Zabij mě třikrát

• Austrália Kill Me Three Times (viac)

Když zabiják přijme nabídku zavraždit za slušný obnos krásnou surfařku, zjistí, že není jediný, kdo jí jde po krku. A tak se musí v honbě za tučným výdělkem vypořádat ještě s ostatními vrahy, aby na svůj neposedný terč zamířil jako první. V temném komediálním thrilleru ztvárňuje Simon Pegg nájemného vraha Charlieho Wolfa, který zjistí, že není jediný, kdo jde po krku svůdné krásce (Alice Bragová) ze slunečného ráje surfařů. Charlie se záhy ocitne uprostřed tří záležitostí: vraždy, vydírání a pomsty. Ve filmu se dále představí Sullivan Stapleton v roli hazardního hráče, který se snaží splatit svoje dluhy prostřednictvím riskantního podvodu s životním pojištěním, Teresa Palmerová jako maloměstská Lady Macbeth, Callan Mulvey v roli žárlivého majitele plážového klubu s tučným kontem, Luke Hemsworth coby místní surfař, který bojuje za ženu svého srdce, a Bryan Brown jako zkorumpovaný policajt, jenž se z těchto kšeftů snaží vytřískat svůj podíl. (HBO Europe)

terunka003

Zabijácké, zamotané, propletené, chamtivé, oddechovkové, vtipné, příjemné. Taková zabijácká pohodička. Pro prachy je člověk schopný zabít kde koho, dokonce svojí manželku. Sice to mělo asi pár much, ale postavy byly dobré, Simon v roli frajerského vyčůraného zabijáka se špatnou muškou se mi líbil, a prostředí bylo prostě dovolenkové. A dobře to dopadlo, skoro.. ..co ty lidi nevymyslej pro pár balíčku peněz.. ()

maddy

Austrálsky pokus o Ritchieovku, jemne mixnutú Tarantinovkou, akurát režisér ešte do takých hodnôt nedorástol. Ako pokus o nelineárne vyrozprávanú krimi komédiu/thriller však neškodné. Je to taká slušne odsýpajúca oddychovka, ktorá si neberie servítky pred ústa, nebojí sa občasnej brutality, akurát čim bližšie k záveru tým viac stráca ťah na bránku. Vďaka kratšej stopáži však ako odľahčená jednohubka ničím neurazí. Len od toho nečakať kvality Tarantina alebo Ritchieho. V porovnaní s nim je Kill Me Three Times dejovo až príliš jednoduchý, málo premyslený alebo spletitý (to , že je dej vyrozprávaný nelineárne ho ešte nerobí nijako zložitým) a chcelo by to pridať aj na vtipu. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Firebug

Mám rád nechronologické podávání příběhu a díky slušné práci s kamerou, se světlem a krásami australské přírody se dočkáte i několika oku lahodících záběrů. Nicméně film nemá moc výrazný ksicht, šťávu, koule, údernost - říkejte si tomu jak chcete - zkrátka (minimálně v první půli) nebaví. Humor příliš nefunguje. Skoro žádné z postav nelze fandit, protože nemají žádnou hloubku, historii, názor... Na Pegga, Palmer a Bragu se ale dívá příjemně. Celkově je tedy můj zážitek takový nijaký a z hlavy se to vykouří raz dva. Průměr (2-3*) zaokrouhlen na lepší 2*. _____p.p.č.: Porovnávání s "tarantinovkami" je hodně mimo mísu. Více mě bavil i ten Redirected. ()

becki_tu

Distributora by měl někdo potrestat za klamavou reklamu. Thriller to nepřipomíná ani vzdáleně, akční složku tu reprezentuje pouze občasné střílení a komedie to je spíš ze strany scénaristů. Čekal jsem nenáročnou, leč zábavnou jednohubku, ale místo toho jsem se hodinu a půl nudil a marně čekal na jakékoliv Peggovy vtipné momenty. ()

tron

Mal som pocit, že pôjde o druhý Dokonalý únik a namiesto toho som dostal film, ktorý dobre vyzerá (Austrália), ale nemôžem povedať, že by ma bavil. Je profesionálne nakrútený a hrajú v ňom dobrí herci, ale mimo Pegga nikto zábavný. Vlastne sú všetci nesympatickí, vrátane snajperky z Predátorov. Scenár nie je zlý, ale mňa tieto typy nebavia. Nie príliš cnostné postavy, kde každá má niečo za ušami, občas niekto niekoho odpraví (aj omylom, viď. nezabudnuteľný moment v Zakázanom ovocí, kedy sa zabijak potkol na schodoch a vystrelil si mozog), dejú sa nepravdepodobné nehody a kuriózne náhody, raz za čas sa objaví nečakaný až šokujúci zvrat a všetko sa s pribúdajúcimi minútami bizarne zaplieta, preplieta a doplieta, až sa v tom ani divý somár nevyzná. ()

• Snímek se natáčel v australském Perthu a okolí. (Zdroj: IMDb.com.) (Yardak)
  • Charlie Wolfe (Simon Pegg) jazdí vo filme na aute Oldsmobile Toronado 1967. (Laslo)
  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2014 v sekci Contemporary World Cinema. (Terva)