Manželský pár Kate a Martin Badenochovi (Thandie Newton a Cillian Murphy) odjíždějí na ostrov Island Retreat, aby znovu vybudovali jejich skomírající vztah, který ovlivnila tragédie. Odříznuti od okolního světa bez možnosti telefonického spojení či rádiové komunikace se snaží nalézt harmonii ve vztahu, připomenutím si šťastných vzpomínek z časů minulých. Vztah mezi Kate a Martinem je stále pod silným napjetím a úzkostí. Po obrovské bouři se na břehu ostrova objeví neznámý muž. Trosečník Jack (Jamie Bell) je charismatický, ozbrojený Američan oblečený v uniformě a s ránou na hlavě. Svým zachráncům přinese zprávy o dění ve světě na pevnině. Jeho zprávy jsou však děsivé… V sérii napjatých zvratů se snaží manželský pár rozplést pravdu. Ale je pravda to, co opravdu chtějí slyšet? Paranoia, konflikty a násilné chování vyústí v šokujícím odhalení. (strelenaL)

Morholt

Vegetíte si na opuštěnym ostrově, když v tom se objeví zkrvavenej, naprosto "důvěryhodnej" vojcl s tim, že vypukla pandémie a musej se zatlouct okna. Už to, že tomuhle podání někdo uvěří, je v tomhle případě víc než divný. Ale budiž. Tohle je vedlejší a důležitá pak měla bejt především ta psychologická hra, kterou měl vetřelec s manželskym párem rozehrát. Stokrát viděný a přesto jsem byl překvapen, jak to ještě někdo dokáže podělat. Přiznávám, že konec mě docela udivil a nepočítal jsem s ním, ale to je tak jediný, za co těch 10% můžu dát. ()

lennyd

Kate (Thandie Newton) a Martin (Cillian Murphy) si chtějí udržet upadající manželství pobytem na místě, kde před lety prožili několik romantických dní, na ostrově Retreat. Daleko od civilizace, bez telefonického spojení, jen se starou odrbanou vysílačkou. Jednoho večera je překvapí prudká bouře, po níž najdou nedaleko chaty muže v bezvědomí. Jack (Jamie Bell) jim vypraví neuvěřitelnou historii - o epidemii zákeřné choroby, která zasáhla pevninu, a která zabíjí během několika hodin. Je vše co Jamie vypráví pravda, nebo je to jen historka vytvořená jeho chorou myslí? .. Navzdory všeobecnému názoru tady okolo mně se tady ten film maximálně líbil. Nepotřebuju mít ve filmu stovky hereckých postav, se třemi - navíc mými oblíbenými herci - si bohatě vystačím. Zvlášť když je to podloženo hodně zajímavým příběhem, který až do posledních chvil drží diváka v napětí a neprozradí nic dříve, než je skutečně nutné. Toto je rozhodně jeden z filmů, který nutí člověka trochu se zamyslet - jak by se choval na místě kterékoliv postavy on? Ve chvílích, kdy člověk musí dělat rozhodnutí, se kterými si ani na moment nemůže být jistý, jestli povedou k záchraně nebo právě naopak. A i když povedou k záchraně, tak... je to skutečně to co očekával?... ()

pornogrind

Čím míň bude divák o filmu vědět tím líp pro něho. Takže ani já nebudu moc prozrazovat. Retreat je psychologickým thrillerem. Vše se odehrává na ostrově Island Retreat. Jsou zde manželé Kate a Martin. Po bouři se zde objeví zraněný cizinec který zamotá hlavu nejen jim ale i divákovi. Za mě to sice není film kterej bych někomu vyloženě doporučil, moji pozornost si ale udržet dokázal. A za ten konec ty 3hvězdy prostě dát musím. ()

dubinak

Tak tohle se moc nepovedlo. Na papíře to asi vypadalo mnohem lépe, než na plátně. Potenciál tomuto filmu nechybí naopak se mi nápad zalíbil, ale to zpracování jaksi pokulhává. Za celou dobu mě Retreat nevtáhlo a ani jednou jsem nepocítila napětí nebo nějak tísnivý pocit. Uhrančivý Cillian bohužel neměl moc co hrát a Thandie Newton naopak mohla hrát, ale já jí ten věčně zkroucený výraz snad ani na chvíli nevěřila. Mnohem lépe bych si v její roli představila někoho vhodnějšího. No a Jamie Bell taky nebyl zrovna napsán jako nějaký fantasticky zlý záporák, klidně bych uvítala, aby se tlačilo víc na pilu, protože v jednání postav se sem tam taky objevila nějaká ta mezírka. Vypadá to sice, že na to hážu jen samou špínu, ale v podstatě chválím jen interiéry, exteriéry, Cilliana a slušně znějící námět, jinak vám Retreat opravdu nemá moc co nabídnout. ()

sona123

Spousta zvratů, kdy divák-nedetektiv do poslední chvíle moc netuší, jak to dopadne a kde je pravda. Dvojice na ostrově - manželský pár právě procházející krizí (no ano, byli trochu divní a jejich chování nelogické a hysterické, tak třeba to bylo tou krizí, no). Chlápek, kterého zachrání. Udělali dobře? Ten námět je určitě zajímavý a už kvůli němu, nevlídné scenerii a netradiční roli Cilliana, který tu hraje docela blbečka a jelimánka, stojí za to se podívat. ()