Expres hrôzy

• Česko Expres hrůzy (viac)

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

corpsy

Celkom kvalitne strašidelný a tajuplný film o prastarej entite, ktorá sa po miliónoch rokoch prebúdza k životu. Príbeh a aj jeho vizuálne spracovanie je dosť dobré na to aby vás zaujalo. Má to však aj logické diery, napr. - aj napriek tomu, že kreatúra ohrozuje vo vlaku životy a nikto nevie, kde je, cestujúci si po ňom lozia hore dole a nikoho to zrejme netankuje. Ale aj tak nadpriemer. ()

fcreading

Tento perfektný hororový snímok z roku 70-teho ma vôbec nenudil čo je dobre. Atmosféra samotného vlaku a toho čo sa bude diať po otvorení debni v ktorej žije stará fosília z dob keď ešte sme neboli na zemi. Táto príšera vyzerá celkom dobre na rok vzniku filmu a Christopher Lee a Peter Cushing podávajú fantasický výkon na ktorý nezabudnete. Ku konci sa to uberá do sci-fi podívanej ale itak celkový dojem z hororu je perfektný :D. PS: Ten soundtrack nemá chybu. ()

Paldini

Ze začátku, po třech prvních úmrtích, která byla vesměs stejná, jsem nabyl dojem, že filmu brzo dojde dech. Nestalo se. Právě naopak. Monstrum, které bylo do poloviny filmu prezentováno jako hlavní záporné zlo, je umně odklizeno z cesty a nastupuje sci-fi pasáž ve stylu The Thing a zábava se začíná pomalu rozjíždět. Nebýt slabšího začátku, tak dám plné hodnocení. ()

TomX2

Za mňa ťažké rozhodnutie ohodnotiť tento film. Herci robia dobrú prácu od začiatku po celý film a hlavne to drží Christopher Lee a všetky scény a diálogy sú dôležité a zaujímavé a film nrnudí, jednoducho filmu nemôžem nič vytknúť až na to, že film akosi nemal desivú atmosféru a napätie, čo by v správnom horore malo byť. Posledná tretina už ale bola na poznanie slabšia a nudnejšia a to strháva filmu jednu hviezdu môjho hodnotenia. No vcelku som s filmom spokojený, aj keď ako horor to bolo slabé. 46% ()

ScreamJay

Uhání tmou rychlík mrtvých duší, pomalu z lůna noci ukrajuje, tam kde dávno již hlas nepanuje, kde dávno již jsou mu hluší. Co nejvíc děsí, to jméno nemá, výkřikům ústa němá a hrůza vklána v relikvii oltáře, tolik mrazí mě pohled zlu do tváře. Trocha poezie, bych navodil tu správnou atmosféru dojmům a jen co uvolním gumy, jenž se mi hrůzou stáhla v teplácích, rád se o ně podělím. Dobře, možná trochu nadnesené entrée pro Horror Express, nanejvýš však příznačné pro hodnotu vyprávěného příběhu. Nekonečné kilometry kolejí vedoucích takřka odnikud nikam, všudypřítomný chlad Sibiře, vlak plný lidí, jednoho tajemného, děsivého nákladu a dvou anglických gentlemanů Christophera Lee a Petera Cushinga, partie legend nejenom hororových (které se opět setkaly ve společném filmu, byť už nikoli jako vládce upírů a jeho pronásledovatel). Jak už jsem zmínil, Expres hrůzy má vcelku velmi originální, dobře napsaný příběh, chladně kaskádovitý, prostupující napříč žánry a obohacený o zásadní motiv bělavých očí, který jej tak činí nezapomenutelným. K tomu lze připočíst neopakovatelný, trnitě démonický Leeho pohled a hořkosladký hudební motiv z dílny Johna Cacavase (zvláště jeho „akustická“ vypískávaná verze je malou lahůdkou). Jen tak mimoděk, zjistil jsem jak vkusným doplňkem byla a je beranice, byť teprve po polovině filmu mi došlo, že doktorova pomocnice ji na hlavě nemá, anýbrž že je to účes. Ale to jen na odlehčenou, neboť stejně tak odlehčeně mi přišla i trošku komická figurka v podání Telly Savalase. Shrnutí? Pod rukama Eugenie Martína vzniklo osobité dílko ústící ve strhující, dech beroucí finále, mající všechno kouzlo a upřímnou děsivost hororových filmů sedmdesátých let (emfatické napětí, perfektní herecké výkony, silný námět). Artefakt z pokladnice strašidelných filmů, který by rozhodně neměl uniknout žádnému fanouškovi. [final rate: 85%] ()

• Peter Cushing odmítl film natáčet, jelikož mu těsně před natáčením zemřela žena. Nakonec se však ke spolupráci nechal přemluvit od Christopera Lee. (Chatterer)
  • Rozpočet filmu činil 300,000 dolarů (Chatterer)
  • Horror Express byl natočen skoro celý bez zvuku, který byl přidán až po natočení filmu. (Chatterer)