James Bond: Špión, ktorý ma miloval

• Československo Agent, ktorý ma miloval (viac)
Ukážka z filmu 2

V hlbinách oceánov zmizli dve atómové ponorky. Z dôkazov vyplýva, že od prísne utajenej dráhy ich vyklonilo tepelne navádzané zariadenie. James Bond (Roger Moore) sa tentokrát musí spojiť s krásnou ruskou agentkou Anjou (Barbara Bach), pretože ako sa zdá, za celým incidentom stojí Karl Stromberg. Ten má v pláne odpáliť jadrové hlavice na Moskvu a New York v úmysle vyprovokovať tretiu svetovú vojnu a následnej ovládnuť svet zo svojho podmorského impéria Atlantis… (RTVS)

Ukážka z filmu 2

B!shop

Ackoliv to tak ze zacatku nevypadalo, nakonec jedna s nejlepsich Mooreovo bondovek. Prvni pulka filmu nesazi moc na akci, ale spis na humor a obcas je to tak zabavny, ze bych to skoro az oznacil za komedii. Moore totiz hazi hlasky na vsechny strany, ale co je nejdulezitejsi, dostane naprosto dokonalou bondgirl, opravdu jedna z nejlepsich ze vsech bondovek a nejen, ze to mezi nima paradne jiskri, ona ma navic i perfektne napsanou postavu, ktera muze Bondovi ve vsem konkurovat, takze taky haze hlasky, slusne se rve a oproti uz lehce starymu Mooreovi je navic totalne sexy. Druha pulka uz sice na komicnosti ubere, ale rozhodne ne na zabavnosti a film zacne sazet vic na akci, ktera sice trikove nic moc, ale jinak je hodne povedena a Bond ma paradne namakany auto. Co se tyce zaporaku, nez nic moc Jurgens (coz je ale dany jeho nic moc postavou), me vic zaujal Richard Kiel jako jeho poskok kovova drzka a to v celym filmu nerekne ani slovo. Proste takle maj bondovky vypadat, dostatek akce, dostatek humoru, paradni zabava. ()

Willy Kufalt

Taková hodně drahá, výpravná špionážní jízda říznutá spoustou akce, dobrodružství, romantiky, kapkou sci-fi a občas i trochu komedie/ parodie... nezní to atraktivně a velkolepě? Do jisté míry zní, ale nemohu si pomoct, mě osobně tenhle spektákl s výjimkou několika málo scén z první poloviny vůbec nebavil. Na můj vkus to bylo celé až přehnaně akční, až příliš často to probíhalo ve znamení spousty nekonečných výbuchů, honiček, soubojů, v přepálené dvouhodinové délce. Snad i vzhledem k tomu, že všichni předem u Agenta 007 předem víme, jak to vše dopadne a kdo tu bez jediné újmy ve finále přežije, na mě tu nijak výrazně nefungovalo napětí. Škoda, že se tvůrci nerozhodli pro řádnou parodii, scény s ozubeným predátorem Jawsem, které do tohoto žánru (ať už záměrně nebo možná i trochu nechtěně) spadají, patřily k tomu úplně nejzábavnějšímu. Ty si asi z Agenta, který mě miloval hodně budu pamatovat, zdařilý byl třeba i úvodní seskok na lyžích s padákem, ale vcelku jsem se u toho cítil jako u již časem prošlé a vyčpělé žánrovky, kde sice z času na čas přijde velmi povedená scéna, ale na tu si vždy musíme dlouho počkat, přičemž pokaždé to čekání bylo jen delší a delší... Ještě mě celkem pobavilo pár ironických hlášek ze strany Rogera Moora coby Bonda a Barbara Bach má v sobě jistý půvab, ale celkově ani v případě herců nemohu říct, že by mě dokázali zaujmout nějak nadprůměrně. Podíval jsem se na tento film na základě milého doporučení, ale je mi líto, moje krevní skupina to rozhodně nebyla. [45%] ()

Ainy

Aniž bych si četla zdejší komentáře, tak první dojem z filmu, který jsem měla, byl úplně stejný jako první věta komentáře od Segrestora :-) Dodnes se mi líbí tehdejší filmařské pojetí moderních, nadčasových technologií jako je třeba obojživelný "kočkolap", který dokáže na silnici i pod vodou zneškodnit nepřátelské cíle. Také monumentální Atlantis na mě udělal dojem, stejně jako sympatický (zlo)obr s tak trochu tupým výrazem a unikátním stomatologickým úsměvem. Z jeho nezničitelného chrupu by měli zubaři stopro radost. S Rogerem, jakožto agentem s povolením zabíjet, problém nemám, ale musím se přiznat, že mě film jako celek krapet uspával ... nevím proč, ale občas jsem se přistihla, že zavírám oči a myslím na něco jiného. ()

kiddo

Dlouho jsem chtěla zjistit, kvůli kteréžto bondovce, v níž hnusné blonďaté sekretářky propadávají výtahy do bazénků plných žraloků, už léta chodím zásadně po schodech. A kdyby mi finanční poradce netvrdil, že to bylo v Thunderball, tak jsem to mohla zjistit o trochu dřív. Špion, který mě miloval mi v dětství definoval bondovku a i nyní ho považuju za vynikající naplnění vzorců, které akční mainstreamový film používá. Roger Moore je po 2 snímcích konečně Bondem a ne jen náhražkou z nutnosti. Bájo. ()

Bauer

No nééé.To je ale pokrok od Žít a nechat zemřít ( ne že by to byla špatná bondokva to vůbece ne ale tahle je zase o něco lepší ).Skvělěj scénář a hlavně je tu legendarní padouch Čelisti. No jo prostě bondovky s Rogerem Moorem ( pouze s Moorem nepočítám žádného jiného představitele Bonda ) jsou čím dál tím lepší. ()

• Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)
  • Úvodní honička se natáčela v Alpách a následný skok v Kanadě. (Zeebonk)

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)