže nájsť riešenie jeho problémov. Vytrénovaní a pripravení na svoje "misie" sa čoskoro obaja ocitnú vo víre udalostí, z ktorých niet úniku... (RTVS)

zelvicka.

Vlastně jsem se na tenhle film podíval jen kvůli téhle scéně (bohužel na YT dohledáno jen turecky), nicméně se jednalo o příjemné překvapení a byl jsem poměrně navnazen, jak to dopadne. Představa, že se může téměř každý stát figurkou ve hře je tak fantasticky fatalistická, že to všechno stojí za zamyšlení. ()

kareen

Co k tomu dodat, válka s terorismem je svinstvo, ať to vezmete z pohledu útočníků nebo tajných služeb, to už vyjde skoro na stejno. To si pak obě strany vyberou nějakého slabého nebo frustrovaného jedince z řad civilistů a přetvoří ho k obrazu svému. První polovinu filmu jsem se sice malinko ztrácela, než mi pomalu docházely všechny souvislosti, ale to je u podobného typu filmů celkem obvyklé a tak není divu, že jsem si více užila spíš tu druhou, to jsem byla párkrát i napnutá a rozhodně to byla dobrá podívaná, u které jsem ocenila především výkon Gérarda Lanvina, jako ostříleného agenta bez skurpulí. ()

Jara.Cimrman.jr

Být tajným agentem je skvělé a perspektivní zaměstnání. Koho by nebavilo být celoživotně jednou nohou v průšvihu a druhou mít našlápnuto do hrobu, neboť je pouze otázkou času, kdy ho milovaná vlast zatratí v rámci zajištění vyšších cílů. Francouzi mají s obětováním vlastenců letité zkušenosti, takže jsem tajně doufal v parádní podívanou, ale tentokrát se stát uchránil bez výraznějšího zvýšení hladiny adrenalinu. ()

unrocker

Tak tohle jsem od žabojedlíků fakt nečekal. Docela silně si myslím dovolili šáhnout na nynější problematiku teroristických útoků což si myslím ucházejícím způsobem ještě nedovolili ani američani. Ale frantíci se s tím nemazlí, nasadí tématiku Islámu a už je tu tajná služba, která má nakonec ve všem prsty. Skvěle používaná kamera, do toho klapající muzika a do toho všeho skvělé herecké výkony. Bravo jen tak dál! ()

claudel

Souhlasím s uživatelem krusty2. Secret défense mě mnohem víc chytla než celosvětové honičky Jasona Bourna. Liboval jsem si především ve výborném obsazením, symapatický a charismatický Gérard Lanvin, všestranný Simon Abkarian, směšný Nicholas DuVauchelle a když někde vidím Vahinu-vaginu, tak se směju. Jen mi chybělo to, co předvedla už ve dvou filmech - masáž nohou, tentokrát zašla s tou masáží ještě dál :-) Přeji jí konečně nějakou pořádnou roli. Největší klad spočívá v hlavní myšlence celého snímku - tajné služby ve svých metodách a využívání lidí nejsou o nic lepší než teroristé. Zkrátka vysoce kvalitní a zajímavý akční thriller. ()

• Viaceré z tréningových metód, vykreslených vo filme, pochádzajú z kontroverznej knihy bývalého dôstojníka Mosadu Victora Ostrovského "By Way of Deception" (vyšla v českom preklade pod názvom "Lstí a klamem"). (Pembroke)