Sedm vězněných

Zubožený mladík se chce dostat ze spárů pašeráka lidí. Bude se držet svých morálních zásad i v boji o holý život? (Netflix)

agentmiky

Čekal jsem asi o trochu více. Jako pesimistická sonda do života dělníků v Brazílii to funguje asi obstojně, při sledování vám je z toho dost smutno, ale autoři jaksi zapomněli na nějakou gradaci. Mě to totiž jako diváka moc nestrhlo, což považuji za obří mínus filmu. Rodrigo Santoro z hereckého obsazení jednoznačně vévodí, tady se ukazuje ta nepopíratelná kvalita. Na druhé straně herec ztvárňující Mateuse mě moc nepřesvědčil. Závěr s přerodem hlavního hrdiny asi přijatelný. Na ty tři hvězdičky se to ještě vyhrabalo, ale Brazilci umí rozhodně lepší filmy (viz. excelentní Elitní jednotka, na kterou rád vzpomínám). 5,5/10 ()

zette

"Kolik je tady takovych lidi? Dost na to, aby udrzeli chod tohoto mesta!" Za me vyborne drama bez happy endu a hlavne s vice nez aktualnim tematem. V Brazilii urcite. Skvele vykreslene postavy havniho "hrdiny" a sefa srotiste. Ta premena je dobre natocena, ma to napeti a hlavne pocit autenticnosti. Nad ocekavani dobry film. ()

Flory14

Drama jak se patří. 7 prisoners se s nikým a s ničím ne...re! Tvrdý snímek které s sebou nese obrovské morální dilema. Hlavní hrdina je velice lidský, není žádný problém se do něj vcítit, pochopit jeho motivaci a ve výsledku uznat jeho rozhodování. Pro mě osobně film na jehož rozuzlení nemám úplně vyhranění názor, respektive nejde s klidem říct " špatný či dobrý konec". Šedivý snímek. Pochválím určitě i ukázku prostředí chudé Brazílie které je místy až nelidské, nedůstojné ale bohužel i reálné. Za mě skvělá záležitost která by si zasloužila více pozornosti. Snímku asi nemám co vytknout možná herecké výkony mi přišli nemastné a neslané. Silné čtyři hvězdy a jsem rád že jsem vcelku neznámému filmu dal šanci. ()

dan4815

Kolik jsem viděl brazilských filmů? Kromě pár amatérských lechtivých podívaných jsem neviděl asi vůbec nic. Výběr byl zcela jednoduchý, neboť se mi nechtělo koukat na nic složitého a... a ejhle. Z nenápadného filmu o dělnících se vyklubala parádní podívaná plná dilemat a morálních otázek. Solidním tahounem filmu je lidskost a těžkost ústředního problému. Parta mladých kluků se vydá z díry světa do velikého města, kde se mohou všichni ztratit, a nikdo je hledat už nebude. A ano, některé rodiny je prodaly, některé jenom tušily, že dostanou veliké peníze za to, že své syny nebo vnuky již nikdy neuvidí. Budou otročit, a docela sofistikovaně jsou s touto pracovní zapáleností seznámeni. Pomalu, ale jistě se utahuje smyčka tak, že jednoho dne všichni pochopí, že již nejsou svobodní a peníze jdou do jejich žalostného ubytování, jídla a asi občas rodinám, aby neměly tendenci mluvit. Jeden z nich je natolik drzí a nebojácný, že se snaží dostat z pracovního táboru. Několikrát pomůže vězniteli, ten ho za oplátku seznamuje a integruje do nelegálního otrokářského systému. Z počátku chce dostat své kamarády ven, a kdyby byli rozumní, možná by se tak i stalo. Ten se ale přiklání na stranu věznitele, a ačkoliv má po celou dobu ambivalentní pocity, uzná, že morální otázky musejí jít stranou, dokud si chce žít dobře. Prozřel, že poctivě by se neuživil, a tak zbytky svědomí utápěl v alkoholu a v drogách se svým věznitelem. Další věznění se snaží dostat ven, ale právě náš zlomený hrdina jim tomu nakonec zabrání. Celý film poukazuje na těžkost tamního života, na to, že je systém zkorumpovaný, a tak není těžké vést veliký nelegální obchod s lidskou silou. Tato sociální sonda do brazilské žumpy ale nebyla dokonalá, mám pocit, že od jisté chvíle se děj dál nevyvíjel. Škoda. Co se týče hlavních herců, tak super. ()

Marze

Brazilske filmy bojkotuji,proto tyhle typy chteji postupne premenit Amazonsky prales v pastviny pro masny dobytek,jak geometricky roste pocet obyvatel Zeme.Ale pro prekonani hranice 70% v hodnoceni jsem udelal vyjimku. Je zde svet korupce a degradace systemu. Reziser ma evidentne mnoho taletu. Hrdina spadne do moralne ambivalentni o lasti.Je to zneklidnujici, pusobi to az jako dokument. Cara mezi obeti a zloduchy je tenta a vznikaji moralni dilemata ()